“Pat 75 centimetri!” Rīdzinieki sūrojas par garo zāli pilsētā, aicinot pašvaldību to beidzot nopļaut

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

85 komentāri

Lai arī pļaušanas sezona rit pilnā sparā, rīdzinieki novērojuši, ka pilsētā ir ļoti daudz vietu, kur zāles garums pārsniedz atļauto.

Galvaspilsētā strikti noteikts, kam jātur rūpe par zālieniem un zaļajām zonām pilsētā. Lai arī Ministru kabineta noteikumos skaidri definēts, ka zāles garums nedrīkst pārsniegt 20 centimetru, mērlentē redzam krietni lielākus skaitļus.

Piemēram, dažu kilometru attālumā no Rīgas robežas zāles garums sasniedz 75 centimetrus, bet zāles garums Krasta ielā ir 68 centimetri, bet Pļavniekos – 55 centimetri.

Satiktie rīdzinieki arī pamanījuši, ka pilsētā ir ļoti daudz vietu, kur zāle šogad vēl nav pļauta. Noteikumi paredz, ka privātmāju saimniekiem pļaušanas darbi jāveic pašiem, savukārt zālienu pie daudzdzīvokļu mājām kārtībā jāuztur apsaimniekotājam, bet teritorijas, uz kurām nav dzīvojamo māju vai sabiedrisku celtņu, pļauj pašvaldība.

Kamēr Rīgā zāles garums nedrīkst pārsniegt 20 cm, Daugavpilī un Lielvārdē jāievēro 15 centimetru slieksnis, bet Limbažos un Kuldīgā noteikumi ir līdzīgi kā galvaspilsētā.

Viktors Admidiņš
Rīgas domes teritorijas labiekārtošanas pārvaldes priekšnieks

Mēs apkalpojam 600 hektāru platību. Ja mēs sešas reizes gadā veiktu pilnu cikla pļaušanu pilnīgi visām teritorijām, tas izmaksātu 147 tūkstošus eiro. Mēs izvērtējam prioritārās vietas – centrs, publiski pieejamas vietas, kur cilvēki iet atpūsties, attiecīgi mazāk vai vienu reizi tiek pļautas teritorijas, kuras nav primāras un ļoti apmeklētas.

“Easygreen” zālienu eksperts Ansis Birznieks iesaka mauriņu nenopļaut līdz zemei. Pļaušanas pamatlikums – nenopļaut vairāk par 1/3 daļu stiebra garuma. Vislabāk pļaut sausā laikā, bet cik tad bieži to darīt?! Ansis iesaka vadīties pēc zāliena augšanas ātruma, kas, sezonai ejot, atšķiras.

85 komentāri