7 komentāri

Privātā pirmsskolas izglītības iestāde Zemenīte jaunākos rīdziniekus uzņem jau piecus gadus, bet zeme zem tās pieder citam īpašniekam, kurš nolēmis ieriebt bērnudārzam, tā audzēkņiem un viņu vecākiem – aptuveni pirms gada izvietojis ceļazīmes, kuras ļoti apgrūtina bērnu aizvešanu uz un no iestādes.

Šoruden vien zemes īpašnieks, kuru neviens bērnudārza klients nav redzējis, slepus uzrīdījis kārtībsargus 13 reizes.

“Es policijai prasīju, vai viņi bieži brauc uz šejieni. Viņi atbildēja apstiprinoši, tiklīdz saņem zvanu no zemes īpašnieka. Man jautājums: vai policija šajā brīdī nepilda apsardzes uzdevumu, vai tam nevajadzētu būt maksas pakalpojumam?” retoriski vaicā bērnudārza audzēkņa tēvs Gunārs.

Par vecāku pienākumu pildīšanu pienākas sods

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka kārtībsargiem obligāti jāreaģē uz izsaukumiem, bet sodīšana neesot pašmērķis.

Foto: LETA

Foto: LETA

Toms Sadovskis, Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Ja, piemēram, kāds tajā brīdī, kad policijas darbinieks grasās uzrakstīt protokolu, bet nav sācis to darīt, iznāk ārā un norāda, – šī ir mana automašīna, es braucu projām -, ar viņu parasti tiek veiktas preventīva rakstura pārrunas!

Tomēr bērnudārza audzinātājas, kuras novērojušas kārtībsargu darba metodes, uzskata, – policija šeit ierodas tikai un vienīgi, lai sodītu.

“Es pat izgāju un teicu policistam: “Lūdzu, nefotografējiet šo mašīnu, tētis atbraucis pakaļ bērnam!” Bet viņam bija vienalga,” atceras bērnudārza audzinātāja, kura vēlas palikt anonīma.

Foto

Bērnu vecāki un iestādes personāls norāda, ka apkaimē dienas laikā ir alternatīvas “parkošanās” vietas, bet agros rītos un vēlās pēcpusdienās tuvākās varētu būt aptuveni 100 metru attālumā.

Sašutuši bērnudārza audzinātāja, kura vēlas palikt anonīma

Es nezinu, kur viņiem jānoliek mašīnas, lai atvestu bērnus šeit. Ziemā pa kupenām nest to bērnu, ja var “noparkoties” pie pašām durvīm uz piecām minūtēm?

Bērni un viņu vecāki – rīks savstarpējā īpašnieku konfliktā

Zemes īpašnieks skaidro, ka nav ieinteresēts bērnu vecāku sodīšanā, tas esot izmisīgs veids cīņā ar bērnudārza telpu iznomātāja un īpašnieka patvaļu, kurš gadiem ilgi nemaksājot zemes nomas maksu.

“Es par to ceļazīmju uzstādīšanu samaksāju “štuku”! Principiāli! Man ir tādas tiesības. Viņam ir nomnieks, man nav iebildumu, bet viņš teica, ka nemaksās nomu. Nē un viss!” dusmās par telpu īpašnieka rīcību skaidro zemes īpašnieks vārdā Ņikita, norādot, ka ilgstoši norit tiesvedība.

Kā noskaidro Bez Tabu, telpas pirmsskolas izglītības iestādes vajadzībām iznomājis Boriss, nekustamā īpašuma biznesa haizivs, kurš šajā nozarē darbojas ļoti ilgus gadus.

Video

TOP komentāri

 • Vika
  +2 +2 0

  Vika

  Pēc vairāku komentētāju loģikas zemes īpašniekam ir jānodrošina autostāvvietu privātajam bērnu dārzam, lai bērnu dārzs un/vai ēkas īpašnieks varētu pelnīt naudu uz viņa rēķina. Protams, bērni un bērna vecāki nav vainīgi, bet tomēr šis bērnu dārzs ir viņu izvēle. Ja bērnu dārzs nevar nodrošināt iespēju atstāt pie durvīm mašīnu, tad tā ir bērnu dārza problēma, un nekādā gadījumā ne zemes īpašnieka, kurš aizsarga savu īpašumu. Kā jums patiktu, ja kāds bezkaunīgi atstātu mašīnu jūsu privātajā īpašumā vai mājas pagalmā. Ir zīme, kur norādīts, parkoties drīkst tikai ar atļauju – gribi pārkāpt, tad jāmaksā :)
 • Dax
  +2 +2 0

  Dax

  Tad,kad Kristai būs savi bērni,tad viņa tos varēs stiept kaut vai kilometru-nekas traks-svaigs gaiss un pastaiga.
 • Zane
  0 0 0

  Zane

  Redzēju sižetu un nesapratu,kurā momentā tas lecīgais zemes īpašnieks vēršas pret nomas maksas nemaksātāju?Vienīgais kam viņš riebj-ir bērnu vecāki,kas pieved bērnus pie dārziņa,jo izskatījās,ka ar policiju ir sarunāts un iespējams,ka daļa no soda naudām ''atlec'' zemes īpašniekam,lai segtu nemaksāto nomu.Kā jums tāda versija?Jāatceras tikai to,ka viss cilvēkam nāk atpakaļ!Es arī nesapratu Bez Tabu nostāju,kā pusē-jā,nu protams ,ka likuma!Tāpēc tas tētuks var bļaustīties,cik grib,neko napanāks,kamēr tur stāvēs tā''štuku '' vērtā zīme.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl