“Pašvaldība ir pārkāpusi likumu!” Kārsavas dome, nesaskaņojot ar iedzīvotājiem, grasās būvēt mobilo sakaru torni

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

10 komentāri

Kārsavas iedzīvotāji ir neizpratnē par vietējās pašvaldības rīcību – domnieki vairāku mēnešu garumā no Dārzu ielas iedzīvotājiem noklusējuši ieceri viņu logu priekšā būvēt mobilo sakaru torni. 

Par plānu būvēt mobilo sakaru torni pie Dārzu ielas iedzīvotāju mājām vietējie uzzinājuši pavisam nejauši. Viņi ir šokēti, ka informācija noklusēta un par iecerēto būvi nav notikusi publiskā apspriešana. Tāpat sašutums ir par to, ka mobilo sakaru tornis atradīsies ļoti tuvu dzīvojamajām mājām. Iedzīvotāji domā, ka tornis radīs nemitīgu troksni, starojuma ietekmi.

Kārsavas novada pašvaldības pārstāve informē, ka 2018. gada oktobrī saņemts “Tele2” iesniegums par ieceri veikt torņa būvniecību. To pieņēmusi pilsētas būvvalde, kura torņa būvniecību akceptējusi. “Ievērojot visus likumus, mēs varējām šo informāciju nepubliskot,” akcentē pašvaldības pārstāve. Uz jautājumu, kādus noteikumus ņēmuši vērā, lai publisko apspriešanu neorganizētu, atbildēt nespēja.

Par konkrēto situāciju informēta arī Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Tās pārstāvis Aivars Draudiņš informē, ka pašvaldība ir radīta, lai strādātu iedzīvotāju interesēs, tāpēc publiskai diskusijai vajadzēja notikt. Pašvaldība ministrijai apgalvojusi, ka pilsētas mājaslapā esot bijusi publicēta saite, kur redzama informācija par būvniecību. Taču netika publiskota pati būvatļauja, kas iedzīvotājiem liedz iespēju ar to iepazīties un arī protestēt pret to.

Aivars Draudiņš
VARAM pārstāvis

Jebkurš šāds jautājums prasa apspriešanu ar iedzīvotājiem, lai tas tiktu izdiskutēts, atrasta labāka vieta un visizdevīgākais veids, kur torni uzstādīt. Skaidrs, ka sakari ir vajadzīgi, bet tas ir jāizdara likumīgi.

Draudiņš norāda, ka pašvaldība esot pārkāpusi likumu, tāpēc par esošo situāciju informēts valsts būvniecības kontroles birojs. Ja iedzīvotāji vēloties apturēt būvniecību, ir jāvēršas tiesā un jālūdz pagarināt būvatļaujas termiņu.

 

 

 

10 komentāri