Preiļos skolēni un viņu vecāki neapmierināti ar mūzikas skolotājas mācīšanas metodēm. Uzskata, ka skolotāja neievēro valstī noteikto mācību programmas standartu. “Skolotāja no mūsu bērniem vēlas izveidot brīnumbērnus mūzikā! [..] Lūdzam pasargāt mūsu bērnus no šīs “brīnumskolotājas”!” Tā pauž satraukta otrklasnieka māte. Arī vecāko klašu skolēni no citas skolas, kur arī strādā šī skolotāja, nav apmierināti ar viņas mācību metodēm. Saka, ka “gandrīz visi pie viņas bija nesekmīgi”.

Atpakaļ uz rakstu

265 komentāri

 • drīz pavasaris

  drīz pavasaris

  tas tomēr ir pārāk stingri,kā bērni var iemācīties garu dziesmu no galvas ar notim? tā ar vārdiem vienalga ir grūti
 • Raimonds Blašķis

  Raimonds Blašķis

  Dzērājžurnālists atkal savā elementā. Sižets ne par ko.
 • Anatolijs Ruskulis arsts Preilos anatolijsruskulis@inbox.lv

  Anatolijs Ruskulis arsts Preilos anatolijsruskulis@inbox.lv

  Izcila skolotaja. Kas bus no tadiem berniem.Var visu dzivi nolurinat. Iestajies laikmets,ka izglitibai ir milziga nozime.Kur solfedzo tur ari matematika. Mammas nebus visu muzu lidzas.Gribas visu pavirsi,citadi tikai vares kert vistas Irija par minimalo algu. Piekritu,ka gadiem skola nav bijis normala muzikas skolotajas,bet nav svarigu un nesvarigu prieksmetu,bet visa vaina attieksme pret darbu.
  • Mika

   Mika

   Ziniet, kaut kā nepatīkami lasīt Jūsu, vēl kā ārsta, bērnu un vecāku kontakta noniecināšanā (vai tas dēļ personīgās pieredzes?) un kā sakiet "lurināšanā", jo cik zināms - visi priekšmeti ir vienlīdz svarīgi cilvēka vispārējā attīstībā. Un cik dīvaini - skolā, kur galvenajam vajadzētu būt bērnam un rūpēm par viņu, lai viņš netiktu pārslogots un nonievāts, lai ar interesi un prieku jau stundā visu pamatā apgūtu, svarīgākais bieži vien ir - skolotāju ambīcijas un algas (kurām protams vajadzētu būt pieklājīgām). Līdzīgi kā medicīnā, kur mūsdienās diemžēl lielā daļā gadījumu, svarīgākais nav vairs pacients, viņa izārstēšana. Katrs slimnieks ir individuāls un katram vajadzīga rūpīga individuāla pieeja, ieinteresētība. Pēc jūsu rakstītā neliekas, ka tāds esiet, kas ieklausās savā pacientā. Mūsu dienās medicīnā būtiskākais vienā daļā gadījumu ir medikamentu biznes, nevis medicīnas iestādes personāla iejūtība un vēlme palīdzēt pacientam, viņu izārstēt, bet gan neiejūtība, ambīcijas, alga un lai būtu, kas visu laiku pērk zāles. Protams ir neliela daļa izņēmumu. Jūsu kā ārsta pienākums būtu uztraukties par bērnu veselības stāvokli, vai viņiem ir pietiekama atpūta, vai netiek fiziski un morāli pazemoti, bet savā vēstulē tieši Jūs pats jau viņus pazemojiet. Nu tiešām skumji
 • No malas
  • Mika

   Mika

   Man liekas, ka 100% esiet vainīga jūs - malā stāvētāja. Neviens neliek Jums noteikt vainīgo, ja nestrādājat izmeklē«sanā pie šīs lietas. Būtība ir tajā kā sakārtot visu šo sistēmu, un ar savu bezdarbību un ambīcijām tālu netiksim - bez sapratnes, iejūtības un godprātības pret visām lietām, īpaši dzīviem cilvēkiem, bērniem. Par reālo situāciju var spriest tikai tas, kurš tur klāt bijis, ir tad katram var būt savs vērtējums. Visa tā situācija nemaz nebūtu tik traki samilzusi, ja tādi 100% vecāku un bērnu kritiķi un soģi neuzrastos, ,kauru rakstus lasot, rodas iespaids, ka kāds te netaisnību grib cauri dabūt. Tieši tā draugu aizstāvības vēstule, pirms sižeta nonākšanas ēterā, manī radīja nepatīkamas sajūtas un neļāva klusēt.
   • Šrēdingera kaķis

    Šrēdingera kaķis

    Mūsdienās mēs bērniem sakām, ka viņi ir īpaši, ka viņi var dabūt visu dzīvē , ko vien vēlas, jo viņi vienkārši to grib. Mūsdienās liekas, ka daži bērni dabū augstākas atzīmes, jo vecāki pasūdzas skolotājam, ka tas nav godīgi. Tagad mums dod dalības medaļas pat cilvēkam ,kurš ir pēdējais kādā sacensībā/ reitingā. Tas nosit uzvaras vērtību cilvēkiem ,kuri reāli cīnījās par kādu vietu vai atzīmi. Agrāk bērni jutās apkaunoti, ka ir pēdējie un tas motivēja viņus uzlabot sevi, izanalizēt , kur ir manas problēmas, lai vēlāk es to noteikto prasmi labi apgūtu. Tad bērni pabeidz skolu, atrod darbu un instanti saprot, ka viņi vairāk nav nekādi īpašie. Viņiem parādās striktas prasības, ja neizdari, tad uz tavām rokām ir liktenis vai paliks tev tas darbs vai nē. Savs uzskats par sevi mainās, tas bērns jūtas zemāks visā, viņš nevar atrast vietu sev pasaulē. Nav vairāk tās stingrās rokas, tagad ir sjusji pusji ar bērnu, palaidības bieži vien tiek ignorētas. Ja es tagad eju pa skolas gaiteni un dzirdu kā tie bērni lamājas, man bijis pat gadījums, kad tas bērns pieiet un kaut ko sāk māžoties manā priekšā ar lamuvārdiem- uznāk riebums skatoties. Ir lieliski bērni ar vecākiem, bet liekas, ka ir tādi vecāki, kuri sēž dienām mājās, neko diži nav ko darīt kā vien pucināt savu bērnu. Lūdzams, aizdomājieties no sākuma par audzināšanas metodēm , tad par vidi un tam ko rakstāt.
   • ..

    ..

    Jūsu imbecilitātes līmenis ir nenormāli augsts.
 • Bijušais PVĢimnāzists

  Bijušais PVĢimnāzists

  Nejauši noklausījos sarunu,tādēļ griežos gan pie esošajiem ģimnāzistiem,gan viņu vecākiem.Ar spēku nodevējus un padibenes nepārmācīsiet,ja cilvēks ar kvadraciklu var izbraukāt kaimiņa labības lauku,tad dvēselē piespļaut ir tīrais nieks.Jā.televīzija bija parūpējusies par seju,bet balsis Jūs atpazināt un 'teicamniekus" ar,bet nevajag nolaisties līdz viņu līmenim.Atcerieties,ka tagad,lai ko Jūs darītu,dariet ar apdomu,jo vienmēr būs" vainīga" sk.Ilze.
 • Sandis

  Sandis

  Var skola dzīvot cik grib savā izdomātā pasaulē, bet realitāte ir pavisam cita. Slēpšanās no tās, vecāku uzskatīšana par muļķiem, arī bosinga pielietošana noved pie sižeta televīzijā
  • 6 mazbērnu vecmamma

   6 mazbērnu vecmamma

   Televīzijā var un vajag rādīt,bet godīgi-nenomelnojot cilvēku,parādot savu īsto vārdu,ja ne,tātad pašam ir ko slēpt kā šai gadījumā.Cerams,ka šī "mamma" nosauks savu vārdu,jo pilsētā jau viņa "atšifrēta" un ne jau no tās,izrādās"labākās puses
   • Daiga

    Daiga

    Lūk, šis komentārs ir apliecinājums tam, ka pat vecāki nedrīkst izteikt savu viedokli, kur nu vēl bērns. Visiem jādomā vienādi kā padomju laikos.
   • Mika

    Mika

    Mīļā vecmāmiņ, vajag pašai savu vārdu norādīt, pirms citiem klupt vispār ne par tēmu, un nez kādu piemēru rādiet saviem 6 mazbērniem - skumīgi, jo aizstāvību pie jums jau nu viņi neatradīs.
  • Alla
  • phe

   phe

   Sandim > skolas ir īstas, ''sižeti televīzijā'' ir izdomāta pasaule. Bet pamatskolnieki vēl to nesaprot.
 • 6 mazbērnu vecmamma

  6 mazbērnu vecmamma

  God.sk.Rožinska,nopietni padomājiet par griešanos tiesībsargājošās iestādēs par Cieņas un Goda aizskaršanu gan no tās "skolēna mammas",gan "Bez Tabu" puses.
 • 6 mazbērnu vecmamma

  6 mazbērnu vecmamma

  Nu ko Jūs visi "cepaties"?Vienkāršs skaidrojums,ja skolēna ,kā lasīju avīzē,vecāki nesauc sevi vārdā un runā DAUDZU vārdā-sk.Ilze "pārskrējusi kādam ceļu".Bet,kas var būt vēl zemiskāk,kā savus personīgos rēķinus kārtot ar "bērnu rokām"?Un,ja tiešām tas ko "skolēna"mamma sacīja ir taisnība un viņa to var pierādīt,tad,lai atklāti nosauc savu vārdu,tas būs tikai godīgi gan pret pašu viņu,gan apkārtējiem.Gribu atbildēt arī Jānim,kas nomelno A.D.Bernāni,nezinot likumu.Redziet,LV likumdošana paredz,ka nepilngfadīgu bērnu, bez vecāku piekrišanas, interevēt nedrīkst,ko neievēroja PVĢ.God.Vladimir-Jūs darbojaties kopā "Rūtoj",ja tik labi pārzināt tās darbošanos?Un beidzot,Cien."Bez Tabu" Jūs esat pārcentušies,jo nomelnojāt, ar savu tendenciozo sižetu,cienījamu un kārtīgu cilvēku.Blasa k-gs,šoreiz ir garām,tikai muļķis nesapratīs,ka tas ir pasūtījums,tā ir nekompetence,slēpta reklāma izgudrojumam sp.mūz.skolā,ko citi neatzīst(.Bet kur te sk.Ilzes vaina?)Arī IZM darbinieka Zīvarta vērtējums-spriedums bez izmeklēšanas.Bērni paliek bērni,bet Jūs ,CILVEKI,vai tiešām jums nav neērti un nav bail no DIEVA?
 • Ella

  Ella

  Sakiet ko gribat,bet dūmu bez uguns nav.Kaut kas jau nav īsti labi ja parādās šāda info
 • Bara instinkts

  Bara instinkts

  Izskatās, ka Preiļos dzīvo cilvēki ar bara instinktu (aitu) viens blēj un vairums pakaļ skrien! Mīļie vecāki, skolēni, ja ir vēlme sveša acī redzēt skabargu, tad paskatieties savā, cik zarains ir baļķis un tad rakstiet nepārdomātus un apmelotus komentārus attiecībā pret skolotāju Ilzi! Kauns lasīt! Asaras sariešas acīs visu šo netaisnību lasot!
  • Mika

   Mika

   Arī skolotāja ir tikai cilvēks, kurai arī to savu baļķi jāredz, jo tas jau mums katram ir un arī jāapzinās, ka ir - arī Jums, pirms kauniniet citus

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!