Preiļos skolēni un viņu vecāki neapmierināti ar mūzikas skolotājas mācīšanas metodēm. Uzskata, ka skolotāja neievēro valstī noteikto mācību programmas standartu. “Skolotāja no mūsu bērniem vēlas izveidot brīnumbērnus mūzikā! [..] Lūdzam pasargāt mūsu bērnus no šīs “brīnumskolotājas”!” Tā pauž satraukta otrklasnieka māte. Arī vecāko klašu skolēni no citas skolas, kur arī strādā šī skolotāja, nav apmierināti ar viņas mācību metodēm. Saka, ka “gandrīz visi pie viņas bija nesekmīgi”.

Atpakaļ uz rakstu

259 komentāri

 • Anatolijs Ruskulis arsts Preilos anatolijsruskulis@inbox.lv

  Anatolijs Ruskulis arsts Preilos anatolijsruskulis@inbox.lv

  Izcila skolotaja. Kas bus no tadiem berniem.Var visu dzivi nolurinat. Iestajies laikmets,ka izglitibai ir milziga nozime.Kur solfedzo tur ari matematika. Mammas nebus visu muzu lidzas.Gribas visu pavirsi,citadi tikai vares kert vistas Irija par minimalo algu. Piekritu,ka gadiem skola nav bijis normala muzikas skolotajas,bet nav svarigu un nesvarigu prieksmetu,bet visa vaina attieksme pret darbu.
 • No malas
  • Mika

   Mika

   Man liekas, ka 100% esiet vainīga jūs - malā stāvētāja. Neviens neliek Jums noteikt vainīgo, ja nestrādājat izmeklē«sanā pie šīs lietas. Būtība ir tajā kā sakārtot visu šo sistēmu, un ar savu bezdarbību un ambīcijām tālu netiksim - bez sapratnes, iejūtības un godprātības pret visām lietām, īpaši dzīviem cilvēkiem, bērniem. Par reālo situāciju var spriest tikai tas, kurš tur klāt bijis, ir tad katram var būt savs vērtējums. Visa tā situācija nemaz nebūtu tik traki samilzusi, ja tādi 100% vecāku un bērnu kritiķi un soģi neuzrastos, ,kauru rakstus lasot, rodas iespaids, ka kāds te netaisnību grib cauri dabūt. Tieši tā draugu aizstāvības vēstule, pirms sižeta nonākšanas ēterā, manī radīja nepatīkamas sajūtas un neļāva klusēt.
 • Bijušais PVĢimnāzists

  Bijušais PVĢimnāzists

  Nejauši noklausījos sarunu,tādēļ griežos gan pie esošajiem ģimnāzistiem,gan viņu vecākiem.Ar spēku nodevējus un padibenes nepārmācīsiet,ja cilvēks ar kvadraciklu var izbraukāt kaimiņa labības lauku,tad dvēselē piespļaut ir tīrais nieks.Jā.televīzija bija parūpējusies par seju,bet balsis Jūs atpazināt un 'teicamniekus" ar,bet nevajag nolaisties līdz viņu līmenim.Atcerieties,ka tagad,lai ko Jūs darītu,dariet ar apdomu,jo vienmēr būs" vainīga" sk.Ilze.
 • Sandis

  Sandis

  Var skola dzīvot cik grib savā izdomātā pasaulē, bet realitāte ir pavisam cita. Slēpšanās no tās, vecāku uzskatīšana par muļķiem, arī bosinga pielietošana noved pie sižeta televīzijā
  • 6 mazbērnu vecmamma

   6 mazbērnu vecmamma

   Televīzijā var un vajag rādīt,bet godīgi-nenomelnojot cilvēku,parādot savu īsto vārdu,ja ne,tātad pašam ir ko slēpt kā šai gadījumā.Cerams,ka šī "mamma" nosauks savu vārdu,jo pilsētā jau viņa "atšifrēta" un ne jau no tās,izrādās"labākās puses
   • Daiga

    Daiga

    Lūk, šis komentārs ir apliecinājums tam, ka pat vecāki nedrīkst izteikt savu viedokli, kur nu vēl bērns. Visiem jādomā vienādi kā padomju laikos.
   • Mika

    Mika

    Mīļā vecmāmiņ, vajag pašai savu vārdu norādīt, pirms citiem klupt vispār ne par tēmu, un nez kādu piemēru rādiet saviem 6 mazbērniem - skumīgi, jo aizstāvību pie jums jau nu viņi neatradīs.
  • Alla
 • 6 mazbērnu vecmamma

  6 mazbērnu vecmamma

  God.sk.Rožinska,nopietni padomājiet par griešanos tiesībsargājošās iestādēs par Cieņas un Goda aizskaršanu gan no tās "skolēna mammas",gan "Bez Tabu" puses.
 • 6 mazbērnu vecmamma

  6 mazbērnu vecmamma

  Nu ko Jūs visi "cepaties"?Vienkāršs skaidrojums,ja skolēna ,kā lasīju avīzē,vecāki nesauc sevi vārdā un runā DAUDZU vārdā-sk.Ilze "pārskrējusi kādam ceļu".Bet,kas var būt vēl zemiskāk,kā savus personīgos rēķinus kārtot ar "bērnu rokām"?Un,ja tiešām tas ko "skolēna"mamma sacīja ir taisnība un viņa to var pierādīt,tad,lai atklāti nosauc savu vārdu,tas būs tikai godīgi gan pret pašu viņu,gan apkārtējiem.Gribu atbildēt arī Jānim,kas nomelno A.D.Bernāni,nezinot likumu.Redziet,LV likumdošana paredz,ka nepilngfadīgu bērnu, bez vecāku piekrišanas, interevēt nedrīkst,ko neievēroja PVĢ.God.Vladimir-Jūs darbojaties kopā "Rūtoj",ja tik labi pārzināt tās darbošanos?Un beidzot,Cien."Bez Tabu" Jūs esat pārcentušies,jo nomelnojāt, ar savu tendenciozo sižetu,cienījamu un kārtīgu cilvēku.Blasa k-gs,šoreiz ir garām,tikai muļķis nesapratīs,ka tas ir pasūtījums,tā ir nekompetence,slēpta reklāma izgudrojumam sp.mūz.skolā,ko citi neatzīst(.Bet kur te sk.Ilzes vaina?)Arī IZM darbinieka Zīvarta vērtējums-spriedums bez izmeklēšanas.Bērni paliek bērni,bet Jūs ,CILVEKI,vai tiešām jums nav neērti un nav bail no DIEVA?
 • Ella

  Ella

  Sakiet ko gribat,bet dūmu bez uguns nav.Kaut kas jau nav īsti labi ja parādās šāda info
 • Bara instinkts

  Bara instinkts

  Izskatās, ka Preiļos dzīvo cilvēki ar bara instinktu (aitu) viens blēj un vairums pakaļ skrien! Mīļie vecāki, skolēni, ja ir vēlme sveša acī redzēt skabargu, tad paskatieties savā, cik zarains ir baļķis un tad rakstiet nepārdomātus un apmelotus komentārus attiecībā pret skolotāju Ilzi! Kauns lasīt! Asaras sariešas acīs visu šo netaisnību lasot!
  • Mika

   Mika

   Arī skolotāja ir tikai cilvēks, kurai arī to savu baļķi jāredz, jo tas jau mums katram ir un arī jāapzinās, ka ir - arī Jums, pirms kauniniet citus
 • Kate

  Kate

  Manuprāt, būtu ļoti prātīgi, ja Ilzei Rožinskai atstātu vadīt tikai kori un rūtoj. Mācību stundās viņas attieksme ir nekorekta.
  • Par mūziku!

   Par mūziku!

   kas tieši ir nekorekts? tas, ka tiek mācīta mūzikas viela? skolēniem ir pielipis stereorips, ka mūziku var nemācīties, lūk arī viss problēmas cēlonis. Ilze ir ļoti forša un saprotoša skolotāja, ja ko nesaprot, ja kas nesanāk ir jārunā, mūzika nav nekāda morzas ābece, ko nevar iemācīties. Galu galā ir kursa, klases biedri ar ko var komunicēt, palīdzēt viens otram. No mušas uzpūsts zilonis. Visi esam mācījušies, visi esam pabeiguši. Tā vien gribas pateikt, ka tehnoloģiju laikmets pie vainas, nu un vel šis tas..
 • Antra

  Antra

  Preiļu 1. pamatskolā Zvaigznes ABC mācību grāmata ir iegādāta bez mūzikas diska, kas ir paredzēts pie šīs mācību grāmatas. Tāpēc skolēns gatavojot mājas darbu var iemācīties tikai vārdus, bet Rožinska prasa arī melodiju un notis pareizajos augstumos, kuras skolēns ir dzirdējis iepriekšējā māc. stundā ne vairāk kā ~20 min. Ne visi var atcerēties melodiju uzreiz un visai dziesmai! Arī manam bērnam ir tāpat. LŪK TE ARĪ RODAS KONFLIKTS! Kur lai bērns iemācās melodiju tādā līmenī kā dziesmu būtu mācījies jau gadu? Arī lieliem un slaveniem dziedātājiem vēl visādi vēl gadās - pat vārdi aizmirstas. Bērni nav vainīgi, ka skola nav nodrošinājusi ar nepieciešamo mājas darbu sagatavošanai! Žēl, ka pati skolotāja izliekas to nezinot. Pati personīgi vēl pie toreizējās direktores vietnieces Olgas Anspokas gāju runāt par šo jautājumu, diemžēl mans viedoklis tika uzskatīts par lieku un muļķīgu.
  • Mika

   Mika

   Tieši tā - problēmas netiek uzklausītas un risinātas atbilstoši, jo savējo jau vadība nevēlas aizskart, ja ir normālas attiecības, bet tāda attieksme jau ir lielākā daļā mūsu valsts sistēmu, kur lietas netiek godprātīgi izskatītas pēc tiesas un taisnības un galu galā tie taisnības meklētāji kļūst vēl par vainīgiem un no šīs pieredzes citi nākotnē vispār baidās ko teikt, lai neciestu. Un vispār tāds teiciens kā vīrs un vārds jau gandrīz izkūpējis, tāpēc ar runām vairs nepietiek - pirmkārt parunāt ar pašu skolotāju un ja bez rezultāta, tad jāraksta par savu problēmu gan skolotājai, gan arī direktoram, sev atstājot kopiju, par ko arī brīdināt vēstulē, ko var ierakstītā veidā sūtīt pa pastu, jeb uz savas kopijas lūgt parakstīties darbvedei par saņemšanu, jeb ar BEZ TABU līdzdalību, ja darbvede bīstās likt savu parakstu. Tad attiecīgām personām būs jāreaģē un jāatbild Jums noteiktā laikā, un nevarēs vairs brīnīties, bet Jums būs pamatojums, ja nu skolotājs sāks nepamatoti slikti izturēties pret bērnu. Ja problēma vairākiem, tad rakstīt kopīgu vēstuli , ko vajag visiem iesaistītiem parakstīt. Vienreiz taču jābeidz baidīties, jāsakārto lietas kurās mums tiešām ir taisnība. Un ir jau vēl augstākas instances kā Izglītības ministrija, Tiesībsargs u.c. Bet protams gadījumā, ja sūdzība ir tiešām nopietna un pamatota, nevis lai attaisnotu kāda ambīcijas, jo skolotāja darbs jau nav viegls, viņš arī ir tikai cilvēks, kurš var kļūdīties.
   Bet par savām kļūdām mums visiem jāatbild, jāmāk atbildēt.
   Vēl tomēr gribētu teikt, ka to melodiju un dziesmu gan vajadzētu apgūt stundā bez visiem diskiem un tas būtu laba skolotāja pienākums to paveikt, daudz reizes kopā dziedot. Un bērns to savā nodabā varētu mājās vēl padungot. Un visiem būtu prieks...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!