“Pārņēma lielas skumjas!” Garkalnes iedzīvotājs mežā fiksē kaudzi nelikumīgi izmestu automašīnu detaļu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

3 komentāri

Garkalnes iedzīvotājs Viktors iecienījis pastaigas pa vietējo mežu pie Asaru ezera. Vienā no pastaigu reizēm kopā ar sievu piefiksējis kaudzi nelikumīgi izmestu automašīnu detaļu.

“Es pat nezināju, ko darīt un kā reaģēt,” stāsta Viktors. Viņu pārņēmis liels sašutums, ieraugot cilvēku izdarīto. Starp spēkratu detaļām atradušies arī dokumenti, kurus Viktors apskatījis, secinot, ka nelikumīgo darbību varētu būt pastrādājis kāds autoserviss.

Viktors
pamanījis atkritumus

Dokumentā bija uzrādīti VIN automašīnu kodi, kas uzrāda, ka veikti remontdarbi. Arī vizītkartes no klientiem, un čeki ar dažādu preču iegādi.

“Emocijas mani ļoti pārņēma, iespējams, ja es būtu emocionāls, pat apraudātos,” nenoliedz Viktors. Šobrīd atkritumu kalns kļuvis stipri mazāks – “Rīgas meži” uzsākuši teritorijas sakopšanu. Valdes loceklis Edgars Vaikulis norāda, ka arī viņi atraduši pavedienus, kas varētu palīdzēt identificēt vainīgo. Atrastie dokumenti nodoti Garkalnes pašvaldības policijai.

Ivars Mazurs
Garkalnes pašvaldības policijas pārstāvis

Pēc šiem atkritumiem var secināt, ka tie ir atvesti no kāda autoservisa vai auto darbnīcas. Atkritumi bija diezgan lielā daudzumā savesti. Atkritumos bija arī dokumenti ar personu datiem, tāpēc mēģināsim noskaidrot arī vainīgo personu.

Uzsākta administratīvā lietvedība – sods par atkritumu izmešanu mežā fiziskām personām svārstās no 70-700 eiro, bet juridiskām no 350-2900 eiro, konfiscējot arī izmantoto transportlīdzekli. Tāpat likumsargi aicina iedzīvotājus vērsties policijas iecirknī, ja ir zināma kāda, iespējams, noderīga informācija par izmestajiem atkritumiem.