Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

51 komentārs

“Pārdodu zārku, nelietotu, čībiņas komplektā, zārkā neviens nav gulējis.” Lakoniskais preces apraksts gozējas sociālā tīkla Facebook.com grupā “Krāmu Tirgus”. Sludinājums licis aizdomāties “Bez Tabu” skatītājai, kura nosoda mūža māju tirgošanu internetā.

Vadoties pēc komentāru sadaļas satura, lielākā daļa sludinājumu uztvēruši kā vietu, kur demonstrēt savas melnā humora dotības (Labi, ka mironis nav komplektā, nelaiķis pārdomāja?). Tomēr novērojama arī interese par atlaidi, zārka izmēru un papildu fotogrāfijām.

“Bez Tabu” sazinājās ar sludinājuma autoru, kurš paskaidroja, ka zārku saņēmis mantojumā ar māju. “Vienkārši cilvēks nodzīvoja 101 gadu, viņš pats nopirka to zārku. Tad, kad viņš nomira, radi izlēma, ka liks jaunākā zārkā,” skaidro sludinājuma autors.

Koka zārks, kas apvilkts ar audumu, esot apmēram 70 gadu vecs. Pagaidām gan neviens pircējs nav uzradies. Sludinājumu internetā ievietojis pavisam vienkārša iemesla dēļ – “ir manta, vajag pārdot”!

Apbedīšanas biroja vadītājs Edmunds Štreihfelds norāda, ka sludinājumā piedāvāts drapēts zārks, tas esot lētākais no variantiem. Jaunu varot iegādāties arī par 150 eiro, salīdzinājumam – priedes vai egles zārku sākot no 240, ozola 1200, un visdārgākais eksemplārs birojā maksā pat 2000 eiro.

Edmunds Štreihfelds
Apbedīšanas biroja “SIA Latona Ltd.” vadītājs

Tad, kad meistars ražo zārkus, viņš materiālus šķiro. Ideāls materiāls netiek beicēts, mazāk kvalitatīvu beicē tumšu, vēlāk lako. Ja materiāla defektus nevar paslēpt, tad to apvelk ar audumu, tā rodas drapētie zārki.

  

Situācijas, kad cilvēks pats sev nolūko zārku, praksē bieži negadās, parasti radinieki izdara izvēli, vadoties pēc savas gaumes un rocības. Zārkam vai aizgājēja apģērbam pieskaņotas čībiņas neesot nekas unikāls, mūsdienās tās pieejamas dažādās krāsās.

TOP komentāri

  • Viktorija Gavare
  • Uģis Ens
  • Ieva Ieva Ieviņa
    +13 +12 -1

    Ieva Ieva Ieviņa

    senākos laikos istabaugšā viens zārks vienmēr stāvēja..normāla naudiņa piedāvāta,jo tik lēti zārku nopirkt nevar

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl