Pārdaugavieši sašutuši par privātmājas celtniecību ļoti iekārojamā un ekskluzīvā vietā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Vairāki aculiecinieki un Pārdaugavas iedzīvotāji vērsušies pie raidījuma Bez Tabu, jo ir neizpratnē par Pārdaugavā redzēto.

Laikā, kad norādītajā vietā ierodas Bez Tabu filmēšanas komanda, objektā nerosās neviens celtnieks. Blakus jaunceltnei redzami celtniecības materiāli, kā arī būvnieku vagoniņš.

Skatītāju teiktais atbilst patiesībai – jaunā ēka atrodas vienā teritorijā ar Ojāra Vācieša memoriālo muzeju, abas būves šķir tikai aptuveni 20 metru. Jaunceltne ir gana ekskluzīvā vietā, Māras dīķa krastā. Skatītājiem radies jautājums, kurš pieļāvis privātmājas celtniecību muzeja teritorijā?!

Ieva Ķīse
Ojāra Vācieša memoriālā muzeja vadītāja

Šie celtniecības darbi nav saistīti ar muzeju, mums šeit nekas nepieder. Telpas namā, kurā atrodas muzejs, pieder pašvaldībai, mēs tās tikai nomājam.

Ķīses kundze norāda, ka namiņā savulaik dzīvoja slavenā hokeja vārtsarga Artūra Irbes krustmāte. Vēlāk ēka tika nodota privatizācijai, laika gaitā tā tika pamesta, un bezpajumtnieki to pat nodedzinājuši. Tagad Rīgas būvvalde devusi zaļo gaismu ēkas atdzimšanai.

Vairāki iedzīvotāji vērsušies būvvaldē, lai noskaidrotu, cik tiesiski ir redzamie darbi. Pašvaldības iestādes pārstāve Ilze Žūka norāda, ka būvatļauja izsniegta jau 2016. gadā, un pēc iedzīvotāju intereses objektā ieradušies būvvaldes darbinieki, kuri atkāpes no projekta nav konstatējuši.

Jaunceltnes īpašnieki un objekta attīstītāji laipni piekrīt tikties ar Bez Tabu un norāda, ka uzņēmums ēku ir iegādājies.

Guntis Gūtmanis
SIA “Ainava GG” pārstāvis

Tur bija viendzīvokļa ēka, kas daudzus gadus stāvēja kā grausts. Šobrīd atjaunojam ēku, lai sakoptu teritoriju. Mūsu ilgtermiņa mērķis ir izveidot kafejnīcu, ceram, ka varēsim to īstenot. Gribam, lai ģimenēm būtu, kur atpūsties, iedzert kafiju un apēst kādu maizīti.

Gūtmanis norāda, ka pats dzīvo Pārdaugavā un sapratis, ka Māras dīķa apkārtnē, kur ir iecienīta pastaigu vieta, nav nevienas kafejnīcas. Ja viss ritēs pēc iecerētā plāna, tad jaunās kafejnīcas durvis tiks vērtas nākamā gada pavasarī.

Foto

 

1 komentārs