Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

Komentāri

Vietējie kaķi Ināru pazīst jau no attāluma. Gan satiek, gan pavada. Viņa uzņēmusies rūpes par kādiem astoņiem Pārdaugavas minčiem Ķemeru ielā. Visi esot sterilizēti, tīri un kārtīgi, iznīcinot apkaimes žurkas un arī apkārtējie neiebilstot.

Nesūrotos, ka katru dienu jāpērk divi kilogrami kaķu barības un pēc mīluļu maltītes jātīra apkārtne, lai nepaliek šmuce, taču nespēj klusēt, redzot, kas notiek ielas malā. Tur milzu nekārtību regulāri rada nezināmi divkājaini “cūkmeņi”.

Arī apkaimes iedzīvotāji ir sašutuši par ielas malā samestajām šīfera loksnēm, kas ir kaitīgas gan dabai, gan cilvēkiem, kā arī citiem celtniecības un sadzīves materiālu pārpalikumiem. Tostarp pat veciem dīvāniem.

Atkritumu kalns augot augumā jau veselu mēnesi un atrodoties uz pašvaldības zemes. Teritoriju apsaimnieko Rīgas namu pārvaldnieks.

Apsaimniekotāja pārstāve Santa Vaļuma taisnojas, ka namu pārvaldnieks jau noskaidrojis, ka šīferis un cita šmuce, visticamāk, uzradusies, kad tuvējā daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji bez saskaņošanas nojaukuši pie mājas esošos šķūnīšus.

Pārpalikumu sametuši ielas malā. Sola tuvākajā laikā visu satīrīt, bet samaksu iekasēs no tuvējā nama kopīpašniekiem.

Kamēr kārtos formalitātes, lai varētu “šmuci” aizvākt, aicina apkārtējos būt modriem. Ja redz, ka kāds atkritumu kalnu papildina, nofotografēt un ziņot pašvaldības policijai! Privātpersonām sods par atkritumu izmešanu neatļautā vietā var sasniegt 1000 eiro, juridiskām – pat divus tūkstošus eiro.

Lasi vēl