Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

28 komentāri

Atgriežoties no dzīves Īrijā, Gints Pārdaugavā izveidojis autoservisa uzņēmumu. Gājis dažādi, bet pusotra gada laikā spējis nostabilizēties un izvērst savu darbību, taču konflikts ar telpu īpašnieku visam pārvilcis treknu svītru.

Šobrīd autoservisa darbs ir pilnībā apturēts un uzņēmējs telpās vairs netiek ielaists. Iemūžinātajos video redzams, ka telpu īpašnieks ar atslēdznieka palīdzību atver servisa durvis. Pēc tam apsardzes klātbūtnē no telpām tiek izripināts lērums riepu, kā arī redzams demontēts servisa aprīkojums.

Kā norāda servisa īpašnieks, tad iekārtas un servisa aprīkojums aizvests nezināmā virzienā. Brīdī, kad tas noticis, klāt bijuši arī Valsts policijas darbinieki, taču viņi nav mēģinājuši iekārtu aizvešanu apturēt.

Gints
Uzņēmējs, kas izlikts no telpām

Šīs visas iekārtas drīkstēja demontēt tikai sertificēts speciālists. Mēs uzskatām, ka visas iekārtas ir izdemolētas. Mēs dienā zaudējam 330 eiro, kā arī iekārtas maksāja aptuveni 30 000 eiro.

Konflikts sācies brīdī, kad telpu īpašnieks piedāvājis ēku iegādāties. Pieaicinātais nekustamā īpašuma vērtētājs norādījis, ka telpu platība ir par 28 kvadrātmetriem mazāka nekā norādīts nomas līgumā.

Ginta uzņēmums pieprasījis veikt pārrēķinu par pusotru gadu, kad maksāts par 200 kvadrātmetru lielu telpu. Pretimnākšanas vietā sācies pamatīgs konflikts.

Policija atsakās komentēt uzņēmēju nesaskaņas, norādot, ka tās jārisina civiltiesiskā ceļā. Telpu īpašnieku pārstāvis norāda, ka viena civillieta jau noslēgusies un tās lēmums bijis par labu īpašniekam.

Zigurds Bunks
Telpu īpašnieka pārstāvis

Nevienu brīdi nav likti šķēršļi, ka mantas tiks atdotas. Zvērināts tiesu izpildītājs konstatējis faktu, ka šajās telpās atrodas mantas, kuru piederība nav zināma.

Valsts policijai ir paziņots par atrastajām mantām. Tās ir nodotas glabāšanā. Jebkurš īpašnieks, kurš varēs apliecināt īpašuma tiesības, bez jebkādiem šķēršļiem varēs saņemt savas mantas.

Nomas platības nesakritība, telpu īpašnieka prāt, ir nebūtisks un mazsvarīgs fakts, jo tiek iznomāta telpa, nevis noteikta platība.

Autoservisa pārstāvji šobrīd novietojuši spēkratus pie servisa, lai apgrūtinātu telpu īpašnieka rīcību. Nomnieks pieprasa kompensēt iekārtu sabojāšanu, turpretī īpašnieks vēlas, lai tiktu pārtraukta telpu bloķēšana. Visticamākais, ka abām pusēm atkal nāksies tikties tiesas zālē.

TOP komentāri

 • ...............

  ...............

  Nekā sevišķa,Latvijas likumdevēja izpratnē:-"TIESISKI UN LIKUMISKI"!!Galvenais aspekts šajā tēmā ir tas,ka kāds šakāļveidīgais tiesu izpildītājs būs ticis,pie visai ņammīga kumosiņa.
 • Ivars

  Ivars

  Rakstīt un stāstīt jau var visu ko,to patieso būtību zina tikai ēkas īpašnieks un nomnieks.Nomas līgumā jābūt punktam,ka ēkas īpašniekam ja vēlas savas telpas atpakaļ,tad nomniekam vienu mēnesi iepriekš jāizsaka brīdinājums par telpu atbrīvošanu.Cik no teksta un sižeta noprotams ēkas īpasniekam ir gali (vai arī pats ir policists)gan policijā,gan citās juridiskajās iestādēs,kuri jebkurā gadījumā viņu piesegs no nomnieka.Tiesas spriedums atkarīgs no advokāta prasmes,jo labāks advokāts jo lielākas izredzes uzvarēt.Vēlu veiksmi Gintam.
 • Nastja
  +7 +5 -2

  Nastja

  Kāds godavīrs apkrāpis pus rīgu. Nemaksaa nomu, saimnieks malacis, ka met araa.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl