Parādu piedzinēji cenšas piedzīt naudu no ģimenes, kas nemaz nav parādā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Inga un viņas mamma no parādu piedzinējiem saņēmušas aicinājumu samaksāt parādu, taču ģimene ir pilnība pārliecināta, ka nekāda parāda nemaz nav.

Kad Ingas mammas telefons iezvanījās, viņa vēl nenojauta par nepatīkamo vēsti. Automātiskā atbildētāja ziņojums vēstīja, ka kundze ir parādniece. Tikai vēlāk viņas telefona ekrāns iemirgojās vēlreiz. Šoreiz parādu piedzinēji atsūtīja īsziņu, ka kundzei ”Latvenergo” jāatmaksā 275 eiro.

Uzzinot par saņemto īsziņu, Inga zvanījusi parādu piedziņas kompānijai ”Gelvora”, kur paskaidrots, ka esot notikusi kļūda un viņas mamma nemaz neesot parādnieku sarakstā. Lielākais pārsteigums gan sekojis, kad Inga ar parādu piedzinējiem beigusi sarunu. Viņa savā viedierīcē pamanījusi īsziņu no tās pašas kompānijas. Šoreiz jau no Ingas tiek pieprasīta parāda apmaksa 189 eiro apmērā.

Inga
Negaidīti kļuvusi par parādnieci

Šoreiz nebija norādīts, pat kam esmu parādā. Es viņiem vēlreiz zvanīju, viņi atkal teica, ka esot notikusi kļūme. Tas šķiet aizdomīgi, varbūt šādā veidā tiek meklēti lētticīgākie iedzīvotāji?

Sieviete norāda, ka gan viņa, gan viņas mamma konkrētos tālruņu numurus izmanto jau gadiem ilgi, līdz ar to esot izslēgta iespēja, ka kāds cits esot šos numurus izmantojis.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs parādu piedzinējiem izsniedz atļaujas darboties. Centrā norāda, ka Inga pareizi rīkojusies, zvanot piedzinējiem, tāpat informēt var arī patērētāju aizstāvjus.

Nepamatotās īsziņas izsūtījuši parādu piedziņas uzņēmuma ”Gelvora” darbinieki, kuri balstījušies uz novecojušu informāciju. Turpretī Inga vēsti no parādu piedzinējiem saņēma darbinieka kļūdas dēļ. ”Beidzot sarunu ar zvanītāju, mūsu darbiniece ķērās klāt nākamajam zvanam, ierakstot numuru nepareizā vietā,” stāsta “Gelvora” pārstāvis Jānis Lukaševskis.

Uzņēmuma pārstāvis noraida spekulācijas, ka šādā veidā tiekot meklēta iespēja, lai svešu parādnieku saistības segtu nesaistīti cilvēki. Lukaševskis atvainojās par radītajām neērtībām.

TOP komentāri

 • AD
  +8 +8 0

  AD

  tad no tā Datu aizsardzības kantora lai vismaz reketieriem uzliek sodu pāris tūkstošus
  Savādāk jēgas no tiem aizstāvju kantoriem nekādas ,tukša pļurkstēšana ,bet valstij izdevumi uzturēšanai.
 • atmostieties
  +5 +5 0

  atmostieties

  parādu piedzinējus var droši sūtīt uz poda.Dauzi viņus jauc ar tiesu izpildītājiem ,kam ir reāla vara piedzīt.Ja esiet parādā piedzinējus ignorējiet ,bet naudu ieskaitiet pa taisno bez pārmaksām aizdevēja kontā .Zinu cilvēku ,kuram stāv kaudze ar neatvērtām piedzinēju vēstulēm jau gadiem .Oficiāli cilvēciņš strādā .Viņam vienīgā neērtība daudz spama īsziņu
 • S
  +4 +4 0

  S

  Viniem viss vienkārši- darba steiga, cilvēciska kļūda.Nedod Dievs, cilvēciski nokļūdīsies kāds cilvēks parastais, gadiem skaidrosies.Kungs pat neatvainojās.Tie parādu piedzinēji ir maksātnespējas administratoru jaunākie radinieki sliktākajā nozīmē, t.i.pēc mūsu "likumiem".Atrod kaut ko no 2011. gada! Viņam diez pašam smiekli nenāk un kauna ari nav.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl