Par vienas filmas noskatīšanos internetā no jēkabpilietes iekasēti 100 eiro

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

7 komentāri
Par vienas filmas noskatīšanos internetā no jēkabpilietes iekasēti 100 eiro

Tā kā valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā uz kinoteātriem iet nedrīkst, filmu”Dvēseļu putenis” jēkabpiliete Inita noskatījusies interneta platformā. Bijusi šokā, kad pēc mēneša no bankas konta noskaitīti gandrīz 100 eiro.

Inita ļoti kāroja noskatīties filmu “Dvēseļu putenis” un interneta platformā  vimeo.com bija gatava par to samaksāt sešus ar pusi eiro. Samaksājusi un filmu noskatījusies.

Ir neizpratnē, kā tas varēja gadīties, ka pēc mēneša bankas konts iztukšots par vēl 96 eiro. Par vienas filmas noskatīšanos nav gatava maksāt tādu summu. Sazinājusies elektroniski latviešu valodā ar pakalpojumu sniedzēju, cerībā atgūt naudu, taču atbildes nebijis.

Kā varēja gadīties, ka Initai nācies iztukšot bankas kontu, drossinternets.lv vadītāja Maija Katkovska un “Swedbank” pārstāvis Jānis Krops klāsta, kādi varētu būt varianti.

Ticamākais, Inita neesot pietiekami iedziļinājusies pakalpojuma izmantošanas noteikumos un neesot atzīmējusi, ka nevēlas izmantot gada abonementu. Izskatoties, ka tieši par to nācies samaksāt papildu summu.

Bankas pārstāvji ieteica Initai nobloķēt karti. Viņa to izdarījusi un arī izdzēsusi savu vimeo kontu, taču samaksātās naudas žēl.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne iesaka nemest plinti krūmos, bet vēlreiz sazināties ar komersantu, bet šoreiz angļu valodā, un norādīt, ka abonējusi pakalpojumu uz gadu kļūdas pēc, to neesot gribējusi, un izteikt konkrētu lūgumu: atdod samaksāto naudu. Ja uzņēmējs nereaģēs, aicina rakstīt iesniegumu patērētāju tiesību sargiem un sola iesaistīties.

Turklāt Inita varējusi noskatīties filmu vien telefonā. Datorā tas neesot bijis iespējams, jo modelis jau novecojis.  Labā ziņa, ka pāris dienas pēc tam, kā tikās ar “Bez Tabu”, Inita saņēma vēstuli no vimeo.com, ka nākšot viņai pretī un drīz vien nauda par negribēto pakalpojumu tika ieskaitīta viņas kontā.