“Par simts tūkstošiem točna var māju uzcelt” Kā ziemā klājas slavenajai Saulkrastu tualetei?

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

9 komentāri

“Vēlos pievērst Jūsu uzmanību sabiedriskajai tualetei Saulkrastu Baltajā kāpā. Manuprāt, šī summa (100 574 eiro) ir nesamērīgi augsta par šāda tipa ēku,” raksta “Bez Tabu” skatītājs. Zināms, ka publiskā tualete Saulkrastos atklāta septembra sākumā, un “Bez Tabu” nolēma pārbaudīt ēkas stāvokli un funkcionalitāti ziemas sezonā. 

2018. gada vasaras izskaņā Saulkrastu novada dome mājaslapā publicēja ziņu, ka darbu veicējs SIA “BK Māja” ir pabeidzis sabiedriskās tualetes pārbūves darbus. Tika arī norādīts, ka projektā veikto būvdarbu izmaksas ir 100 574,12 eiro. Šī ziņa ātri vien piesaistīja iedzīvotāju, mediju un blogeru uzmanību.

Plašu rezonansi izraisīja kāda blogera “Pipars LV” video, viņš iepazinās ar dārgo būvi un secināja, ka ir vairākas lietas, par kurām nav padomāts. Piemēram, kabīnēs nebija tualetes papīra un roku dvieļu turētāji. “Ar 100 tūkstošiem eiro izrādījās par maz, lai pieliktu tualetes papīra turētāju, spoguli un sakārtotu elektrību sieviešu tualetē,” septembra sākumā publicētajā video materiālā secināja blogeris.

“Bez Tabu” slaveno Saulkrastu publisko tualeti apmeklēja vairākus mēnešus pēc atklāšanas. Šobrīd novērojams, ka divas no trīs tualetes kabīnēm ir slēgtas. Pie ēkas satiktā sētniece pastāsīja, ka tikai vienā telpā ir apkure, un šādā režīmā labierīcības darbojas jau no novembra beigām.

Taču kabīnēs ir uzstādīti tualetes papīra un rokas dvieļu turētāji, ir pielikti arī spoguļi. Tāpat telpā ir ļoti silts, tā ir tīra un visas tajā esošās iekārtas darbojas. Tā vien izskatās, ka ekskluzīvā tualete tiek ļoti labi aprūpēta, jo, kā novēroja raidījums “Bez Tabu”, pie teritorijas sakopšanas vienlaicīgi strādā divi darbinieki.

Saulkrastu iedzīvotājs Oļģerts raidījumam “Bez Tabu” pastāstīja, ka speciāli esot devies apskatīt jauno tualeti: “Vienu reizi biju intereses pēc, man taču bija jāredz tualete par 100 tūkstošiem, es jau cerēju, ka tur būs kādi 40 caurumi, bet tur tikai viens.” Savukārt kāds cits iedzīvotājs Dzintars zināja teikt, ka vakaros ēka esot izgaismota gluži kā Latvijas Nacionālā bibliotēka, vēl viņš norādīja, ka par 100 tūkstošiem var uzcelt māju.

Saulkrastu novada domes izpilddirektora vietnieks tehniskos un nekustamā īpašuma jautājumos Aivars Gavars “Bez Tabu” norādīja, ka projektā tika paredzētas ziemas un vasaras tualetes, divas sezionālās kabīnes bez apkures un viena apsildāma ziemas periodam, kas esot pilnīgi pietiekoši, jo aukstajā laikā apmeklētāju skaits ir ievērojami mazāks. “Viss aprīkojums (tualetes papīrs, papīra dvieļi, ziepes utt) ir mūsu pakalpojumu sniedzēja klāsts, mūsu nosacījums, ka viņi arī uzstāda iekārtas un apkalpo līdz brīdim, kamēr ir līgums, līgums turpmāk būs uz gadu,” skaidroja Saulkrastu domes pārstāvis.

Aivars Gavars
Saulkrastu novada domes pārstāvis

Tie 100 tūkstoši ir ļoti labi nostrādājuši, jo žurnālisti kā precinieki brauca strīpām pie mums, mēs palikām ļoti slaveni, esmu saticis arī tūristus, kas ir atbraukuši tikai, lai apskatītos tualeti, jo viņi ir saskatījušies to kino, ko jūs rādāt, un tās briesmas, cik tas ir dārgi, bet šī ēka ir kā dizaina elements āra telpā.

Iekštelpu un pieguļošās teritorijas tīrīšana tiek veikta vismaz četras reizes dienā atkarībā no apmeklētāju skaita, to dome arī pārbaudot. Ēka apšūta ar vērtīgu materiālu – termokoku, termiski augstā temperatūrā apstrādātu koksni, kas dārgo izmaksu dēļ Latvijā pat netiek ražota, un šajā gadījumā vesta no Somijas. Tuvākajā nākotnē plānots, ka tiks uzstādīts dzeramā ūdens brīvkrāns, kas noderēs arī kāju un roku noskalošanai, kā arī izvietotas novērošanas kameras.
9 komentāri