“Par peļņu te nav runa, bet gan par mazā biznesa izdzīvošanu!” Gausie remontdarbi Jūrmalā ietekmē vietējos veikalus

1 komentārs

Vasara ir ceļubūves karstākais periods – nereti vienā pilsētā vienlaikus rit pat vairāki projekti. Un arī Jūrmala nav izņēmums. Tomēr Dubultu prospekta atjaunošana ir pamatīgi ieilgusi. Ceļdaru termiņa neievērošana ir atstājusi pamatīgu robu uzņēmēju maciņos.

Kamēr rit ielas remonts, veikalos piedzīvots liels pircēju skaita kritums. “Nu, bija jau ļoti maz, mēs pārdzīvojām! Tagad drusku parādījās tikai, bet te visu laiku mums bija dikti tā, kā bija,” stāsta pārdevēja Antonija.

Vairākas veikalu telpas Dubultu prospektā nu ir tukšas. Rūpniecības preču veikala pārdevēja Antonija nav vienīgā, kura novēro un arī izjūt pieprasījuma kritumu. Klientu kraso samazinājumu novēro arī pārtikas veikalā strādājošais miesnieks.

 

Miesnieks ar pieredzi ceļubūvē

Bez Tabu: Viņi te diezgan ilgi taisa?

Jā, vairāk par noteikto laiku. Kā solīja, tā neizdarīja.

Bez Tabu: Mums te vienkārši blakus veikaliņš teica, ka viņiem tas klientu skaits par 50% gandrīz krities.

Jā, jā! Droši, droši ietekmē! Preci nevarēja ņemt tik daudz, īre arī jāmaksā.

Tikmēr veikala “Bodīte” saimnieks Jevgenijs cer vasaras sezonu noslēgt bez zaudējumiem. Uzņēmējs uzskata, – pircēju skaits apsīkst brīdī, kad ceļdari iedur lāpstu Dubultu prospektā.

“Diemžēl tie aktīvie remontdarbi tik ātri neritēja kā gribētos. Remonts mūsu ielā sākās 9. martā. Remontdarbi tikai pēdējā pusotrā mēnesī rit labi, beidzot ceļa segums ir uzklāts un kaut kas notiek. Visu iepriekšējo laika posmu, pat mēnešiem nav gājuši klāt tam ceļam, izrakuši visu, un remonts nav virzījies uz priekšu.”

Ņemot vērā, ka būvdarbi notiek turpat aiz Bodītes sliekšņa, veikalnieks nekautrējas uzrunāt strādniekus. Ja pirmo vēsti par termiņu pagarināšanu Jevgenijs uztver ar sapratni, tad nākamie saklausītie remonta beigu datumi pamazām dzen izmisumā.

“No sākuma atcēla līdz jūnijam, 20. datumiem, pēc tam pārcēla uz 7. jūliju, cik man te teica brigadieri, un tagad ir pārcelts līdz 31. jūlijam. [..] Par peļņu te nav runa, ir runa par mazā biznesa izdzīvošanu. Ne tikai mēs jutīsim šajos divos, trijos mēnešos sezonā, bet mēs to jutīsim visu nākamo gadu, jo klienti pa šiem pieciem, sešiem mēnešiem, ko esam zaudējuši biznesā, nāksies atkal strādāt un kaut kā viņus atpakaļ atgūt. Nu, jūs jau saprotat, pa šiem mēnešiem daudzi jau aizgājuši citur,” turpina uzņēmējs.

Jūrmalas pašvaldība ielu asfalta seguma kapitālajam remontam šogad atvēl vismaz 2,4 miljonus eiro. Un apjomīgākie darbi notiek tieši Dubultu prospektā – posmā no Slokas līdz Kļavu ielai. Informatīvajā izdevumā Jūrmalas Vēstis jūnija metienā rakstīts, ka būvdarbi beigsies 5. jūlijā. Realitātē situācija ir pretēja.

“Par cik “Jūrmalas ūdenim” bija nepieciešams inženierkomunikāciju remontdarbi, pēc kuriem arī ir nepieciešami uzbērtās zemes plātnes pamatnes nestspējas pārbaudes darbi, testēšanas, urbšanas, principā viss būvdarbu beigu termiņš it kā ir plānots uz augusta sākumu, jūlija beigām,” skaidro Jūrmalas pašvaldības Infrastruktūras investīciju projektu nodaļas Būvniecības daļas plānošanas inženieris Edgars Sarkanis.

Jūrmalas pašvaldības pārstāvis apstiprina, ka Dubulta prospektā remontdarbus veic firma SIA “Liktenis”, kas ir noslogota arī citos objektos pilsētā. Tomēr Sarkanis noraida, ka tas ietekmē būvdarbus. “Ir noslēgti dažādi līgumi – ir atjaunošanas darbi, ielu uzturēšanas darbi, dažādi objekti, bet tas nenozīmē, ka tas varētu ietekmēt arī Dubultu prospekta izpildes termiņus.”

Pēc būvdarbiem uzņēmējiem, protams, pie veikaliem būs labs ceļš un stāvvietas, bet pagaidām jāsakož zobi un atkal jāpaļaujas uz pašvaldības sacīto, ka augusta sākumā viss tiks pabeigts. Tad varēs ar jaunu sparu sapurināt galveno ienākumu avotu pašiem un arī darbiniekiem.