5 komentāri

Par 1. klases bērna smagu piekaušanu, ko Jaunjelgavā paveica 5. klases skolēni, tiesa piespriedusi sodu – trīs tūkstoši eiro – 1,5 tūkstoši eiro no katras ģimenes, kurā aug pusaudži, kas bijuši tik vardarbīgi pret mazu puiku, stāsta Edgars Lodziņš, cietušās ģimenes advokāts.

2013. gadā, kad piektklasnieki Jaunjelgavas vidusskolas tualetē smagi piekāva puisīti no pirmās klases, sperot pa kājstarpi, varmāku vecāki savu atvašu nodarījumu stūrgalvīgi noliedza.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Turklāt šis ir jau otrās tiesu instances tiesas spriedums – pirms pusotra gada piespriests naudas sods kopumā divu tūkstošu eiro apmērā.

Foto

Viena no ģimenēm, kuras bērns piekāva puisēnu, pat uzdevās par mazturīgiem, lai nebūtu jāmaksā sods, lai arī viņu bērns trenējas ne tajā lētākajā sporta veidā – motosportā. Abas puses pārsūdzēja spriedumu, un nu tas ir par tūkstoš eiro skarbāks.

Raidījums Bez Tabu vērš uzmanību uz to, ka jau trīs gadus pirms nežēlības pret puisēnu tika konstatēti vardarbības gadījumi Jaunjelgavas skolā, tomēr izglītības iestādes vadība nekādi nav reaģējusi.

Jaunjelgavas vidusskolas vadība ilgstoši pirms incidenta neveica preventīvo darbu, nepilnības iekšējās kārtības noteikumos, puisēna piekaušanu centās noklusēt, turklāt pēc tam vēl kādu laiku ļāva pat cietušajam un varmākam mācīties vienā skolā, vēsta Bez Tabu.

Pat pēc piekaušanas netika izsaukta ātrā palīdzība, un māte ar bērnu pati ar autobusu dodas uz ārstniecības iestādi. Tikmēr Tiesībsarga biroja tā laika vēlme saukt skolas vadību pie kriminālatbildības nav īstenojusies.

Daži statistikas skaitļi

2014. gadā Latvijā no kopējā sūdzību skaita par skolu darbu 14% bijušas sūdzības, kas saistītas bērnu drošību un vardarbību, bet 2015. gadā – jau 20% no visām sūdzībām bija saistītas ar drošību un vardarbību. Tiesa gan, kopš 2013. gada par Jaunjelgavas vidusskolu trauksmes zvans klusē.

Skaties video!

TOP komentāri

 • Dace
 • Duņaša
  0 0 0

  Duņaša

  Iet runa ka viss ir pat ļooti izpuščots.Savām acīm redzēju to puiku pēc visa notikušā.Braukāja pa pilsētas ielām ar divriteni, plunčājās pa peļķēm.
  Ar smagiem miesas bojājumiem un morālu traumu tā nedara.
  Tā pēc bija jautājums ārsta slēdzienu redzējat?
  Tā nevar uzkurināt tautu un neteikt visu taisnību.
 • sienas visu redz
  0 0 0

  sienas visu redz

  Tu vispār sajēdz ko raksti un tev vai vispār ir bērni? Ja tev tā notiktu es gribētu paskatīties tā varda uzdzīvos nozimi! Tu jau laikam uzdzivo par katru savu bēdu! Sabiedriskais fui!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl