“Par ko mēs maksājam?” Daugavpilieši norāda uz nekvalitatīvu dzeramo ūdeni

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Daugavpils iedzīvotāji, kuri dzīvo Pasažieru ielas apkārtnē, jau gadiem ilgi spiesti sadzīvot ar nekvalitatīvu dzeramo ūdeni – tam ir specifisks aromāts un rūsgana krāsa. Arī Veselības inspekcija, veicot ūdens kvalitātes pārbaudi, secinājusi neatbilstības, taču ūdens piegādātājs savu vainu situācijā nesaredz.

Ūdeni piegādā uzņēmums “Ūdensnesējs Serviss”, iedzīvotāji vairākkārt rakstījuši iesniegumus un ziņojuši par problēmu ar nekvalitatīvo ūdeni. Vairākkārt saņēmuši solījumus, ka problēmas risinājums tiekot meklēts, tomēr pagaidām iedzīvotāji neizjūt, ka situācija varētu tikt atrisināta.

Valentīna
Daugavpils iedzīvotāja

Tā ir firma, ar kuru neviens nevar tikt galā. Tie ir tikai solījumi, ka viss būs labi, bet diemžēl mums ūdens ir tāds, kāds ir, un tas ir ļoti slikti.

Uzņēmuma “Ūdensnesējs Serviss” valdes priekšsēdētājs Mihails Bušujevs sazvanīts norāda, ka situācija būtu jārisina pilsētas pašvaldībai.

“Tā ir pilsētas atbildība. Risinājums varētu būt tāds – viņi ir pilsētas iedzīvotāji, viņi pilsētai maksā nodokļus. Pilsētai ir jāapdomājas un jāatvelk ūdens vadu un kanalizāciju viņiem. Tas ir pašvaldības tiešais uzdevums!” uzskata priekšsēdētājs.

Daugavpils pašvaldības pārstāve Kristīne Daņilova apstiprina, ka problēma domei ir zināma. Pēc piederības jautājums risināšanai nodots “Daugavpils ūdenim”. Problēmas cēlonis esot ūdensapgādes tīkli – caurules esot kritiskā stāvoklī. SIA “Ūdensnesējs Serviss” valdes priekšsēdētājs uzskata, ka situācija būtu jārisina pašvaldībai. Daugavpils domes pārstāve apstiprina, ka ieteikums pārņemt ūdens tīklu pilsētas ūdens apgādātā pārziņā esot saņemta, taču problēmas sagādā finansējums.

Kristīne Daņilova
Daugavpils pašvaldības pārstāve

Ir likumdošana, ir likumi, ir Ministru kabineta noteikumi, kuri nosaka, ka šo jauno tīklu izbūve, kura ir nepieciešama, jo vecie ir ļoti sliktā stāvoklī, tiek apmaksāti no patērētāju līdzekļiem, laikam tur arī ir tā lielākā problēma. Pagaidām risinājums ir tikai tad, ja cilvēki paši ir gatavi apmaksāt šo tīklu izbūvi, taču tā nav maza nauda.

Arī par līdzfinansējumu un palīdzību no pašvaldības puses šobrīd runāt esot pāragri – viss esot procesā.