Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

26 komentāri

Vairs nekādu garlaicīgu vai sarežģītu mājas darbu – skan portāla mdserviss.eu devīze. Tā veidotāji četros soļos aprakstījuši, kā skolēns, samaksājot naudu, var nepildīt mācību iestādē uzdoto, savukārt skolotājs tikt pie papildu ienākumiem.

Interesanti, ka par mājaslapu raidījumam Bez Tabu ziņoja skolēns, kurš vēlējās uzzināt, vai tas notiek oficiāli.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Cilvēcīgi ir neizpildīt, vai paprasīt kādam norakstīt, bet ne jau veidot pilnīgi kompāniju, kas visu izdarīs tavā vietā skolā,” raksta skolēns.

Raidījuma Bez Tabu komanda sagatavoja 9. klases mājas darbu fizikā, iesniedza to un pieteicās darbā par latviešu valodas skolotāju. Potenciālais darba devējs telefonsarunā izskaidroja portāla darbošanās pamatu.

Skolēns nosūta mājas darbu, portāla uzturētāji to pārsūta skolotājam, kurš izvērtē uzdevumu un nosaka cenu. Mājaslapas uzturētāji tai pieskaita 30%-50% komisijas maksu par starpniecības pakalpojumu, un piedāvā gala cenu skolēnam. Tad, kad skolēns pārskaitījis naudu, skolotājs sāk pildīt mājas darbu.

Savukārt par mājas darbu fizikā jāmaksā 8,5 eiro.

Bez Tabu uzrunātam fizikas skolotājam Valdim Zuteram uzdevuma izpildīšana aizņemtu apmēram stundu. Skolotāji šobrīd stundā saņem mazāk nekā 8,5 eiro, visticamāk, tieši finansiālā motivācija liek skolotājiem “nolikt malā savu sirdsapziņu”.

Par šādu piepelnīšanās iespēju fizikas skolotājs Valdis Zuters nebija dzirdējis, bet portāla ideju nosoda, jo skolotāji mājas darbus neuzdod tāpat vien, bet ar konkrētu mērķi. Skolēniem tā ir iespēja trenēties, savukārt skolotājiem saņemt atgriezenisko saiti un saprast, pie kuriem uzdevumiem vēl jāpiestrādā.

“Skolotājs saņem mājas darbu, apskatās, ka viss ir kārtībā, un saprot, ka skolēnam mācību viela nesagādā problēmas. Nepatikšanas sāksies brīdī, kad pienāks kontroldarbs, kura atbildes skolēns nevarēs nopirkt…”

Rūdolfam Rupainim ideja par mājaslapu radās, kad pats vēl mācījās vidusskolā, paralēli strādājis un neesot bijis laika mājas darbiem. Aktīvākais laiks esot svētdienas vakari, kad slinkākie skolēni pēkšņi saprot, ka uzdots mājas darbs. Skolēns saņemot ne tikai atbildes, bet arī uzdevuma atrisinājuma gaitu.

Izglītības un zinātnes ministrijas padotībā esošais Izglītības kvalitātes valsts dienests neredz tiesiskus instrumentus, lai šādus portālus aizliegtu. Ministrija uzsver, ka mājas darbi domāti bērniem, nevis vecākiem, vai maksas pakalpojumu sniedzējiem. Ministrija aicina pedagogus ievērot profesionālās ētikas normas.

TOP komentāri

  • Raimonds Āķis
  • Jānis Albertiņš
    +8 +8 0

    Jānis Albertiņš

    Kāda starpība, vai tu noraksti mājasdarbu no klasesbiedra, vai arī samaksā kādam citam par tā izpildi? Labi, ka naudiņa apgrozas oficiāli un tiek maksāti nodokļi.
  • ggg

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl