Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Brīdī, kad uz nometni devās 9 gadus vecas meitenītes tētis, viņš bija neizpratnē par to, ka ikviens var brīvi iekļūt teritorijā, kur nav atrodams neviens pieaugušais.

Armands savu meitu uzticēja bērnu nometnei ”Albatross”, kas atrodas Ķesterciemā netālu no jūras. Ieradies pēc meitas un sapratis, ka bērns nemaz netiek pieskatīts. 15 minūšu laikā teritorijā neizdevās sastapt nevienu pieaugušo.

Armands
Vīlies nometnes drošībā

17:30 biju nometnē. Apsargs sēdēja pie žoga, neko neprasīja. Ar meitu staigājām pa visu teritoriju, neatradām nevienu atbildīgo.

Arī bērni nevarēja pateikt, kur kāds ir. Kad gājām ārā pa vārtiņiem, tad arī apsargs tur vairs nebija.

”Bez Tabu” ar slēpto kameru dodas uz norādīto bērnu nometni. Pie nometnes vārtiem tiešām sagaida apsargs, taču viņš neizrāda ne mazāko ieinteresētību, lai noskaidrotu nācēja vārdu un iemeslu.

Pēc vairāk nekā pus teritorijas ”apsekošanas,” nonākam pie korpusa, no kura iznākusi kāda 8 gadniece.

 • Meitenīte: Visi aizgājuši uz jūru.
 • Žurnāliste: Te ir kāda skolotāja?
 • Meitenīte: Nē, tikai apkopēja.
 • Žurnāliste: Tu te viena?
 • Meitenīte: Jā, man sāpēja vēders, aizgāju pie māsiņas.

”Bez Tabu” netraucēti iekļūst ēkā, kur glabājas bērnu privātās mantas. Nevienu pieaugušo tā arī neizdodas sastapt līdz brīdim, kad tiek sazvanīta nometnes vadītāja.

Ilze Rodina
”Albatross” nometnes vadītāja

Tāda drošības sistēma, kā ir pie mums, Latvijā ir vienas rokas pirkstiem saskaitāmās nometnēs. Teritorijā var iekļūt tikai vienā vietā, tur ir apsargs. Mēs nevaram apsargu nolikt ik pēc pieciem metriem.

Lai organizētu nometni, tā vispirms jāpiereģistrē. Saskaņoto nometņu sarakstu iespējams atrast mājaslapā www.nometnes.gov.lv.

Foto

TOP komentāri

 • Ieva Rozite
  +4 +4 0

  Ieva Rozite

  Nav jau melots, savs apsargs tiešām ir reti kurai nometnei :D :D
 • zane
  +1 +1 0

  zane

  kur tad kaut kas tads izdomats? man nekad nav bijusas problemas ar so nometni.
 • Eva Lejiete
  0 0 0

  Eva Lejiete

  Albatrosa teritorijā esošajām nometnēm nav problēmas tikai ar apsardzi, bet arī ar emocionālo un fizisko vardarbību pret bērniem...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl