Par automašīnas jaunā saimnieka nesamaksāto sodu parādu piedzinēju valgos nokļūst iepriekšējais auto īpašnieks

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

2 komentāri
Par automašīnas jaunā saimnieka nesamaksāto sodu parādu piedzinēju valgos nokļūst iepriekšējais auto īpašnieks

Bijušajam auto īpašniekam pat sešus gadus pēc automašīnas pārdošanas nākas taisnoties parādu piedzinējiem par pārkāpumu, ko veicis jaunais spēkrata saimnieks.

Guntars pirms sešiem gadiem pārdevis automašīnu auto tirdzniecības uzņēmumam un par to vairs nav domājis, līdz brīdim, kad saņēmis paziņojumu no parādu piedziņas kompānijas par 29 eiro lielu parādu, jo neesot norēķinājies ar “Rīgas satiksmi” par autostāvvietu.

2014. gada vasarā Guntars pārdevis auto uzņēmumam, kas nodarbojas ar auto tirdzniecību. Faktiskā auto īpašniece gan bijusi Guntara sieva. Nauda par automašīnu tika saņemta, pirkums veikts, auto CSDD noņemts no uzskaites.
2017. gadā Guntara sieva saņem ziņu no parādu piedziņas kompānijas “Conventus Inkaso”,  ka ir jāveic maksājums par “Rīgas satiksmes” izmantoto pakalpojumu 2014. gada oktobrī. Guntars skaidroja parādu piedziņas kompānijas pārstāvjiem, ka šai laikā auto īpašniece automašīnu jau bija noņēmusi no uzskaites CSDD un auto viņai nepiederēja. Automašīna jau bija pārdota kompānijai, kas nodarbojas ar auto tirdzniecību. Jau 2017. gadā Guntars bija sarūpējis izziņu no Ceļu satiksmes drošības direkcijas par darījumu. Bija neizpratnē, kāpēc bijušajai auto īpašniecei jāmaksā par pakalpojumu, ko nav izmantojusi, un par periodu, kad auto viņai vairs nepiederēja?

Divus gadus no parādu piedziņas kompānijas nekādas ziņas vairs nesaņēma, taču tagad riņķa dancis turpinās, saņemta jauna ziņa, ka parādu piedziņas kompānijai  CSDD izsniegtā izziņa nederot un sods netiek atcelts.

“Conventus Inkaso” pārstāve Guntaram skaidro: “CSDD izziņa nav pamatojums, lai mēs uz šā dokumenta pamata pēc parādu piedziņas likuma būtu tiesīgi uzlikt citai kompānijai, citai juridiskai personai vai fiziskai personai parādu. Mums vajag nevis izziņu no CSDD, bet no tās kompānijas, kas auto nopirka, dokumentu ar zīmogu, ka šī kompānija apliecina, ka tās pārziņā konkrētajā gadā šis transportlīdzeklis tika pārņemts.”

Guntars skaidro, ka jau 2017. gadā braucis meklēt kompāniju, kas nopirka spēkratu, bet nav atradis, uzņēmuma Maskavas ielā vairs nav bijis.

Jānis Krastiņš
“Conventus” pārstāvis

Parādu atgūšanas darbības tiek veiktas tikai un vienīgi pēc informācijas iegūšanas par īpašumtiesībām CSDD uz maksas autostāvvietas pakalpojuma izmantošanas brīdi (līdz konkrēta laika precizitātei).

Tas, ka persona noņem auto no uzskaites, nenozīmē, ka viņa vairs nav auto īpašnieks. Auto noņemšana no uzskaites nozīmē to, ka par šo periodu, kamēr auto noņemts no uzskaites, nebūs jāmaksā nodokļi, nodevas utt.

Guntars pārliecināts, ka parādu piedzinēji negrib velti tērēt laiku, lai piedzītu parādu no kompānijas, kas vairs neeksistē, bet iet vieglāko ceļu un piedzen naudu no bijušās auto īpašnieces.

“Bez Tabu” žurnālistiem izdodas sazināties ar automašīnas saimnieku, jau likvidētās auto tirdzniecības kompānijas “Orange Plus” līdzīpašnieku, kurš sola apmaksāt  Guntara sievai atsūtīto rēķinu par autostāvvietas izmantošanu un nenoliedz, ka tajā laikā bija atbildīgs par šo maksājumu.

2 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

"Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?" Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri