”Pamēģiniet! Redzēsim, kurš kuru apēdīs!” – izsolē izliktos dzīvokļus pavada draudi un šantāža!

0 Komentāru
”Pamēģiniet! Redzēsim, kurš kuru apēdīs!” – izsolē izliktos dzīvokļus pavada draudi un šantāža!
Foto: Ekrānuzņēmums

Papildu īpašums nekad nenāk par skādi. Jo sevišķi, ja tas iegādājams Rīgā un par, kā tautā saka – ”sviestmaizi”. Var noderēt gan pašiem, gan, iespējams, izīrēšanai. Bet ne vienmēr labie plāni izdodas, pat ja noskatītais īpašums izlikts Valsts iestādes rīkotā izsolē.

Bija sajūta, ka esmu nonākusi kaut kādā paralēlajā pasaulē. Divos vārdos raksturots gājiens aplūkot dzīvokli, kurš par nieka 2000 eiro iegādājams Rīgā. Nekustamais īpašums noskatīts elektroniskā izsoles vietnē, kur tiek pārdoti parādniekiem atņemti mitekļi. Foto redzams, ka tas ir gauži sliktā stāvoklī, bet par skādi nenāk visu apskatīt arī uz vietas.

Tur uzzina telefona numuru, uz kuru jāzvana, ja grib mitekli apskatīt. Pēc zvana un sarunas ar sievieti vēlme pirkt dzīvokli pāriet. Kas ir šī sieviete? Tas nav skaidrs, jo pat citiem mājas iedzīvotājiem nav vienotas atbildes – apsaimniekotāja vai īpašniece.

Foto

Uz attiecīgo adresi Saulkrastu ielā dodas arī Bez Tabu. Kāda iedzīvotāja saka, ka pasauks sētnieci, kura varēs mums ko tuvāk pastāstīt par dzīvokli. Bet sieviete, uz kuru mums norāda, par interesentiem neliekas ne zinis.

Zvanot pa tālruni, atbild kareivīgi noskaņota sieviete, kura saka, ka neko nerādīs, stādās priekšā kā kooperatīva priekšsēdētāja, bet vārdu nesauc. Liek saprast, ja neatteiksimies no domas dzīvokli nopirkt, apsaimniekošanas maksa būs eiro 4 kvadrātmetrā. Viņu politika ir tāda, ka visus dzīvokļus pārpērk paši un tā tiek vaļā no iepriekšējiem īpašniekiem.

Tālākā sarunā potenciālajam pircējam skaidri un gaiši paziņo, ka dzīvoklī nebūs ne elektrības, ne ūdens. Jo visi pievadi iet caur apsaimniekotāja telpām.

Foto: LETA

Foto: LETA

Andris Spore, Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes priekšsēdētājs

Pēc Jūsu stāstītā faktiski sanāk, ka tā ir kādas trešās personas patvaļība. Tiesu izpildītājs nevar dot šādu rīkojumu trešajām personām sazināties un atļaut vai neatļaut apskatīt konkrēto izsolāmo īpašumu. Personām, kuras vēlas iegādāties īpašumu, ir jāsazinās tikai un vienīgi ar tiesu izpildītāju.

 

Ko darīt interesentam šādā situācijā? Pirmkārt – vērsties tiesībsargājošajās instancēs ar iesniegumu par iespējams krāpnieciskām darbībām. Otrkārt, civiltiesiskā kārtā vērsties tiesā.

Video

0 Komentāru