26 komentāri

Latvijas dzimšanas dienas svinības uz “Tallink” prāmja “Isabelle” pasažierim beigušās ar piekaušanu. Viņu esot pārmācījuši apsardzes darbinieki, jo vīrietis uzstājis uz tiesībām ielūkoties apsarga dokumentā pēc tam, kad kārtības uzraugi viņam aizrādījuši.

Edijs, kurš uz prāmja klāja atpūtās ar dzīvesbiedri un draugiem, 19. novembrī pulksten 4.00 no rīta publiskajās telpās skaļi klausījies mūziku ar mobilo tālruni.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Sākotnējie draudi izrēķināties

Viņš nenoliedz, ka kādam tas traucējis, saņēmis aizrādījumu no apsardzes darbiniekiem. Pēc aizrādījuma mūzika pieklusināta.

“Otram apsargam nepatika, ka tā mūzika vispār skan. Lika to izslēgt, bet runāja krievu valodas žargonā. Es lūdzu izskaidrot, ko sacītais nozīmē. To viņš atteicās darīt, jo pats esot vainīgs, ka nezinu krievu valodu. Tad paprasīja man uzrādīt dokumentus,” atminas Edijs.

28 gadus vecais vīrietis atteicies uzrādīt personu apliecinošu dokumentu, jo to sākotnēji nav uzrādījuši arī apsardzes darbinieki. Uzstājot, ka ir tiesīgs pārliecināties, kas ir vīrieši, kuri viņam aizrāda, aculiecinieku klātbūtnē saņēmis draudus.

“Es tev parādītu dokumentu, ja šeit nebūtu cilvēku,” netiešus draudus, kas fiksēti arī aculiecinieka video, saņem no apsarga.

Konsultējoties Valsts policijā, Bez Tabu noskaidro, ka apsargiem ir jāstādās priekšā, ja to lūdz persona.

Savu tiesību īstenošanas cena – piekaušana

Kā stāsta vīrietis, tālākās darbības šokējušas visus. Apsargus esot nokaitinājusi nekaunīgā uzstājība, viņi sagrābuši vīrieti aiz rokām veduši prom.

Edijs

Es nepretojos, agresijas nebija. Mani iesvieda liftā, tiku nogāzts zemē, saslēdza rokudzelžos, sāka spārdīt un sapūta asaru gāzi, bet liftā durvis ciet, neviens neko neredz.

Pēc tam mani izvilka ārā no lifta, nevis piecēla. Izvilka aiz rokudzelžiem, tagad man ir nopietnas pēdas uz rokām. Drēbes arī sabojāja, pēc tam tās izsviedu.

Turpmākie notikumi risinājušies aizturēšanās telpā, kur apsargi esot turpinājuši pārmācīt vīrieti sitot. Turpat apsargi arī uzstājuši, ka nepieciešams konstatēt alkohola koncentrāciju izelpā, no kā pārmācāmais atteicies, par ko esot samaksājis ar jau kārtējiem sitieniem.

“Man piespieda galvu pie zemes, uzlika spēcīgi kāju, kakls viss vienos zābaka nospiedumos,” stāsta fiziski ietekmētais, uzrādot daudzās traumas fotoattēlos. Pāris dienas vēlāk viņam konstatēti ribu lūzumi.

Edijs stāsta, ka apsargi draudējuši ar aizturēšanu līdz pat brīdim, kad kuģis piestās Rīgā, tomēr, ierodoties apsardzes priekšniekam, viņu redzētais esot pārsteidzis, pēc kā vīrietis uzreiz atbrīvots.

“Apsardzes priekšnieks bija šokēts. Draudzene viņam vaicāja, vai šāda apsargu rīcība ir normāla, uz ko viņš sniedza atbildi, ka viņi [apsargi] strādā garas stundas, divas nedēļas uz kuģa, noguruši, vārdu sakot, saprotiet paši,” apsardzes priekšnieka sacīto atceras Edijs.

Kas notiek uz klāja, paliek uz klāja

Interviju kameras priekšā “Tallink” Latvija pārstāvji atsaka, sniedz vispārīgu komentāru rakstveidā:

“Mēs ievērojam konfidencialitāti un publiski nesniedzam nekādu informāciju par mūsu pasažieriem. [..] Cilvēku drošība ceļojuma laikā uz kuģa ir augstākā “Tallink”  prioritāte. Mēs ar visaugstāko atbildību attiecamies pret visiem ar cilvēku drošību saistītiem jautājumiem. Mēs darām visu iespējamo, lai nodrošinātu drošu, mierīgu un patīkamu ceļošanu un samazinātu agresivitātes gadījumus, kas var kaitēt citiem ceļotājiem.”

Kā to nosaka Apsardzes darbības likums, prāmja apsardzes darbinieki, atgriežoties Rīgā, piesaistījuši arī Valsts policiju, kurai, tiesa, par vīrieša uzvedību nav sūdzējušies iesnieguma formā. Tomēr oficiāli ziņot par apsargu iespējamo visatļautību vēlējies piekautais, ko likumsargi esot ieteikuši nedarīt.

Edijs

Viņi pateica to, ka tas ir bezjēdzīgi, miesas bojājumu nav, jo aizturēšanas laikā neskaitās. Teica, ka, ja es rakstīšu iesniegumu, apsargi uzreiz rakstīs iesniegumu par mani, un tā lieta arī beigsies.

Tomēr šodien Valsts policijā vīrietim iesaka vērsties policijā ar iesniegumu un notikušā izklāstu, uzsverot, ka, ja Valsts policijas darbinieku rīcībā tiks atklāta prettiesiska rīcība, viņi tikšot sodīti.

Foto

TOP komentāri

 • Mītava
  +15 +13 -2

  Mītava

  Šito necilvēku,mēs pus Jelgava,pazīstam. Neviens tāpat vien viņam pa seju nedos,pats ir apsūdzēts par smaga rakstura cilvēka piekaušanu,un pats savus draugus apzog. Patīk visiem likt manīt,ka zin likumus,bet viņam labākā aizsardzība ir uzbrukums. Edij,pūkainais,tev ribas salauztas? Un kad savus mazgadīgos bērnus dauzīji,vai viņiem nesāpēja? Tu tikai tantukus apmānīsi.
 • Tūrists
  +17 +13 -4

  Tūrists

  Esmu braucis neskaitāmas reizes, par apsargiem esmu viss labākajās domās. Ja 4.00 no rīta klausās skaļu mūziku necienot citus cilvēkus, pie tam vel pierijies, tad Edijs pēc nopelniem saņemis
 • mar

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl