“Kļuva bīstamāk dzīvot!” Jauns agresiju vilnis pie hosteļa Sarkandaugavā biedē vietējos iedzīvotājus

2 komentāri

Pavasara izskaņā “Bez Tabu” risināja visai ieilgušu problēmu Sarkandaugavā. Vietējā hosteļa iemītnieki kaimiņos esošā daudzstāvu nama iekšpagalmu pārvērta boksa laukumā. Tomēr augusta sākumā Duntes ielā agresija uzbangojusi ar jaunu sparu.

Tieši iepretim konfliktu ieskautajai naktsmītnei jeb “Duntes centram” augusta sākumā nosvilināts šķūnītis. Vēl mirklis, un liesmas pārmestos uz zaļo garāžu, bet tālāk arī uz daudzstāvu namu. “Bez Tabu” jau iepazītais Andris, kurš dzīvo līdzās hostelim, notikušajā saskata likumsakarības.

“Kļuva bīstamāk dzīvot [..]. Nekas nav mainījies – kā bija mūsu pagalms alus dārzs un pīpētava, tas pats ir palicis,” stāsta vietējais iedzīvotājs Andris.

Dzelžainu pierādījumu, ka ugunsgrēka izraisīšanā vaina jāuzņemas kādam no hosteļa “Duntes centrs” īrniekiem, nav. Tomēr Andra un kaimiņu fiksētajos video redzams, ka arī laukums pie tobrīd vēl liesmu neskartā šķūnīša ir visai iecienīts.

Līdzās nosvilinātajai garāžai un šķūnītim esošā veikala pārdevējas atzina, ka te apgrozās arī cita “publika” – narkomāni.

“Mēs jau negribam nodegt kā tā garāža. Es jau nezinu, vai tie ir kopmītnes, hosteļa iemītnieki, bet fakts ir tāds, ka pa kāpnēm paiet nevar, tantiņas sūdzas man, kundze iet lejā, nelaiž garām un puspliki sēž, alu dzer. Vēl necenzēti nolamā. Kaimiņu Borisam pasaka, ka ar pudeli pa galvu iedos, ja daudz runās. Kā bija, tā ir. Ja policija nereaģē, netaisa reidus, nedzenā, administratīvi nesoda [..], tad ir nesodāmības princips, ko te vēl var teikt. Te viņi tagad uzskata, ka tā ir viņu sēta alus dārzs. Kaut tas ir mūsu mājas iedzīvotāju īpašums,” turpina Andris.

Situācijas nogurdinātais iedzīvotājs, pārstāvot kaimiņus, turpina pastāvēt uz savu, pieprasot sakārtot hosteļa ieejas problēmu.

“Nu, mēs gaidām no būvinspekcijas visas atļaujas. It kā mēneša laikā būs jau viss, tad mēs sāksim pārbūves. Es domāju, ka septembrī, tāpēc, ka mēnesis vēl būs, kamēr vēl viņi visus dokumentus mums iedos,” atzīst hosteļa pārstāve Veronika.

“Bez Tabu” gan noskaidro, ka Rīgas pilsētas būvvalde, kuras pārraudzībā ir arī galvaspilsētas būvinspekcija, jau sen devusi zaļo gaismu plānotajiem remontdarbiem hostelī.

Rīgas pilsētas būvvalde 2019. gada 31. janvārī ir veikusi atzīmi par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi apliecinājuma kartē, kas paredz tirdzniecības ēkas Duntes ielā 60, Rīgā, vienkāršoto atjaunošanu. Attīstītājs jau kopš 31. janvāra ir tiesīgs veikt saskaņotos būvdarbus.

Meli, apzināta būvdarbu novilcināšana vai nevēlēšanās sākt iecerēto remontu – to pierādīs nama saimnieku reālie darbi, kas, pēc pašu sacītā, sāksies jau pavisam drīz.