Pagalma šķūnī dzīvo “trakais Andrītis”, kuram patīk rīkot ballītes! Kaimiņi bezspēcīgi

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

20 komentāri

Raidījums “Bez Tabu” saņēma palīgā saucienu no Pūces ielas 11 nama iedzīvotājiem, pagalma šķūnī vairākus gadus dzīvojot bezpajumtnieks, pie kura regulāri nāk viesi. “Dzērāji, narkomāni, sveši cilvēki, 24 stundas diennaktī viņi uzvedas kā saimnieki, ierīkoja sev atpūtas vietu,” raksta Pūces ielas iedzīvotāja, kura vēlas palikt anonīma, jo raizējoties par savu un bērnu drošību.

Pūces ielas 11 dzīvojamo namu kompleksā ir trīs korpusi, pagalma vidū ir šķūnīšu rinda. Kaimiņi raidījumam “Bez Tabu” pastāstīja, ka šķūnīšus izmantojuši agrāk, kad mājās vēl bijusi malkas apkure, tagad tie esot pašiem iedzīvotājiem nevajadzīgi.

Vienā no šķūnīšiem dzīvo 41 gadu vecs vīrietis, kurš pats sevi dēvē par “trako Andrīti”, aiz šķūnīšiem ierīkota atpūtas vieta, tajā “Bez Tabu” satika vairākus manāmi iereibušus kungus. Jautrā atmosfērā kompānija baudīja silto dienu, gatavojās cept šašliku.

Andrītis atzina, ka viņam patīk uzņemt viesus un rīkot ballītes. Pajumti kādā no Rīgas patversmēm pat nedomājot meklēt, jo tagadējais dzīvesveids pilnīgi apmierina.

“trakais Andrītis”

“Ir taču vasara, tad jau drīkst. Mēs ar bērniem normāli sadzīvojam, pašvaldības policija mūs lamā, neļauj dzert, bet es jautāju – kur tad dzert?”

Pagalmā satiktie kaimiņi apstiprināja, ka Andrītis šķūnī mitinās vairākus gadus, taču situācija saasinājusies brīdī, kad pāris metru attālumā durvis vaļā vēris alkoholisko dzērienu veikals. Pašvaldības policiju saucot regulāri, taču netic, ka iespējamas pārmaiņas.

Blakus mājas iedzīvotāja

“Nu tas ir drausmīgi, ko tas rāda mūsu jaunākajai paaudzei? Ka tas ir normāli? Nevienam nemaksā, var nestrādāt un dzīvot sveša cilvēka šķūnītī. Tāpēc es nēsāju pašaizsardzības līdzekļus, bet ir bail, kad ir vasaras sezona, un viņi visu laiku dzerstās.”

“Bez Tabu” gan satika arī kaimiņu, kuru regulārās ballītes pagalmā netraucē. Rīgas pašvaldības policija bieži saņem izsaukumus uz Pūces ielu 11, ziemas laikā Andrītis arī ticis nogādāts nakts patversmē. Tagad vieta esot iekļauta arī regulārajā patrulēšanas maršrutā. “Policijas darbinieki, ierodoties notikuma vietā, uzdzīvotāju bariņu izkliedē, norāda, ka tā nav vieta, kur uzturēties, gadījumos, ja tiek lietots alkohols, sastāda protokolus,” skaidroja Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis.

Šogad sūdzības saņēmis arī “Rīgas namu pārvaldnieks”, apsaimniekotājs skaidroja, ka šķūnīši ir piekritīgi trešajam korpusam, tā dzīvokļu īpašnieki jūnija vidū tiks aicināti uz kopsapulci. Kad tiks saskaņots datums, iedzīvotāji saņems precīzāku informāciju. Dzīvokļu īpašniekiem būs jāpieņem lēmums, vai šķūnīši tiks atjaunoti, un tos būs iespējams izmantot citiem mērķiem, piemēram, mantu glabāšanai, vai šķūnīši tiks nojaukti.

Foto