Olainē šoferis draud no autobusa izsēdināt divas desmitgadīgas skolnieces

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

39 komentāri

Pēc stundu beigām Jaunolainē esošajā sākumskolā 10 gadus vecā Anastasijas meita kopā ar savu draudzeni iekāpa starppilsētu autobusā, lai brauktu uz mājām. Brauciens aprāvās jau pēc dažām minūtēm, kad autobusa vadītājs meitenēm esot licis no autobusa izkāpt.

Kā stāsta Anastasija, šoferis autobusu apturējis pieturā Rīga-Jelgava šosejas malā. Tur meitenēm licis uzrādīt braukšanas biļetes. Šajā brīdī atklājies, ka meitenēm to nav. Anastasija norāda, ka pašvaldība bērniem nodrošina pārvadājumus ar skolēnu autobusu, kā arī daļa bērnu saņem speciālu elektronisku kartīti, lai divas reizes dienā bez maksas varētu braukt ar starppilsētu autobusiem. Šo bērnu starpā ir arī Anastasijas meita un viņas draudzene, kuras braucienu esot aizmirsušas validēt.

Anastasija
10 gadus vecas skolnieces mamma

”Viņš apstājās un lika viņām uzrādīt biļetes. Viņam neinteresēja, ka viņām ir elektroniskā kartīte. Kad meitenes nevarēja uzrādīt biļetes, viņš lika viņām kāpt ārā. Tā ir pietura šosejas malā. Līdz mājām jāiet aptuveni trīs kilometri.”

Anastasijas meita atteikusies kāpt ārā un palikusi sēžot, turpretī viņas vienaudze raudot izkāpusi. Šoferis pat esot aiztaisījis durvis un bijis gatavs turpināt ceļu. Tikai pateicoties kādai pasažierei, kura iebildusi, ka bērnu vienu atstāj šosejas malā, autobusa vadītājs viņu uzņēmis atpakaļ transportlīdzeklī un aizvedis līdz Olainei.

”Rīgas taksometru parks” maršrutu pārvadājumu nodaļas direktora vietnieks Egīls Stāmurs stāsta, ka autobusa vadītājs savā paskaidrojumā minējis pavisam citādāku informāciju, nekā stāsta mamma. Starpgadījums it kā esot noticis turpat skolas pieturā, nevis šosejas malā, kā arī viņam neesot bijis nodoms meitenīti pieturā atstāt. Šādā veidā transportlīdzekļa vadītājs esot gribējis pāraudzināt bezbiļetnieci. ”Mums liela daļa šoferu ir pirmspensijas vai pensijas vecuma, kuri uzskata, ka viņiem bērnus ir jāaudzina,” stāsta Stāmurs.

Olaines maršruts esot viens no problemātiskākajiem. Cēlonis esot daudzie skolēni, kuri putrojas apmaksas sistēmā. Olaines pašvaldība organizē skolēnu autobusus uz un no Jaunolaini, tajā pašā laikā vietvara daļai skolēnu apmaksā arī 2 braucienus starppilsētu autobusos. Bērni esot apjukuši, kuros autobusos viņi var braukt bez ierobežojuma un kuros par braucienu jāmaksā. ”Mēs esam gatavi iet uz skolām un stāstīt, skaidrot situāciju. Esam ar mieru tikties ar mammām, lai pārrunātu šo gadījumu,” atklāts ir pārvadātāja pārstāvis.

”Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka ”Rīgas taksometru parka” vadība minēto autobusa vadītāju nolēmusi atstāt bez premiālās piemaksas, kas esot ”atbilstoši nodarījuma mērogam”.

Foto