Ogres novada iedzīvotāji savā namā jau gadiem ilgi spiesti ostīt fekāliju smaku

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Inga trīsstāvīgajā Lauberes namā ievācās pirms 20 gadiem. Ja sākumā viss šķitis daudz maz kārtībā, tad, gadiem ejot, problēmas tikai palielinājušās.

Raidījuma “Bez Tabu” filmēšanas komanda tiek sagaidīta pie vienas no daudzdzīvokļu nama kāpņu telpām. Tām tuvojoties, tiekam brīdināti, ka pagrabs ir applūdis ar fekālijām.

Jaunāko ēkas iemītnieku pavadībā ieejam dziļāk pagrabā. Tur fekāliju smaka kļūst intensīvāka un izkārnījumi ir arī fiziski redzami.

Filmēšanas laikā nojaušams, ka kāds nupat dzīvoklī nolaidis ūdeni. Daļa no tā nonāk pagrabā, kas ir pilnībā applūdis.

Tieši pirmajā kāpņu telpā situācija ir vissliktākā un vissmirdīgākā. Kaimiņienes no blakus kāpņu telpām izrāda problēmas arī savos pagrabos. Regīna no trešās kāpņu telpas stāsta, ka kādreiz uz pagrabu varējusi iet istabas čībās. Kaimiņi uz maiņām pagrabu uzkopuši. Šobrīd tie ir applūduši, bet atšķirībā no pirmās kāpņu telpas pagraba šeit redzamais šķidrums ir lietus ūdens.

Inga
Dzīvo smakojošā namā

Noejot pa kāpnītēm, pagrabā ir pāri potītēm viss sūdos. Tāds ir viss pagrabs. Visa kanalizācija tek pagrabā. Ir runāts arī pagasta pārvaldē, bet mums nepalīdz. Šeit pārsvarā dzīvo sievietes, vai tad mēs varam caurules salabot? Smieklīgi. Tā ir vismaz kādus gadus piecus. Es pat nezinu, kas toreiz notika. Sākās ar to, ka pagrabā sāk tecēt lietus ūdeņi no āra. Pēc tam caurulēm sāka raut nost korķus. Tās ir vecas “trubas”.

Trešās kāpņu telpas iedzīvotāja Regīna norāda, ka pagasta pārvalde iedzīvotājiem nepalīdzot. Skaudrā situācija esot izveidojusies, jo namam nav apsaimniekotāja.

Pagasta pārvaldē sastopam tikai kasieri, kura nesekmīgi cenšas pārvaldnieku sazvanīt. Vēlāk tas izdodas filmēšanas komandai. Mistera kungs pēc “Bez Tabu” aicinājuma nākamajā dienā apmeklē daudzdzīvokļu namu.

Andris Misters
Lauberes pagasta pārvaldnieks

Es iegāju tajā pagrabā. Tur bez ūdens ir… pieļauju, ka viss tas kontingents, kas dzīvo tajā kāpņu telpā, dabiskās vajadzības…neizmanto tualetes podu, bet tur “tusē”, lieto alkoholu, pieļauju, ka viņi tajā pagrabā visu to dara un nokārto. Es negribētu tur sūtiet nevienu savu strādnieku, kamēr viņi nebūs tur iztīrījuši.

Ogres novada domes pārstāvis Nikolajs Sapožņikovs raidījumam norāda, ka pagasta pārvalde centīšoties iedzīvotājiem palīdzēt nelāgo situāciju novērst, taču tajā pašā laikā uzsver, ka iedzīvotājiem jāuzkrāj nauda, lai darbus veiktu.

Nikolajs Sapožņikovs
Ogres novada domes pārstāvis

Pašvaldībai šajā ēkā pieder tikai divi dzīvokļi, Pārējie ir privātīpašums. Ja ņemam no likuma viedokļa, tad pašvaldība nemaz nedrīkst ieguldīt līdzekļus privātīpašumā.

Konkrētā nama iedzīvotāji rudenī esot noraidījuši piedāvājumu pašvaldībai ēku apsaimniekot. “Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka trīsstāvīgā nama iedzīvotāji uzkrājuši iespaidīgu parādu par komunālajiem pakalpojumiem. Summa pārsniedz pat 200 tūkstošu eiro slieksni.