Ogres mežā atrod pie koka piesietu suni. Īpašnieki ir noskaidroti

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

18 komentāri

Deviņus gadus vecais suns, piesiets pie koka, pavadīja vairākas stundas. Garāmgājējs, kurš par suni vēlāk ziņojis patversmei, viņu atrada, pateicoties skaļai riešanai.

Ogres dzīvnieku patversmes vadītāja raidījumam “Bez Tabu” rāda, kur deviņus gadus vecais suns tika atrasts. Bartalamejs jeb Bārtiņš patversmes darbiniekiem ir labi zināms, jo pagājušā gada jūnijā jau nonāca patversmē. Toreiz aizsaulē devās Bārtiņa saimniece, un radinieki par suni vairs nav varējuši parūpēties. Pēc patversmē pavadītiem 7 mēnešiem par jauno Bārtiņa saimnieci vēlējās kļūt bijušās īpašnieces pilngadīgā mazmeita.

Bārtiņš pie jaunajiem saimniekiem pavadīja vien 26 dienas un tad tika atrasts mežā. Suņa īpašniece uz “Bez Tabu” zvaniem un īsziņu neatbild.

Sabīne Baltkāja-Rihtere
Ogres dzīvnieku patversmes vadītāja

Viņa stāstīja, ka tagad radusies iespēja paņemt suni, jo ir pārvākusies. Pamata viņai nedot suni nebija. Intuīcija priekšā teica, ka varbūt nevajag. Pēc tam redzējām, ka suns tiek staidzināts, izskatās kopts, barots. Izskatījās, ka viss ir kārtībā.

Kā stāsta patversmes vadītāja, aculiecinieku sniegtā informācija liecina, ka suns piesiets pie koka bija vairākas stundas.

“Bez Tabu” izdodas sazināties ar suņa īpašnieces vīru. Viņš stāsta, ka attiecības ir uz izjukšanas robežas. Bārtiņš esot pazudis dienā, kad pārim bijis konflikts. ”Kamēr skaidrojām attiecības, viņš izrāvās no pavadas. Nepievērsu uzmanību, domāju, ka pēc tam savākšu,” atklāj Bārtiņa īpašnieces vīrs Dairis.

Dairis par suni sācis interesēties vien nākamajā dienā – pirmdienā. Viņa sieva, kura ir suņa īpašniece, interesi izrādīja vēl vēlāk. Likumsargi saņēmuši vairākus iesniegumus par piesieto suni, līdz ar to tiks izvērtēta īpašnieces atbildība. Valsts policijas Ogres iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Atis Ratnieks uzsver, ka tiks vērtēts, vai īpašniece pārkāpusi dzīvnieka turēšanas noteikumus, par ko pienākas naudas sods no 7 līdz 350 eiro.

Suņa īpašnieces vīrs raidījumam norāda, ka ir gatavs Bartalameju ņemt savā aprūpē, jo viņš dzīvniekus mīlot.

18 komentāri