Komentāri

Andris ne tikai restaurē motociklus, bet arī pats ir kaislīgs motobraucējs. Iegādājies piemērotu garderobi, ko nolēmis papildināt ar lētu rokas pulksteni, tā teikt, darba variantu.

Nopircis to vietējā Ogres veikalā par desmit eiro, taču izrādās, ka pulkstenis nemaz nedarbojas, pat ja nomaina baterijas. Kad preci pircis, nav to pārbaudījis, jo uzticējies veikalam, ka tajā pārdod tikai tādus pulksteņus, kas darbojas.

Uzreiz pēc pirkuma iegādes devies uz prāmi, lai brauktu uz ārzemēm, un laika trūkuma dēļ neesot izdevies pulksteni aiznest atpakaļ.

Kad pēc pusmēneša ieradies Latvijā, pirkuma čeks vairs neesot saglabājies. Pulksteņmeistars sacījis, ka laikrādim ir bojāts mehānisms, kas jāmaina. Samaksājis par remontu gandrīz tikpat daudz, cik par pašu preci.

Ieradies veikalā vēlreiz un secinājis, ka arī citi pulksteņi nedarbojas. Lūdzis pārdevējiem izņemt preci no tirdzniecības, lai nemāna pircējus, taču, kad pēc laika atnācis vēlreiz, pulksteņi stāvēja kā stāvējuši.

Pārdevēji taisnojušies, ka tas ir veikala vadības lēmums. Ziņojis veikala vadībai, taču pulksteņi, kas nerāda laiku, joprojām tika tirgoti.

Andris neesot kašķīgs vai piekasīgs pircējs, bet, ja veikala vadība neliekas ne zinis par viņa pretenzijām, tad, lai citus pircējus pasargātu no vilšanās, kādu piedzīvojis pats, neredz citu risinājumu, kā vien piesaisitīt televīziju.

Arī, kad veikalā ierodas raidījums Bez Tabu, pulksteņi, par kuriem stāstīja raidījuma skatītājs, joprojām ir tirdzniecībā.

Gods, kam gods pārdevējiem, jo viņi šo preci vismaz nereklamē un raidījuma pārstāvei neiesaka pirkt.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra vadītāja informē, ka drīkst tirgot tikai tādu preci, kas darbojas. Ja tai ir defekts, jāinformē patērētājs. Ja ir saglabājies pirkumu apliecinošs dokuments, prece jāmaina vai jāatdod nauda, ja čeka nav, atkarīgs no pārdevēja godaprāta, kā viņš rīkosies.

vlcsnap-error718

Veikala vadītājs gan nav gatavs sniegt interviju televīzijas kameras priekšā, soloties to darīt nākamnedēļ. Apgalvo, ka pulksteņi nedarbojas tālab, ka tajos nav bateriju, ja bateriju ievieto, viss esot kārtībā. Rāda vienu, kurā ievietojot bateriju, tas darbojas.

Raidījuma skatītājam Andrim ir arī aizdomas, ka Puma pulksteņi, kas nopērkami minētajā veikalā, nav oriģināli, taču to nevarot pārbaudīt.

Policijas pārstāvis skaidro, ja ir aizdomas, ka tiek tirgota viltota prece, ir jāvēršas tuvākajā policijas iecirknī, kārtībsargi tiks skaidrībā.

Par preču zīmes un citas atšķirīgas zīmes un dizaina parauga nelikumīgu izmantošanu likums paredz sodu, kas, piemēram, juridiskām personām ir no 1 400 līdz 14 000 eiro.

Ogres veikala vadība skaidro, ka viņu veikalā tirdzniecība notiek saskaņā ar likumu, un tas netiekot pārkāpts, taču drošības labad Bez Tabu vizītes laikā nosūta pieprasījumu piegādātājam, lai atsūta dokumentus, kas apliecinātu pulksteņu autentiskumu, un visus rokas pulksteņus nevilcinoties no veikala plauktiem izņem!

Foto

Lasi vēl