Ogrē jaunietis sūrojas-māte izmetusi no mājām, mātei “līdz brošai” dēla “parazitēšana”

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

40 komentāri

Jaunietis no Ogres vērsies raidījumā “Bez Tabu”, vainojot māti cietsirdībā – tuvākā radiniece viņu esot izmetusi no mājām, deklarētās dzīvesvietas. Tikmēr māte norāda, ka dēls ilgstoši dzīvojis “uz kakla”, kas apgrūtina ikdienu, jo mājās nākas arī kopt seniori. Ģimenes strīds, kuru, pēc jaunieša domām, var atrisināt žurnālistu iesaiste, ir pārāk ciets rieksts likumsargiem, kuri ne reizi vien iesaistījušies, lai censtos samierināt tuviniekus, kuri nostājušies uz “kara takas”.

Raidījumā “Bez Tabu” redakcijā vērsās ogrēnietis Toms, 26 gadus vecs puisis, kurš deklarēts Ogres daudzdzīvokļu nama dzīvoklī, kur dzīvoja kopā ar māti un vecmammu. Tiesa, pēdējos gados periodiski viņš dzīvoja Lietuvā, kur studēja. Covid-19 pandēmija pārtrauca studijas kaimiņzemē un apturēja stipendiju, no kā Toms iztika studiju laikā, atrodoties Lietuvā. Bez iztikas līdzekļiem viņš atgriezās mājās Ogrē, deklarētajā dzīvesvietā. Tomēr drīz vien māte viņu izraidīja no dzīvokļa, sūrojas Toms.

Vaino māti cietsirdībā

Toms

jaunietis, sūrojas par izraidīšanu no deklarētās dzīvesvietas

Viņa teica: “Es tevi vedīšu prom uz dzīvokli!”. Es nemaz nezināju, kas tas par dzīvokli. Līdzi jau tika sagatavots dokuments [īres līgums] ar manu personas kodu, vārdu uzvārdu un citu personisko informāciju. Sapratu, ka šī informācija tika nodota nelegāli trešajai personai, neprasot manu atļauju. Biju spiests parakstīt šo līgumu, jo šantažēja, ka nevarēšu dzīvot deklarētajā dzīvesvietā.

Vēlāk māte ierādīja citā miteklī, kas arī pieder mātei. Tajā viņa puisim ierādīja atsevišķu istabu, kamēr citu istabu izīrē īrnieks. Toms norāda, ka esot grūti sadzīvot ar dzīvokļa biedru un remontdarbiem, kurus miteklī organizējusi māte.

Toms
jaunietis, sūrojas par izraidīšanu no deklarētās dzīvesvietas

Ar šo cilvēku [īrnieku] bijis konflikts. Šie remontdarbi ilgst jau kopš jūlija vidus. Bija situācija, ka vannas istaba nebija izmantojama gandrīz divus mēnešus. Tas ir absurds! Cilvēkam tomēr jāiet dušā, jāveic sava higiēna.

Lai gan studijas Lietuvā nopauzētas, Tomam ir iepriekš iegūta augstākā izglītība. Viņš, spriežot pēc savas darba maklējumu pieredzes, uzskata, ka centieni atrast darbu Latvijā pandēmijas laikā ir ļoti apgrūtinoši. Ienākumu viņam nav, tāpēc nespēj “sagrabināt” savam miteklim, turpina sūroties jaunietis. Izraidīts no deklarētās dzīvesvietas, Toms māti vairo cietsirdībā.

Toms
jaunietis, sūrojas par izraidīšanu no deklarētās dzīvesvietas

Izveidoju trūcīgas personas statusu īslaicīgi. Nācās meklēt darbu, bet teju neviens neaicināja uz interviju, varbūt bija tikai viena vai divas intervijas.

Tiesa, Toms atzīst, ka par dzīvošanu mātes otrā dzīvoklī viņam nav jāmaksā, maltītes arī mēdzot ieturēt pie mātes.

Jaunietim pārmet dzīvošanu mātei “uz kakla”

Dzīvesvietā Toma māti “Bez Tabu” komanda nesastapa. Kāpņu telpā izdevās satikt kaimiņu un sievieti, kura tobrīd ieradās Toma mātes dzīvoklī. Viņa atvieglo sievietes ikdienu, palīdzot apkopt sirmgalvi, sievietes māti, Toma vecmammu. Abi kāpņu telpā sastaptie norādīja, ka Toms “parazitējis” uz mātes rēķina, tāpēc, esot noslogota arī ar sirmgalves kopšanu, pacietības mērs bijis pilns – nācies izraidīt dēlu.

palīdz Toma mātei apkopt sirmgalvi

Nevajag gulēt līdz pulksten 14, 15, 16. Protams, bija un ir pilnībā mātes apgādībā. Māte maksā par visu: par dzīvošanu, par komunālajiem, naudu arī dod. Tagad tajā otrā dzīvoklī taisa remontu. Viņš tur dzīvo. Latvijā dzīvojot viņš ir strādājis, bet pa dažiem mēnešiem.

Toma mātes kaimiņš

Tur [otrā dzīvoklī] vannas istaba izremontēta, īpašu problēmu tur nav, lai dzīvotu. Tomēr māte viņu uztur pilnībā. Maksā par visu, par dzīvošanu. Uztur puiku. Tā kā es nezinu…

Vēlāk “Bez Tabu” sazvanīja Toma māti, viņa nevēlējās, lai telefonsaruna tiktu ierakstīta, tomēr arī pauda, ka dēla dzīvesveids esot pārāk smaga nasta ikdienā. Toms gan noraida pārmetumus par dzīvošanu “uz kakla”, norādot, ka periodiski dzīvojis Lietuvā, kur esot pārticis no vairāku simtu eiro stipendijas, taču tagad esot grūtības atrast darbu.

Toms stāsta, ka, dzīvojot ar māti vienā dzīvoklī, bijušas nopietnas domstarpības.

Toms
jaunietis, sūrojas par izraidīšanu no deklarētās dzīvesvietas

Ja es ko aizrādu, plūc matus, rauj ārā matus, uzbļauj. Tā, protams, ir gan fiziska, gan emocionāla vardarbība. Rakstīju iesniegumus policijā. Vecākā inspektore Ogres iecirknī, manuprāt, to uztvēra diezgan vieglprātīgi, norādot, ka tas tikai tāds ģimenes konflikts.

Tikmēr pie Toma mātes dzīvokļa sastaptie stāsta par Toma uzvedību, dzīvojot ar māti.

palīdz Toma mātei apkopt sirmgalvi

Viņu te nevar laist! Viņš ir agresīvs, jucis! Policijā sūdzas, ka māte izrāvusi 13 matus! Nav riktīgs! Ziniet, negribu visu teikt, ko viņš te ir izdarījis… Tāpēc viņu izlika. Piemēram, mātes bildes izmeta pa logu vai miskastē. Kad mācījās Lietuvā, pat tur rakstīja sūdzības, par visiem raksta sūdzības! Viņam hobijs tāds.

Valsts policijas Ogres iecirknī informē, ka likumsargu redzeslokā ģimene ir kopš 2018. gada. Gan dēls, gan māte vērsušies ar iesniegumiem, ziņojot viens par otru, tomēr līdz šim pamata kādu saukt pie atbildības neesot bijis. Jo īpaši likumsargi neizprot jaunā puiša argumentāciju, ziņojot par māti. Policijā norāda, ka likumsargi cenšas nomierināt spriedzi šajā ģimenē, sēdinot “karojošās” puses pie sarunu galda.