Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

19 komentāri

Lielu neapmierinātību rada kāda Rīgas daudzstāvu nama pagalmā notiekošas pārmaiņas. Visos laikos nama iekšpagalmā auto varēja novietot par brīvu līdz brīdim, kad pēkšņi uzrodas zīmes, ka nu tur ir maksas autostāvvieta.

Lokomotīves iela, daudzstāvu ēkas un neliels zemes laukums starp tām. Ja vēlies te novietot savu braucamo, – maksā 17 eiro mēnesī vai arī meklē citu vietu. Šāda kārtība te ieviesta pavisam nesen.

Gints
autovadītājs

Tas bija jūlijā beigās, kad te notika oficiālā autostāvvietas atklāšana. Ja līdz šim placi mierīgi varēja izmantot, tagad cilvēki savus spēkratus liek kur nu kurais.

Lietas būtība tāda, ka savulaik mājas iedzīvotāji dzīvokļus ir privatizējuši, zemi nē. Tā ir citam īpašniekam. Autostāvvietas ierīkošana veikta, lai varētu kaut daļēji atgūt to naudu, kura īpašniekam ir jāmaksā kā zemes nodoklis.

”Godīgi sakot, tā jau ir katras firmas iekšējā darīšana, kas tiks darīts ar iekasēto naudu. Varu atklāt, ka jā, daļa tiks novirzīta stāvvietas labiekārtošanai. Pārējā nauda aizies zemes nodokļa nomaksai, kurš Rīgā ir milzīgs,” norāda firmas pārstāvis Oļegs!

”Interesanti, kā viņi dabūjuši saskaņojumu. Cik zināms, ja vēlas ierīkot auto stāvvietu, ir jāizpilda virkne prasību, kurus nosaka normatīvie akti.”

Skatītājam taisnība. Te der atsaukt atmiņā nesenos notikumus, kad Rīgas būvvalde nepielūdzami metās apkarot nelegālās auto stāvvietas galvaspilsētā. Domes departamenta pārstāvei neatrodas laika, lai tiktos ar Bez Tabu, bet viņa paskaidro, ka šajā gadījumā stāvvieta izbūvēta jau sen un te nekas vairs nav jāsaskaņo. Un kā ar zīmēm?

Vai tiešām ēku iekšpagalmos tās uzstādīt ir tik vienkārši? Izrādās, ka jā. Ja tā būtu iela, tad saskaņošana veicama ar Rīgas domes Satiksmes departamentu un to regulē daudz un dažādi noteikumi. Šādā situācijā ir jāvēršas uzņēmumā Latvijas Valsts ceļi.

Anna Kononova
”Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

“Latvijas Valsts ceļos” ar šādu prasību var vērsties vai nu zemes īpašnieks, īpašnieki, ja tie ir vairāki, iesniedzot visus dokumentus, kuri apliecina īpašuma tiesības.

Mūsu iestāde lemj tikai par zīmju saskaņošanu. Kādas un cik nepieciešamas.

Šajā gadījumā zemes īpašnieks ir izmantojis savas tiesības ar zemi rīkoties, kā vēlas.

Šajā gadījumā var runāt par absolūti klasisko kļūdu, kuru ir pieļāvuši daudzi daudzstāvu māju iedzīvotāji. Dzīvokļus privatizē, bet zemi kaut kādu iemeslu dēļ nē.

Foto

TOP komentāri

 • Normunds Kāts
  +4 +4 0

  Normunds Kāts

  Bet kurš aizliedza pie privatizācijas privatizēt arī noteiktu domājamo daļu zemes? paši vainīgi un nevajag tagad vainot citus, es zinu gadījumu, kad reāli cilvēki ir šādi pazaudējuši piebraucamo ceļu. negrib maksāt nodokļus lielākus?, tad tagad maksā īri....ciniski, bet tā tas ir. Cita lieta ka nebija iespējams, ja māja atradās uz privātās zemes.
 • R.
  +2 +2 0

  R.

  Visvairāk Rīgā tiek diskriminēti centra iedzīvotāji, jo viņiem, lai atstātu uz ielas pie mājas automašīnu, jāmaksā mēnesī vismaz 40 eiro (atkarībā no zonas). Un arī tad dzīvokļa un auto īpašniekam ir jābūt vienai un tai pašai personai. Tiesībsargs gan uzskata, ka nekādas diskriminācijas nav. 17 eiro jau ir nieks.
 • Cilvēks
  +2 +1 -1

  Cilvēks

  Normāls krievu pisness. Ja gribētu civilizētu pilsētu, nebalsotu par kakainajiem krieviem. Bet tā kā tai rajonā dzīvo pārsvarā krievi, tad viņiem jābūt ir laimīgiem - var teikt, atgriežas savā dzimtenē. Ko gribēja, to dabūja. Bet tie jau vēl tikai ziediņi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl