”Nu, mērkaķis!” Iedzīvotājus šokē Daugavpils mēra Riharda Eigima rīcība svinīgā pasākuma laikā

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

10 komentāri

Tā vien šķiet, ka Daugavpils mēram Rihardam Eigimam skandāli pēdējā laikā ir pielipuši kā dadži. Nesenā ņemšanās ar politiskajiem oponentiem, kuras rezultātā viņš varēja palikt bez pilsētas galvas krēsla, bet kašķēšanās beidzās par labu viņam. Nu viņš izstrādājis jaunus cundurus, par kuriem dažs labs ir gatavs viņu saukt savvaļas dzīvnieka vārdā.

Bez Tabu rīcībā nonāk video, kurā redzama 18. novembra svinības Daugavpilī. Uz svētku skatuves atrodas pilsētas mērs Rihards Eigims, kurš saka uzrunu divās valodās.

To pabeidzis, viņš pagriežas un dodas prom no skatuves. Tajā brīdī tiek pieteikta Latvijas Valsts himnas atskaņošana. Šis ir tas mirklis, kurš daudziem sakāpina dusmu līmeni un neizpratni par šādu pašvaldības amatpersonas rīcību.

”Nu, mērkaķis! Ko lai vēl saka…”

Bez Tabu telefoniski sazinās ar Daugavpils mēru Rihardu Eigimu. Viņa skaidrojums ir, ka video ir politisko oponentu provokācija. Savā rīcībā viņš neko sliktu nesaskata.

Rihards Eigims

Rihards Eigims
Daugavpils mērs

Tur nebija tā, ka es uzrunāju, pēc tam bija viena vai divas minūtes. Nebija tā, ka es stāvu, kur runāju. Nebija tā, ka himna un es eju. Jūs paši redzējāt. Himna bija.

Es aizeju un tikai pēc pāris minūtēm bija himna. Bet Jūs neuzskatāt, ka Jums bija jāpaliek uz skatuves arī himnas laikā? Nē. Kamdēļ tur palikt? Es gāju pie savējiem darbiniekiem, kuri stāvēja kopā ar visiem cilvēkiem.

Bijusī politiķe un profesore Ilga Kreituse skaidro, ka Latvijā nav stingri atrunāta, atrakstīta kārtība, kā pašvaldību vadītājiem būs izturēties šādās svētku reizēs.

Šobrīd tas ir katra ziņā, kā es māku, tā es maunu. Bet tas neatbrīvo politiķi no pienākuma, būt patriotisma paraugam savas pilsētas iedzīvotājiem un godā turēt Valsts simbolus.

Ilga Kreituse

Ilga Kreituse
Bijusī politiķe un profesore

”Svētku svinīgā daļa nebeidzas tikai ar vienas personas uzrunu. Tās beigas ir Valsts himnas atskaņošana, kuru ir nevis jāklausās, bet jādzied. Tas nekas, ka kādam apaļo nošu vietā ir kantainas. Tā ir attieksme pret savu valsti.”

Lai kāds nebūtu šā stāsta centrālās personas skaidrojums par savu rīcību, tā vien šķiet, ka viņam gadījies, kā tautas paruna vēsta – iebraukt auzās. Jebkurā gadījumā jānovēl Eigima kungam pārdomāt savu rīcību.

10 komentāri