Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

5 komentāri

2015. gada otrā puse Latvijas sabiedrībai atnesa šokējošas ziņas no Kokneses novada Iršiem. Tur kāds varmāka ar desmit mēnešus vecu zīdaini veica darbības, kuras normālam cilvēkam nav izprotamas. Izmantojot bērna mātes prombūtni, viņš ar zīdaini veic netiklas darbības.

Necilvēku ātri vien noķer, tas atzīstas šausmīgajā noziegumā, viņu notiesā. 15 gadu cietumā un prāvas naudas kompensācijas summas. Bet kas pa šo laiku ir noticis ar cietušo bērniņu un viņa māti?

Vietējie neko nezina

Kopš traģiskā negadījuma Iršos ir pagājuši aptuveni divarpus gadi. Šobrīd dzīve atkal rit savu ritējumu. Kad dodamies turp, sazināmies ar sievieti, kuras bērns cieta no varmākas rokas, bet viņa ar Bez Tabu runāt kategoriski atsakās. Vai viņas un bērna dzīve ir sakārtojusies?

Vai viņa ir atgriezusies Iršos, jo te dzīvo gan viņas māte, gan vecmāmiņa? Sarunā ar vietējiem iedzīvotājiem uzzinām, ka māte ar bērnu te sen nav manīta. Kas ar viņiem noticis pa šo laiku, Iršu iedzīvotājiem informācijas nav.

Viss nokārtojies

To, ka sieviete Iršos pastāvīgi vairs neuzturas, apstiprina arī viņas māte. Viņa intervijai piekrīt un uzzinām, ka meitas dzīve ir sakārtojusies. Kā Bez Tabu pastāsta bērna vecāmāte, meitenīte iet bērnudārzā, ir apmierināta, jūtas ļoti omulīgi.

Dzīves apstākļi ir normāli. Jaunierādītajā mājvietā meita ar bērniem nedzīvo viena, bet kopā ar vēl vienu ģimeni. Viss ir kārtībā, problēmu nav. Uzreiz pēc notikušā izskanēja, ka bērniņa mātei esot problēmas ar “zaļo pūķi”.

Māte atklāj, ka šobrīd tas vairs nav aktuāli, jo ir mainījusies vide. Daudzi savulaik uzskatīja, ka bērna māte ir līdzvainīga notikušajā un arī viņa jāsoda.

Cietušā bērna vecmamma

Grūti pateikt. Visu vasaru viņa dzīvoja pie manis, nebija nekādu problēmu. Tieši tajā dienā viņa atnāca uz centru. Protams, ka varēja būt savādāk. Notikušajā ir daļa viņas vainas.

Mās nevaram atklāt!

Pēc traģiskā notikuma ar ģimeni strādājuši gan sociālais dienests, gan bāriņtiesa. Mājvieta viņiem ierādīta Koknesē, darbs arī atrasts. Tas ir tas, ko uzzinām Kokneses novada domē.

Dainis Vingris, Kokneses novada domes priekšsēdētājs

Jūs jau zināt, kā sociālais dienests strādā ar cilvēkiem. Diemžēl vai par laimi, tā ir sensitīva informācija. Pat ja man šāda informācija būtu, es nedrīkstu jums atklāt, kādus nosacījumus dienesti ir izvirzījuši mātei.

Stingra kontrole

Par vienu no nosacījumiem informācija Bez Tabu ir zināma. To noskaidrojam Aizkraukles rajona tiesā. Proti – tiesa varmākam liek cietušajam, šajā gadījumā par to atzīts tikai bērns, maksāt naudas kompensāciju 7000 eiro. Papildus jau saņemta valsts kompensācija 1260 eiro.

“Uz cietušās meitenes vārda tiek atvērts krājkonts un līdz pilngadības sasniegšanai viņa ar šiem naudas līdzekļiem nevar rīkoties. Ja ir kādi īpaši gadījumi, kad šī nauda ir vajadzīga, mātei ir jāraksta iesniegums bāriņtiesai, un viņi lemj, vai nauda ir izmantojama,” tā skaidro Aizkraukles rajona tiesas kancelejas vadītāja Ruta Čipāne.

Atliek cerēt, ka ģimenei turpmāk dzīve kļūs tikai un vienīgi labāka un notikušais pamazām padzisīs no atmiņām, bet varmāka aiz restēm pavadīs visu viņam piespriesto sodu.

Foto

TOP komentāri

 • tikai taa
  0 0 0

  tikai taa

  Vai tiesam mediji nevar vienreiz likt miera sis lietas?Viniem laikam sensacijas un karjera svarigaki neka tas,ka berniem kartejo reizi jaklausas tas viss.
 • otto
  0 0 0

  otto

  cerams ka beernu ,kad vinsh pieaudzis buus ,neatstaas trauma no sabiedriibas puses!
 • bla bla
  0 0 0

  bla bla

  Kāpēc vecmāmiņa joprojām par skolotāju var strādāt - to nesaprotu nemaz. Pašas uzvedība nav par paraugu ne pašas meitai ne pārējiem skolēniem (dzeršana u.t.t.)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl