”Nosauca mani par izvirtušu mauk*!” Pārdevēja Tukumā skarbi pāraudzina bērnus un nolamā klientus, ziņo pircēji

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

65 komentāri

Tukuma veikala ”Amix” klienti sūdzas par pārdevējas komunikāciju ar klientiem: lai gan veikala mērķauditorija ir vecāki ar maziem bērniem, pārdevēja niķīgus ķiparus cenšas savaldīt savādā, vecākiem nepieņemamā veidā, kā arī aizrāda vecākiem par sliktu audzināšanu. Vēl kādai klientei izcēlies konflikts, kad vēlējusies apmainīt preci – iekarsušās puses teju sakāvušās, kliente nosaukta par mau*u.

Sigita ar diviem maziem – divus un četrus gadus veciem – bērniem devusies uz veikalu ”Amix”, lai iegādātos meitai apavus. Divus gadus vecajai meitiņai apavu mērīšana negāja pie sirds, vairāk piesaistījušas daudzās rotaļlietas. Lai gan veikala mērķauditorija ir vecāki ar maziem bērniem, pārdevējai mazā ķipara niķošanās šķitusi nepieņemama, tāpēc uzsākusi sveša bērna pāraudzināšanu, kā arī aizrādījusi mātei.

Sigita
ziņo par pārdevējas centieniem pāraudzināt bērnu

Kamēr meklēju apavus, saucu viņu atpakaļ, bet viņa nenāca, sāka čīkstēt, ņemties. Vēlāk ar mazu brēku uzmērījām apavus. Ejot pie kases maksāt, pārdevēja izskrēja tieši priekšā, ar svilpi nosvilpās ļoti skaļi. Bērns sāka raudāt, tad pārdevēja vēlreiz nosvilpās un pateica bērnam: ”Aizver vienreiz muti!” Pēc tam viņa man pārmeta, ka neaudzināts bērns. Aizrādīja, ka 21. gadsimtā vajag audzināt bērnus. Teica, ka bērniem jāierāda vieta. Es teicu, ka bērns nav nekāds suns, kam vieta jāierāda, uz ko pārdevēja atbildēja, ka bērni ir tādi paši kā suņi.

Sigita stāsta, ka, redzot pārdevējas izdarības, kolēģei aizrādījusi pat cita pārdevēja.

Sigita
ziņo par pārdevējas centieniem pāraudzināt bērnu

Vēlāk viņa teica, lai izvedu bērnu ārā no veikala, bet es to nedarīju, jo kur es atstāšu tur ārā bērnu. Beigās pateica, lai ar bērniem uz veikalu nenāku, jo arī bez bērniem varot nopirkt apavus. Citos veikalos arī bērni uzvedas visādi, nekad neviens tā nav reaģējis. Vienreiz bērns veikalā ”Maxima” sasita burku, bet par to pat neko neteica.

Pārdevēja aizrāda par slikto bērnu audzināšanu

Sigita saka, ka turpmāk divreiz padomās, vai doties uz konkrēto veikalu. ”Bez Tabu” veikalā ”Amix” sastop konkrēto pārdevēju Kristiānu, kura nenoliedz, ka reaģējusi asi, tomēr uzstāj, ka vecākiem labāk jāaudzina bērnus.

Kristiāna
pārdevēja

Mums šeit, veikalā, ir bezgaiss, karstums, ventilācijas nav. Es apkalpoju citus pircējus pie kases. Pienāca klāt sieviete ar kliedzošo bērniņu. Sieviete stāvēja, es komunicēju ar pircējiem. Bērnu viņa nemierināja. Ievēroju, ka māte stāvēja, skatījās uz mani ar tādu smīniņu, pārbaudot pacietību. Izskatījās, ka viņa, būdama māte, necenšas mierināt bērnu. Es paņēmu svilpi un centos šo situāciju neregulēt. Citreiz nostrādā. Es arī esmu tikai cilvēks, es nevarēju to noregulēt, bet viņai, mātei, to vajadzēja izdarīt. Es atvainojos, ja darīju kaut ko ne tā, bet ir arī vecāku atbildība.

“Pārdevēja nosauca mani par izvirtušu mauk*'”. Tajā pašā dienā vēl viens konflikts

Veikala pārdevējai Kristiānai tajā pašā dienā izcēlās konflikts arī ar citu klienti. Šo atgadījumu var pat nodēvēt par traci. Par notikušo raudot ”Bez Tabu” ziņo veikala kliente Inese. Sievietei ar bērnu bijis paredzēts doties uz bērēm, pirms tam iegādājās atvasei apavus, kurus gan vēlāk vēlējusies apmainīt.

Inese
iznākusi no veikala raudot

Man pārdevēja iepriekš nepateica, ka, ja nebūs tāds pats dizains, kurpes atpakaļ netiks pieņemtas, apmainītas. Tādēļ mums ar pārdevēju radās konflikts. Mēs gandrīz sakāvāmies. Viņa mani apsaukāja necenzētiem vārdiem. Nosauca mani par izvirtušu mau*u! Man kurpes vajadzēja bērēm. Pēc pāris stundām ir bēres. Pateicu pārdevējai, ka tagad nebūs ko vilkt kājās. Viņa pateica, ka nolād visu manu dzimtu un ka apglabāšu visus vienu pēc otra. Esmu šokēta par šādu situāciju!

Arī šo konfliktu pārdevēja Kristiāna atminas ļoti labi. Viņa gan stāsta, ka arī kliente nav bijusi bez vainas. Kad Inese vēlējusies apmainīt apavus, informējusi, ka veikala politika to neparedz, ja prece nav brāķēta.

Kristiāna
pārdevēja

Viņa sāka mani nosaukāt. Man kauns teikt šos vārdus publiski. Nosaukāja mani necenzētiem vārdiem. Es teicu: ”Lūdzu, neuzvedieties kā ”m”!” No viņas mutes arī nāca visādi vārdi, arī uz ”m” un uz ”k”! Pēc tam pateica: ”Man šos ”s” apavus nevajag”! Tad apavus meta pāri letei! Labi, ka man sejā netrāpīja! Vēl viņa man metās ap kaklu, sita, skrāpēja!

”Bez Tabu” nesastop veikala ”Amix” vadību, bet vēlāk telefonsarunā personāldaļas priekšniece informē, ka nosoda darbinieces rīcību. Esot pieprasīts paskaidrojums un izteikts aizrādījums.