Norādes pie atjaunotā Mākslas muzeja ir pilnas ar pareizrakstības kļūdām

1 komentārs

Nejaušs garāmgājējs pamana, ka norādes pie atjaunotā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ir pilnas ar pareizrakstības kļūdām. Vainīgie – muzeja atjaunošanas projekta izpildītājs AS RE&RE – sola kļūdas nedēļas laikā izlabot.

Ar Facebook atklāto fotogrāfiju, kurā redzamas pilsētvidē izvietotas kļūdainas norādes, dodamies uz liktenīgo vietu, pirms tam gan droši pārliecinoties, ka norādēs ir sarakstītas aplamības.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bez Tabu uzrunātie garāmgājēji pamana kļūdas – vārds national burta ”t” vietā ticis pie burta ”c”, nacional. Bet Jūgendstila kvartāla svešvalodu versijā izlaists viens burts.

Andrejs Veisbergs, valodnieks un jaunās latviešu-angļu valodas vārdnīcas veidotājs: ”Tās ir pareizrakstības un nezināšanas kļūdas.”

Kamēr Bez Tabu skaidro, cik un kādas kļūdas ieviesušās, atrodam īsto stabiņu parka vidū un ar prieku secinām, ka kļūdainie uzraksti pazuduši, palikuši vien skrūvju caurumi.

Lai noskaidrotu, uz cik ilgu laiku zīmes nozudušas un vai atgriezīsies gramatiski pareizas, Bez Tabu sazinās ar pašvaldību, to šoreiz pārstāv īpašumu departaments, no sarunas kameras priekšā te atsakās, bet atsūta vēstuli, no kuras uzzinām, ka norādes izgatavotas mākslas muzeja atjaunošanas darbu ietvaros.

RD Īpašumu departaments:

Kļūda radās savstarpējā e-pastu sarakstē. Nosūtot nepārbaudītu failu, kas pēc tam no izgatavotāju puses netika pārbaudīts un saskaņots.

Interesanti būtu uzzināt, kurš kam un ko sūtīja.To tad vēlējāmies uzzināt no muzeja atjaunošanas projekta īstenotājiem AS Re&RE, bet, kas tev deva, arī te nav neviena drosminieka, kurš būtu gatavs aci pret aci izskaidrot, kā tas nākas, ka galvaspilsēta izblamējās tūristu acīs ar spožām angļu valodas zināšanām.

Atbild AS RE&RE

2015. gada beigās norisinājās pēdējie būvniecības procesa darbi, lai noteiktajā termiņā atbilstošā kvalitātē pabeigtu un atbildīgajām valsts institūcijām nodotu veiktos darbus. Kļūdas informatīvajās norādēs pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja radās cilvēcisku faktoru dēļ.

Bet labā vēsts, ka nedēļas laikā sola uzlikt jaunas norādes, un cerams, tās būs bez kļūdām.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl