”Noguris? Salietojies?” Bērnu slimnīcas ķirurgs 13 gadīgai meitenei nepamana rokas lūzumu un palaiž viņu mājās

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

38 komentāri

Mamma slimnīcā nogādājusi 13 gadus veco meitu, kura satraumējusi roku. Dežūrējošais bērnu ķirurgs roku apskatījis, paspaidījis un ļāvis doties mājās. Vēlāk atklājies, ka viens no kauliem ir lauzts un pēc iespējas ātrāk jāuzliek ģipsis.

Ierodoties slimnīcā, sāpošajai rokai veikta rentgenogrāfija. Pēc brīža slimnīcas koridorā iznācis dakteris, kurš sācis sāpošo roku spaidīt. Kā norāda mamma, 13 gadus vecā meitene iebļāvusies, taču tas dakterim nav licies aizdomīgi. Viņš, neko sīkāk nepaskaidrojot, aicinājis doties pie māsiņas, lai uzliktu pārsēju.

Nepārejot sāpēm, nākamajā dienā mamma no Pierīgas atkal devusies uz Bērnu slimnīcu, lai saņemtu rentgena izrakstu.

Ieva
MEITENES MAMMA

”Otrā dienā atbraucam un redzam, ka skaidri un gaiši rakstīts – lūzums. Aizejam pie ārsta, kurš brīnās, kur bijām dienu iepriekš. Teicu, ka bijām tepat Bērnu slimnīcā, taču apskati veica cits ārsts. Viņi rādīja rentgenu un teica, ka skaidri un gaiši var redzēt lūzumu.”

Mamma ir vīlusies bērnu slimnīcas ķirurgā, kurš ,apskatot rentgenu, nav pamanījis lūzumu un licis meitenei visu nakti mocīties sāpēs. Bērnu slimnīcas pārstāve Vita Šteina norāda, ka ķirurgs savus pienākumus izpildījis daļēji. No medicīniskā viedokļa raugoties, pārkāpumi neesot konstatēti, taču ārsta attieksme nav bijusi pieņemama.

Aptaujājot bērnu ķirurgus, tie norādījuši, ka konkrētajā gadījumā, iespējams, rentgena uzņēmumā arī nebūtu pamanījuši lūzumu. Bērnu slimnīcā radiologs strādā līdz 18.00. Pēc tam pieejams dežūrējošais radiologs, kurš tiek piesaistīts sarežģītu traumu gadījumos. Dakteris šoreiz uzskatījis, ka nav nepieciešams piesaistīt dežūrējošo radiologu, tādēļ mammai pēc izraksta nācās doties nākamajā dienā.

”Ja gada laikā ir 2 disciplinārie sodi, var lemt par atbrīvošanu no amata. Par šo gadījumu visdrīzāk tiks piešķirts disciplinārais sods,” stāsta slimnīcas pārstāve Vita Šteina. Todien Bērnu slimnīcā dežūrēja dakteris Juris Šveklis, kurš mediju redzeslokā nonācis jau iepriekš. Žurnālisti eksperimentā konstatējuši, ka mediķis par nelielu samaksu izraksta psihotropo vielu receptes. Bez Tabu rīcībā esošā informācija liecina, ka Šveklim pēdējā gada laikā Bērnu slimnīcā jau ir piespriests viens disciplinārsods.

Slimnīcas vadība vēl lems vai pārtraukt darba attiecības ar pieminēto bērnu ķirurgu.

Foto

TOP komentāri

 • Jānis
  +4 +4 0

  Jānis

  kāda starpība, vai atnāk, vai neatnāk kāds cits, ja tā pat šis nepilda savus pienākumus
 • Sandis Ķemers
  +4 +4 0

  Sandis Ķemers

  Šveklis arī mūms tika 2reizes abas reizes pateica ka te nekā nav brauciet mājās,otrajā reizē pārpīpējies ienāca kabinetā un no 2m attālumā atbildēja" brauciet mājās",beigu beigās tas viss beidzās bērnam ar operāciju divās vietās.
  Tādiem cilvēkiem pie bērniem nav ko darīt.
  P.s ceram ka drīz atstādinās no amata:)
  Atveriet acis slimnīcas vadība un paskatieties uz savu brīnumaino bērnu ķirurgu.
 • Ilze Liepinna
  +3 +3 0

  Ilze Liepinna

  Nevajag muldet daudz.
  Ārsti raujaas vairakas maiņās un veel

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl