“Nobrauca pāri un viss!” Pie daudzdzīvokļu nama Imantā dažu sekunžu laikā iznīcina gadiem ilgi lolotu hobiju

5 komentāri

Darīt to, kas patīk un labi sanāk, turklāt vēl iepriecināt ar to citus, ir fantastiska sajūta. Taču viss apgriežas kājām gaisā, kad tavs gadiem lolotais veikums vien dažu sekunžu laikā tiek iznīcināts.

Rīgā pie Kurzemes prospekta 124. nama kāpņutelpas ierīkots skaists puķu dārzs, līdzīga ideja realizēta arī nama iekšpagalmā. Tur iekopts jau lielāks dārzs – izplaukušas krāšņas rozes, bet dārza vidū vajadzēja ziedēt citām puķēm, taču šeit paveras pavisam cita aina – liela postaža. Izrādās, zāles pļaušanas darbu laikā zem trimmera stieplēm pakļuvuši dārza vidū augošie stādi.

“Un tās rozes tas pļāvējs nenopļāva, ka viņš pateica, ka viņam trimmers neņem tik resnus,” stāsta vietējā iedzīvotāja Maija.

Sakopjot teritoriju ap daudzstāvu namu, zāles pļaušanas operators braši iesoļo arī iekoptajā dārziņā. Daži vēzieni ar motorizēto ierīci un plaukstošie stiebri noguldīti zemē bez dzīvības pazīmēm.

Maija vēl norāda, ka dārzs iekopts turpat 15 gadus atpakaļ.

Košumkrūmus un puķu dobes gan mājas priekšā, gan iekšpagalmā atzinīgi novērtē arī citi sastaptie iedzīvotāji.

“Es saprotu, viņa tik daudz pūļu ieguldījusi. Divi, trīs gadi – tāds skaistums zem logiem. Lūk, atbrauca pļāvējs, bez nekādas runāšanas… Es vēl viņam uzkliedzu: ”Ko jūs tur darāt?” Bet viņš nogāja turp un atpakaļ, lai vai kas. Nobrauca pāri un viss,” atminas mājas iemītniece Olga.

Vislielākās sirdssāpes pārdzīvo rīdziniece Inta. Viņas desmit gadu laikā lolotais un koptais dārziņš dažu sekunžu laikā pārvēršas kompostā. Emocionālā trauma ir tik liela, ka Inta pat vairākas dienas tā arī nespēj aiziet aplūkot radīto postu. “Tagad jau viss ir samalts kopā ar zemi. Es sagrābšu, satīrīšu, bet neturpināšu. Tas ir pārāk sāpīgi, ka viens var atnākt vienā dienā un visu izpostīt. Nē, es to vairs nedarīšu.”

Mājas iedzīvotāji atklāj, ka vaina jāuzņemas ne tikai atbildīgajam darbiniekam, bet arī pašu kaimiņam Andrejam, ar kuru jau ilgāku laiku izveidojies konflikts. Strīdus iemesls – tieši pie viņa loga izveidotais dārziņš.

“Viņš pateica, ka te vajag visu nozāģēt, un tikai, lai zāle aug,” piebilst Maija.

Ne mazāku pārsteigumu par notikušo pauž “Rīgas namu pārvaldniekā”, norādot, ka šis ir unikāls bezprecedenta gadījums.

“”Rīgas namu pārvaldnieks” faktiski ir kļuvis par ķīlnieku starp iedzīvotāju savstarpējām interesēm. [..] Tajā brīdī, kad mūsu apakšuzņēmējs ir veicis šo te zāles pļaušanu, ir pienācis klāt iedzīvotājs, kurš ir uzdevies par mājas vecāko un lūdzis nopļaut arī konkrētos augus konkrētajā teritorijā, ko mūsu apakšuzņēmējs arī izdarīja, atbilstoši šim te rīkojumam,” atklāj “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Jānis Bēniķis.

“Rīgas namu pārvaldnieks” nu grasās pat veikt izmaiņas un turpmāk pļaušanas darbus veikt tikai pēc strikta plāna, neizdabājot vēl kāda viltus mājas vecākā vēlmēm. Tās tagad būs jāsaskaņo ar pārvaldi individuāli.

“Bez Tabu” centieni noskaidrot Andreja viedokli un uzzināt iemeslus, kāpēc ir tāds naids pret puķēm, paliek bez rezultāta. Lai arī tobrīd zinām, ka dzīvoklī kāds ir, durvis mūsu priekšā paliek aizslēgtas.