No traktora palicis vien karkass, bet zagļi joprojām staigā sveikā!

2 komentāri
No traktora palicis vien karkass, bet zagļi joprojām staigā sveikā!
Foto: ekrānuzņēmums

Kurzemniece Alda ir sašutusi, ka, neraugoties uz sniegtajām liecībām, kas ir tie cilvēki, kas nozaguši viņa traktora rezerves daļas, garnadži joprojām staigā sveikā.

Alda nav nekāda bagātniece un, lai sagādātu iztiku, savā piemājas saimniecībā strādā no agra rīta līdz vēlam vakaram: audzē trušus, gādā sienu, kopj piemājas sakņu dārzu. Uzzinot, ka naktī Gudenieku pagastā ir nozagtas viņas traktora sastāvdaļas, bijusi izmisumā.

No braucamā palicis tikai karkass. Nozagts viss iespējamais, ko varēja noskrūvēt, tostarp riepas, eļļas sūknis akumulators. Skāde vismaz 700 eiro vērtībā. Lai visu atjaunotu, nepieciešami kādi divi tūkstoši eiro.
Nekas cits neatlicis, kā pirkt vietā citu spēkratu, jo tā sanācis lētāk nekā atjaunot veco, par kuru sirds joprojām sāp.

Pat ja zina, kas ir zagļi, aizturēt nedrīkstot

Par zādzību Alda ziņojusi Kuldīgas policijai. Jau ziemā tika uzsākts kriminālprocess, taču traktora īpašniece jūtas vīlusies, ka zagļi joprojām nav notverti.

Valsts policijas Kuldīgas iecirkņa pārstāvis Normunds Aleckis taisnojas, ka ticis darīts viss iespējamais un procesu pat uzrauga Prokuratūra, kas norādījusi, kas kriminālprocesā vēl ir jāizdara. Kārtības sargi tagad to rūpīgi pildot.

Foto

Policijas pārstāvis atzīst, ka zādzības ir lielākā problēma Kuldīgas pusē. Tās ir 60 procenti no visiem noziegumiem. Diemžēl garnadžus izdodas notvert vien 40-45 procentos gadījumu. Vai vairāk nekā pusgadu pēc nozieguma izdosies notvert zagļus, kas piesavinājušies vai pusi Aldas traktora, esot grūti prognozēt.

Neraugoties, ka traktora īpašniece norādījusi, kuras personas, viņasprāt, varēja izdarīt noziegumu, veikt pārbaudi privātīpašumā un aizturēt personas nedrīkstot, ja nav konkrētu pamatotu pierādījumu.

Tikmēr Alda raizējas, ka zagļi tā arī paliks nesodīti, jo pēc viņa rīcībā esošas informācijas, rezerves daļas jau esot pārdotas un zagļi devušies uz ārvalstīm.

Video

2 komentāri