No konta Latvijas lielākajā bankā “pazūd” teju 15 tūkstoši eiro, banka zaudējumus nekompensē!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

5 komentāri

Teicienu “droši kā bankā” pavisam noteikti šajā situācijā nedrīkst pieminēt. Pie raidījuma “Bez Tabu” vērsās kāds uzņēmējs, kuram joprojām nav izdevies atgūt pirms 12 gadiem zaudētos 9 600 latus jeb aptuveni 14 500 eiro.

2004. gada 17. novembrī “Swedbank” filiālē “Mols” ieradās 23 gadus vecs vīrietis, kurš, uzrādot viltotu autovadītāja apliecību, ieguva jaunu kodu kalkulatoru, kas tika piesaistīts uzņēmēja bankas kontam. Noziedznieks ilgi nekavējās un veica 2 pārskaitījumus – 8 000 un 1 600 latu apmērā.

Konta īpašnieks nekavējoties vērsās bankā, lai atgūtu līdzekļus, kuri no konta tika pārskaitīti, apmuļķojot bankas darbinieku. Kā norāda Bez Tabu skaitītājs, kompensācijas vietā tika saņemts aicinājums vērsties policijā, kā arī dots mājiens, ka no sākuma jānoķer zaglis, tikai tad var turpināt sarunas.

“Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka krāpnieks pēc nozieguma izdarīšanas devās uz ārzemēm, kur pavadīja vairākus gadus. Kad Valsts policijai izdevās vīrieti aizturēt, viņš notikušajā atzinās un tiesa vīrietim piemēroja nosacītu cietumsodu, ja 3 gadu laikā nauda tiks atmaksāta.

Renārs, bankā zaudējis gandrīz 15 tūkstošus eiro

Līdz šim esmu saņēmis aptuveni 2 500 eiro. Tiesu izpildītājs konstatējis, ka no šī vīrieša neko nevar piedzīt, viņam nekā nav. Uzskatu, ka naudu uzticēju bankai, kuras darbinieka dēļ mana nauda tur vairs nav. Bankai būtu pienākums man šo naudu atmaksāt.

Kopš nozieguma veikšanas pagājuši vairāk nekā 12 gadi, kuru laikā lielākā banka Latvijā “Swedbank” joprojām nav spējusi klientam radītos zaudējumus kompensēt.

Kristīne Jakubovska, “Swedbank” pārstāve

Ir noteikts vainīgais, no kura tiek veikta piedziņa, saskaņā ar tiesas spriedumu arī turpmāk tiks veikta piedziņa. Saredzot savu atbildību, esam atvērti sarunu turpināšanai par to, kāda būtu samērīgā summa, ko mēs (“Swedbank”) brīvprātīgi varētu samaksāt.

Renārs norāda, ka banka piedāvā izmaksāt mazāk nekā pusi nozagtās summas, kā rezultātā visi līdzekļi joprojām netiktu atgūti.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka “Swedbank” Latvijā 2015. gadā strādāja ar 121 miljona eiro lielu peļņu, turpretī pērnā gada pirmajā pusgadā banka nopelnīja 47,65 miljonus.

Foto

5 komentāri