12 komentāri

”Jau mēnesi dzirdu runas, ka no jaunā gada vairs nevarēs strādāt darbu, kas ir 0,2, 0,25 vai pusslodzes darbs, kā arī stundu likmes darbu arī vairs nevarēšot strādāt,” raksta Bez Tabu skatītāja, kura esot informāciju meklējusi internetā, bet neko neesot atradusi.

Viņa vēlas uzzināt, vai tiešām ir kādi Ministru kabineta grozījumi: ”Tas skars daudzus cilvēkus, un viņi atkal nokļūs Valsts nodarbinātības aģentūras gaiteņos….”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valsts darba inspekcija apstiprina, ka nekādi grozījumi Ministru kabineta noteikumos netiks veikti, un pēc jaunā gada pusslodzes darbus varēs strādāt tāpat kā līdz šim. Šajā ziņā nekas nemainās, bet ir zināms, no kurienes šīm baumām aug kājas.

No jaunā gada katrs darbinieks saņems sociālās garantijas no minimālās algas 70% apmērā. Tātad katram darba devējam, neatkarīgi no tā, vai darbinieks strādā pilnu slodzi, pusslodzi vai tikai pāris stundas dienā, nāksies veikt sociālās iemaksas par darba ņēmēju.

Šis ir darba devēja pienākums, un darbinieks ir tikai ieguvējs, jo saņems sociālo garantiju lielākā apmērā, nekā iespējams nopelnījis darba algā.

Tas attiecas uz tiem darbiniekiem, kuri nesaņem valstī noteikto minimālo mēnešalgu, no nākamā gada tā būs 380 eiro. Skaidrs, ka šāda situācija darba devējam nav izdevīga, jo nāksies veikt papildus maksājumus par darbiniekiem.

Valsts ieņēmumu dienestā mierina, ka tas nav pamatots iemesls, lai izbeigtu darba attiecības, bet kā būs realitātē?

TOP komentāri

 • nu jau gan
  +8 +8 0

  nu jau gan

  =Valsts ieņēmumu dienestā mierina, ka tas nav pamatots iemesls, lai izbeigtu darba attiecības, bet kā būs realitātē?=
  Ko, tas VID galīgi galvu saspiedis? TAS ir un BŪS galvenais iemesls atlaišanai. NAFIG vajag darbinieku kurš strādā nepilnu dienu un nenopelna saviem nodokļiem, nerunājot par darba devēja tiesībām peļņu iegūt!
 • Valentīna
  +5 +5 0

  Valentīna

  Diemžēl mūsu "vienkāršās tautas"domas deputātus un ministrus neinteresē it nemaz.Viņi pašlaik skaita pie savām algām aprēķinātos koeficientus.Vai tad vienreiz par 25 mūsu brīvvalsts gadiem kādam no šiem "tievajiem" kungiem kaut kas neiesprūdīs rīklē.Bargi,bet patiesi atļāvos izteikties.
 • Parasts strādnieks
  +5 +5 0

  Parasts strādnieks

  Mums jau priekšnieks draudēja ar sapulci un samazināšanu. Jo mums nesanāk pilna slodze.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl