Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

11 komentāri

Rotaļlieta “Fidget Spinner” ažiotāžu ap sevi sāka raisīt pirms vairākiem mēnešiem. Tieši tas bija laiks, kad pirmie savdabīgā paskata vilciņi parādījās veikalu plauktos. Tomēr runas par un ap rotaļlietu ir vēl aizvien. Bez Tabu skatītājas Agnetas sešgadīgais bērns ļoti vēlējās pirkstos griežamo mantiņu iegūt savā īpašumā. Tomēr no pirkuma iegādes māmiņu atturējusi kāda baisa informācija.

Agneta kādā interneta vietnē nejauši pamanījusi informāciju par to, ka rotaļlieta “Fidget Spinner” ir bīstama – rotaļlietās konstatēta svina un dzīvsudraba piemaisījumu normu pārsniegšana.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane informē, ka populārajai rotaļlietai ir veiktas vairākas pārbaudes.

Preču neatbilstība konstatēta tieši tajās rotaļlietās, kuras aprīkotas ar LED gaismām. Šīs rotaļlietas ir uzskatāmas par bīstamām – gaismas ieslēdzas ar pogas palīdzību, tomēr pogu nodalījums nav pārāk noslēgts.

Rezultātā bērni var ļoti viegli piekļūt pie bateriju nodalījuma. Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve brīdina, ka risks pastāv gadījumos, kad bērns piekļūst pie baterijas. Nonākot tai gremošanas traktā, sekas var būt letālas.

Sanita Gertmane
Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve

Rotaļlietas, kurās ir konstatētas kādas nepilnības, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs neļaus ielaist Latvijas tirgū!

Ekspertīzes laikā tika pārbaudīts arī rotaļlietas sastāvs. Tomēr konkrētajā “spinnerī”, kas tika pārbaudīts, netika konstatēts kādas bīstamas vielas paaugstināts saturs.

ASV patēriņa produktu drošuma komisija pieņēmusi lēmumu, ka svina saturs rotaļlietā nedrīkst būt lielāks par 100 daļiņām uz miljonu.

Tas noteikti ir vēl viens darbs patērētājiem, lai pārbaudītu, vai šis noteikums netiek pārkāpts!

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

NOSAKI SAVU PEDANTISMA LĪMENI!

NOSAKI SAVU PEDANTISMA LĪMENI! 39

Tests – nosaki savu pedantisma līmeni! Iespējams, tu jau sen kaitini savus draugus un tuvākos! Pārspīlēta kārtībmīle vai Miss bardaks, to vari noskaidrot šeit.

Lasi vēl