Ņirgāšanās par augiem! Barona ielā bojāejai pakļauti teju 90 podi ar skujeņiem

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

17 komentāri

Pērn pēc trīs gadus ilgas būvniecības noslēdzās Krišjāņa Barona ielas remontdarbi. Tajos ietilpa ne tikai bruģa seguma un ietvju salabošana, bet arī vides iekārtošana – soliņu ierīkošana un puķu podu uzstādīšana. Šobrīd skats, kas paveras, uzlūkojot augu podus ir nepatīkams – lielākā daļa skujeņu ir nokaltuši. Bojāejai pakļauti visi, teju 90, augu podi, kas atrodas Krišjāņa Barona ielā.

Par nokaltušajiem augiem raidījumam “Bez Tabu” ziņo Inese.

Inese

Vasara iet pilnā sparā, bet Barona iela ieskauta nezālēs – puķu kastēs aug griezdamās vārpatas, balandas un nātres, bet skujeņi ir nokaltuši.

Kokaudzētavas “Bulduri” vadītājs Kaspars Vēveris stāsta, ka nokaltušos augus vairs nav iespējams glābt, taču parūpēties pa tiem, kuri vēl ir zaļi būtu ieteicams. Svelme laukā augiem pieprasa lielāku aplaistīšanu, lai tie varētu turpināt zaļot. Nezāles situāciju var pasliktināt gadījumos, ja to ir vairāk par iestādītajiem augiem. Kaspars Vēveris stāsta, ka Barona ielas gadījumā nezāles nekādi nav izraisījušas skujeņu bojāeju, jo to neesot daudz. Tāpat kokaudzētavas vadītājs norāda, ka podi ir atbilstoši, lai augs tajos varētu dzīvot.

Tomēr realitāte ir skarba – kā apstiprina Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes vadītāja Evija Piņķe, augi ir atstāti bez aprūpes un tas ir tikai laika jautājums, lai arī vēl dzīvojošie, zaļie skujeņi ietu bojā.

Evija Piņķe
Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes vadītāja

Šogad šīs augu kastes ir palikušas bez aprūpes, jo mums nav atbilstošs finansējums viņu kopšanai. Šādi apstādījumi prasa nepārtrauktu aprūpi, kopšanu, pārstādīšanu, laistīšanu – ja šādas aprūpes nav, tad tie augi, protams, pamazām iet bojā.

Jāpiebilst, ka uz Barona ielas atrodas teju 90 puķu podi. Pēc apstādījumu ierīkošanas, 2017. un 2018. gadā, departamentam bijuši piešķirti līdzekļi augu aprūpei – šis ir pirmais gads, kad zaļumi netiek uzraudzīti.

Evija Piņķe
Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes vadītāja

Ja nebūs atbalsta turpmākai šo stādījumu kopšanai, tad būs jādomā par augu podu novākšanu.

Raidījums “Bez Tabu” par situāciju informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, kurš ir apbēdināts, ka Rīgas pilsēta tā attiecas pret apstādījumiem un apzaļumošanu pilsētā. Situācijā, kad jebkura apzaļumošana pilsētai ir tik nepieciešama iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanai, tostarp gaisa kvalitātes uzlabošanas nolūkos.