“Nezinu, pie kā vēl vērsties!” Jelgavnieci izmisumā dzen pie mājas radītā miskaste

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

1 komentārs

Taciņa daudzdzīvokļu nama iekšpagalmā Jelgavā, Uzvaras ielā, atdala ne tikai divas teritorijas, bet arī uzskatāmi parāda spēcīgu kontrastu starp tīru un sakoptu vidi un pamatīgi piedrazotu apkaimi. Vietējie iedzīvotāji šajā situācijā jūtas bezspēcīgi.

“Vasaras beigās pamanīju, ka teritoriju nekopj, neviens nepļauj. Pienāca rudens. Nokrita lapas. Arī nevāc. Te jau sāk dzert alkoholu, kā redzat, izmētā atkritumus visur. Viss pārvēršas nekārtībā,” stāsta Inta, kura katru dienu redz piemēsloto laukumiņu.

Tuvākā nama iedzīvotāji pat saņem ieteikumu pašu spēkiem veikt nelielā pleķīša sakopšanu, taču šo ideju īpaši neatbalsta.

Inta
jelgavniece

Es saprotu, ja vienreiz tās lapas savāktu un viss, taču, uz kurieni tās lapas vest? Pienāks vasara, vajadzēs pļaut. Te izaugs tas pats biezoknis. Nezinu, pie kā vēl vērsties! Mūsu mājas vecākais pasmējās un pateica, ka tagad jums nekur tālu nevajag iet, lai iznestu atkritumus, – nometat lejā no balkona un viss. Godīgi sakot, es te nekā smieklīga neredzu. Sētnieki kategoriski atsakās kopt šo teritoriju, jo viņiem par to nemaksā. Tāpēc te sanāk tāds kā apburtais loks.

Nelielajā laukumiņā redzamas dažādas nenogurstoša dzīvesveida piekritēju atstātās pēdas – odekolona toverīši, alkoholisko dzērienu pudeles, izsmēķi un pat kefīra iepakojumi.

“Pienāks pavasaris, pienāks vasara. Tas viss pārvērtīsies putrā. Kas tas būs par skatu. Tā nebūs zaļa zālīte, bet – atkritumi,” turpina Inta.

Par tīrību Jelgavā atbild pilsētas nekustamā īpašuma pārvalde. Lai arī iestādes vadību “Bez Tabu” sastapt neizdodas, darbinieki zina par situāciju Uzvaras ielā. “Bija kaut kāds brīdis, kad kopa, bet uz šobrīd nav. Tur viss ir aizaudzis. Jā, mēs arī esam informējuši par to pašvaldības policiju,” norāda pārvaldes darbiniece.

Ja iepriekš Jelgavas Nekustamā īpašuma pārvalde kopa šo teritoriju, tad tagad sētniekiem likts šo zemes pleķīti apiet ar līkumu. Pārvaldes speciālisti vēl iesaka vērsties pašvaldības policijā, lai noskaidrotu, vai pret zemesgabala īpašnieku piemērotas kādas sankcijas.

Pašvaldības policijas pārstāvis Ivo Omiks apstiprina, ka no Uzvaras ielas 6 mājas vecākā iepriekš saņemts iesniegums par nesakopto teritoriju. “Tā adrese mums ir zināma jau kādu laiku. Un kontakti saimniecei ir ārzemēs – ASV. Ziņojām, rakstījām paziņojumus, bet atbildes nebija.”

Aptuveni 430 kvadrātmetru lielais zemesgabals jau pārmantots cita īpašnieka rokās. Izrādās, Jelgavas dome ne pirmo gadu vēršas tiesā pret teritorijas saimnieku saistībā ar nekustamā īpašuma nodokļa parāda piedziņu vairāk nekā pusotra tūkstoša eiro apmērā. Zemesgabalu savulaik mēģina pārdot izsolē par teju četriem tūkstošiem. Šogad oktobrī cena jau nolaiž līdz 1600 eiro, taču nelielās platības dēļ interesentu vēl joprojām neesot.

“Ja reiz nevari, ja reiz esi tāds oligarhs, kā runā, ka īpašnieks ir ļoti bagāts, uzdāvini pilsētai šo zemesgabalu,” akcentē Inta.

Tikmēr pašvaldība negrasās pirkt šo zemesgabalu, lai atgūtu nodokļa parādu un palīdzētu sakopt šo pleķīti pilsētas centrā. Pašvaldības pārstāve pat iesaka iedzīvotājiem samesties un nopirkt šo teritoriju, lai pēc tam to arī apsaimniekotu.

1 komentārs