“Nezinu, kurš nav lietojis,” Alojas domnieks, iespējams, marihuānas apreibināts, vizinājies ar pašvaldības auto

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

10 komentāri

Policija naktī apturējusi Alojas novada domes priekšsēdētāja vietnieka vadītu automašīnu, kas pieder pašvaldībai. Vēlāk likumsargi nogādājuši šoferi uz analīzēm slimnīcā, kurās, iespējams, atklājies, ka domnieks lietojis narkotiskās vielas. Par domnieka vizināšanos interesējas pat Kriminālpolicija.

Piektdien, 16. martā, tuvu pusnaktij Valsts policija apturējusi Alojas novada pašvaldībai piederošu automašīnu, kuru vadījis domes priekšsēdētāja vietnieks Jurģis Rācenis. Viņš vēlu naktī devies atpakaļ uz Aloju pēc darba darīšanām. Vēlāk Rācenis nogādāts slimnīcā analīžu veikšanai, kurās, iespējams, atklājusies narkotisko vielu – marihuānas – klātbūtne.

Likumsargi apstiprina, ka apturējuši Rāceņa vadīto auto, bet vairāk nestāsta. ”Bez Tabu” tapis zināms, ka pēc domes amatpersonas vizināšanās, iespējams, apreibinošo vielu reibumā par pašvaldības auto izmantošanu domē vērsusies Kriminālpolicija. Par šādu faktu uzzinājis arī kāds ierindas deputāts, kurš domes sēdē vaicājis, kāpēc likumsargiem bijusi šāda interese. Tomēr domes vadība tik ļoti nevēlējusies sēdē runāt par šo tematu, ka vairāku stundu garajā sēdē tematam atvēlējusi aptuveni 40 sekundes.

Kad deputāts vērsies pie domes vadības ar jautājumu, kāpēc ir kaut kāds pieprasījums no Kriminālpolicijas par Alojai piederošas vieglās mašīnas kaut kādu izmantošanu, domes priekšsēdētājs Valdis Bārda teicis, ka ”nemāk komentēt”, deleģējot atbildēt izpilddirektoru Ivaru Ķiksi, kurš atbildējis, ka ”tāds pieprasījums bija no šīm struktūrām. Mēs sniedzām atbildi. Iedevām izdruku. Viss.” Kad deputāts vaicājis, vai ir vairāk informācijas, domes vadība atbildējusi noliedzoši.

Daudz ko lietoju, pārsvarā no rītiem kafiju

Sastapts Alojas novada domes telpās, Rācenis nenoliedz, ka tuvu pusnaktij viņu apturējusi Valsts policijas Ceļu policijas ekipāža. Lai gan sākotnēji izvairās atbildēt, vai nogādāts analīžu veikšanai slimnīcā, viņš vēlāk apstiprina šo faktu, tomēr nestāsta, vai analīzēs atklājusies aizliegto vielu klātbūtne. Rācenis saka, ka ”neko nezina” par analīžu rezultātiem, jo neesot izsaukts uz policiju sniegt kādus paskaidrojumus pēc analīžu nodošanas.

”Es katru dienu kaut ko lietoju. No rītiem kafiju. Es nezinu, uz ko ir ņemtas analīzes, kas šajās analīzēs uzrādījies,” teic Rācenis.

Notikušo Rācenis sauc par politisku pasūtījumu, kurā, viņaprāt, iespējams, iesaistīti arī policisti.

”Mēs ļoti labi zinām, kā strādā policija. Ik pa brīdim tiek aizturēti arī policijas darbinieki. Redzēsim, pie kā šī lieta novedīs. Es kādreiz iepriekš esmu uzsmēķējis marihuānu. Esmu tādu lietu darījis. Esmu to darījis Amsterdamā pilnīgi legāli. Nezinu, kurš nav,” stāsta Rācenis.

Domes opozīcijas deputāts Māris Možvillo stāsta: ”Analīzes, jā, ir pozitīvas. Viņam vairākkārt sūtīta pavēste ierasties [policijā] sastādīt protokolu.”

Domes priekšstāvim atmiņas zudumi

Domes priekšsēdētājs Valdis Bārda, kura vietnieks ir Rācenis, sākotnēji saka, ka policijas iesaiste šajā lietā esot baumas, neko par to nezinot. Kad žurnālists atsauc atmiņā domes sēdi, kurā apspriests šis temats, viņš tomēr atminas sarunu ar vietnieku Rāceni, kurš viņu esot informējis, ka policija apturējusi pie pašvaldības auto stūres.

”Par automašīnu, kur tā ir bijusi un visu pārējo, mēs iedevām. Man nav komentāru,” teic Alojas novada domes priekšstāvis Bārda.

Tad gan atkal Bārda sakās, ka nezina par apstādināšanu, tomēr jau atkal atceras par sarunu ar Rāceni. Taujāts, kāpēc domes vadība neizrāda iniciatīvu un nelūdz paskaidrojumus amatpersonai par pašvaldībai piederošā auto izmantošanu, ja zina, ka par to apturējuši likumsargi un pat interesējusies Kriminālpolicija, Bārda saka, ka ”policijai būtu uzdevums, ja tur tiešām kaut kas ir, ziņot novada domes priekšsēdētājam.”

Foto