13 komentāri

Augustā Bērnu klīniskajā slimnīcā (BKUS) bojāgājušā divus gadus vecā puisēna ģimene un tās aizstāvji apšauba ārstniecības iestādes izmeklēšanu, kuras rezultātā secināts, ka bērna nāvē nav vainojamas medicīniskas kļūdas.

Bez Tabu jau vēstīja par divus gadus vecā Markusa nāvi BKUS pēc tam, kad slimnīcā nogādāts ar applaucētu kāju. Tuvinieki nāvē vaino slimnīcas personālu, kas pirms procedūrām pielietojis vispārējo narkozi, pēcāk arī medikamentus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan BKUS Pacientu drošības gadījumu izskatīšanas grupa iekšējo izmeklēšanu noslēgusi jau pirms vairākām nedēļām, ne vien sabiedrība, bet pat puisēna vecāki nav informēti par ārstniecības iestādei labvēlīgā lēmuma argumentāciju.

Tuvinieki vienīgo informāciju saņēmuši no medijiem, kuros bez sīkākiem paskaidrojumiem BKUS pauž, izmeklēšanā mediķu vaina nav konstatēta.

Māte, kura zaudējusi savu vienīgo bērnu, aizvien nav saņēmusi atbildi uz jautājumu: kāpēc slimnīcā nomira viņas mazais bērniņš, kurš tur nogādāts pēc applaucēšanās ar karstu kafiju?

Ilona Bulgakova, ģimenes advokāte

Jebkura darbība, bezdarbība, kas vērsta uz bērnu tiesību neaizsargāšanu, būtu vērtējama kā amorāla un prettiesiska. Šajā gadījumā vienkārši paziņot, ka neviens nav vainīgs, atbildīgs jāvērtē visai kritiski, jo nav sniegts skaidrojums, kādēļ nāve iestājusies, kas notika!

BKUS valdes locekle Zane Straume atzīst, ka slimnīcas pārstāvji pēdējoreiz ar ģimeni sazinājušies neilgi pēc nāves, augustā. Taujāta, kāpēc tuvinieki nav informēti par ārstniecības iestādes ekspertu veiktās izmeklēšanas rezultātiem, Z. Straume norāda, ka to liedzot uzsāktais kriminālprocess.

Foto

Kā Bez Tabu noskaidroja Valsts policijā, lai arī uzsākts krimnālprocess par iespējamo mediķu vainu bērna nāvē, tas neaizliedz ārstniecības iestādei informēt par savas izmeklēšanas rezultātiem tuviniekus, tos, kuri visvairāk cer sagaidīt atbildes.

“Mammai vien izsniegta izziņa, kurā ir norādīts “pēkņa nāve”, ir norāde uz veikto autopsiju. Sīkāk nekas nav pateikts. Izņemot vairākkārtējus zvanus ar jautājumu “kad jūs izņemsiet bērnu apglabāšanai?”, neko vairāk ģimene no ārstniecības iestādes nav saņēmusi,” skaidro ģimenes advokāte I. Bulgakova.

Ja reiz likumsargi neaizliedz paust vairāk informācijas tuviniekiem, nu BKUS valdes locekle maina nostāju un skaidro, ka “vienmēr esam gatavi uz sarunu”.

Ģimene un viņu aizstāvji uzskata, ka slimnīcā apzināti izvēlas klusēšanas taktiku, lai izvairītos no netīkamas publicitātes un secinātā apšaubīšanas.

Pēc bērna nāves iespējamo mediķu nolaidību izmeklēt uzsāka arī Veselības inspekcijā. Lai gan tur sākotnēji informēja, ka vētīšana ilgs mēnesi, tomēr tā aizvien nav noslēgusies.

Tuvinieki kā objektīvāko uzskata Valsts policijā uzsākto kriminālprocesu, kas uzsākts pēc Krimināllikuma 13. nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret personas veselību”.

Likumsargi vairās prognozēt, kad izmeklēšanu varētu pabeigt, tomēr, kā norāda Valsts policijas pārstāvis Dairis Anučins, ka “ir zināmas pretrunas starp dažādu pušu sniegto informāciju, tāpēc ir pamats noskaidrot, vai medpersonāla pienākumi pildīti likuma prasībām.”

“Bērns ir miris slimnīcā. Faksts ir fakts: bērns ir miris pēc veiktām manipulācijām un medikamentozas ārstēšanas. Gan Satversme, gan Bērnu tiesību aizsardzības likums īpaši aizsargā bērna tiesības uz dzīvību,” atgādina ģimenes advokāte I. Bulgakova.

Video

TOP komentāri

 • anonima
  +6 +5 -1

  anonima

  Izsaku lidzjutibu vecakiem. Bet manuprat te ir tas ja " roka roku mazga" viens otru aizstav un beigas neviens nebus vainigs. Tada nu musu valsts ir. Neviens jau neatdzisies kas un ka bija. Zel ka mums tadi arsti ir.
 • Līdzjūtība
 • Linda
  +3 +3 0

  Linda

  Līdzjūtība vecākiem! Tas ir prātam neaptverami, ka ārstu nolaidības dēļ jāmirst mazam bērnam. Kādēļ pēc vispārējās narkozes bērns netika uzraudzīts mediķu klātbūtnē? Likvidē pēcoperāciju palātas un apgalvo, ka neviens nav vainīgs! Absurds! Lielākā problēma, ka mūsu valstī ,neviens neparko neatbild un visi mazgā rokas nevainībā! Nav mazliet dīvauni, ka šajā slimnīcā, šis nav vienīgaus, tāds gadījums?!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl