“Nevarēja paredzēt, ka Latvijā līs?” Jūrmalas viesi norāda, ka laikapstākļi ietekmē caurlaižu aparātus

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

6 komentāri

Jūrmalas viesi un kūrortpilsētā strādājošie ziņo, ka caurlaides apmaksas aparāti lietus laikā mēdz nestrādāt. Raidījumu “Bez Tabu” uzrunāja Reinis, kurš lietainā dienā esot sazinājies ar Jūrmalas Pašvaldības policiju un saņēmis atļauju iebraukt kūrortpilsētā, taču vēlāk ticis pie 50 eiro lielas soda kvīts.

Tas bija 3. aprīlis, tikko sākusies maksas iebraukšanas sezona Jūrmalā, Reinis uz darbu devies sievas automašīnā, piestājis pie caurlaižu iegādes aparātiem, lai norēķinātos.

Reinis
nevarēja iegādāties caurlaidi

“Atceros, lija lietus, aparāti nestrādāja, neko nevarēja izdarīt, displeji nestrādāja, zvanīju uz numuru, kas norādīts. Pacēla Jūrmalas pašvaldības policija, teica, ka mans automašīnas numurs ir piereģistrēts, es varu braukt iekšā, mani izsauks uz policiju, bet sodu neliks.”

25. maijā saņēmis pavēsti ar lūgumu ierasties pašvaldības policijā, kur nostādīts fakta priekšā – jāmaksā 50 eiro liels naudas sods. “Par to, ka Latvijā kārtējo reizi kāds uzlicis nekvalitatīvas lietas, kuras nestrādā,” uzskata Reinis. Viņam paskaidrots, ka ir trīs citas iespējas, kā maksāt. “Mobily”, Kultūras centrs un Jūrmalas e-pakalpojumi.

“Es nezināju, ka “Mobily” var piereģistrēt vairākas mašīnas, kas notiktu, ja mana omīte brauktu? Es kā rīdzinieks nezinu, kur ir Kultūras centrs, un e-Jūrmalā ir jāreģistrējas caur internetbanku un vēl jāmaksā komisijas maksa,” norāda Reinis. Sodu pārsūdzējis un zina, ka neesot pirmais, kuram lietus laikā bijis problemātiski iegādāties caurlaidi.

Reiņa paziņa arī iebraucis Jūrmalā 3. aprīlī, esot samaksājis, taču vēlāk pienācis aicinājums ierasties Jūrmalas Pašvaldības policijā, kur izrādījies, ka sakrājušies jau vairāki sodi. “Lietainā laikā vai sliktos apstākļos, tajā 3.04. vispār neizdeva čeku, bet naudu paņēma. Grūti pateikt, ar sistēmu kaut kas nav kārtībā?”

Jūrmalas Pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns raidījumam “Bez Tabu” atzina, ka regulāri saņem ziņas, ka apmaksas automāti niķojas, arī laikapstākļi var ietekmēt aparātu darbību, tomēr pārliecināts, ka lielākoties esot vainīgs pats iebraucējs. Norāda, ka tehniskās problēmas neatceļ iebraukšanas maksu Jūrmalā, apmaksu var veikt līdz pat dienas beigām – plkst. 23.59.

Ir saņēmis iesniegumu no Reiņa, un norāda, ka tas nav vienīgais personas pārkāpums. Valdis Kivkucāns raidījumam “Bez Tabu” apliecināja, ka pieejamie fakti un dokumenti esot pārbaudīti. Konstatēts, ka laikā, kad Reinis atradās pie iebraukšanas maksas aparātiem, visi automāti strādāja. Turklāt tāds zvans pašvaldības policijas dežūrdienestā neesot fiksēts.

Uz jautājumu, vai dežūrdienestā visi zvani tiek ierakstīti, Valdis Kivkucāns atbildēja: “Arī tehnika šajā gadījumā, pareizāk sakot, ir jau uzrakstīts pa virsu, nav saglabājušies šie te ieraksti. Tā kā mēs objektīvi nevaram spriest, bet, kā jau es pirmīt teicu, ka tā pilnā atbilde acīmredzami bijā tāda, ka var braukt iekšā, bet apmaksu var veikt arī vēlāk, bija jābūt piedāvājumam veikt to internetā vai ar mobilā tālruņa starpniecību.”

Sanāk, ka pašvaldības policijas rīcībā esošā tehnika nevar pierādīt, ko precīzi Reinim atbildējusi dežūrdaļa, savukārt pašvaldības policijas priekšnieks pārliecināts, ka tehnika, kas novietota pie iebraukšanas Jūrmalā, ir darbojusies kā nākas.

Saruna ar Jūrmalas Pašvaldības policijas priekšnieku Valdi Kivkucānu:

– Šīs ziņas man ir no Informācijas un komunikāciju pārvaldes priekšnieka, viņam ir smalki zināms, kad kurš aparāts nav strādājis, tajā laikā, kad šis cilvēks ir braucis, visi aparāti ir strādājuši.

– Tad vienīgais tas zvans, kas nav skaidri zināms, ko darbinieks ir teicis?

– Diemžēl tā ir, ka viens saka vienu, cits saka otru, bet es vēlreiz saku, ka mums šis zvans nav reģistrēts vispār.

–Tad sods ir jāmaksā?

–Acīmredzot nesaskatu nevienu apstākli, lai šo sodu atceltu.

 

Reinis pārliecināts par savu taisnību un pieprasījis sarunu sarakstu mobilo sakaru operatoram, lai pierādītu, ka zvans tika veikts. Tikmēr Jūrmalas pašvaldība plāno uzlabojumus, lai novērstu turpmāku tehnikas niķošanos laikapstākļu dēļ. “Es domāju, ka kaut kas līdzīgs jumtiņam tiks veidots, reizēm cilvēki sūdzas, ka spīd saule un kaut ko neredz,” apstiprināja Jūrmalas Pašvaldības policijas priekšnieks Valdis Kivkucāns.

Foto

6 komentāri