Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

22 komentāri

Vīrieti vajā tiesu izpildītājs, pieprasot samaksāt parādu par tiesas izdevumiem, kurus, kā pats uzskata, sen jau ir apmaksājis. Vajātais uzrāda dokumentu, kas pierādot maksājumu, tomēr to parādu piedzinējs neņemot vērā, tieši pretēji – bloķē bankas kontu un arestē īpašumus.

Normunds zaudēja tiesvedību civillietā un vēlējās pārsūdzēt pirmās instances tiesas spriedumu ar apelācijas sūdzību. Bet sūdzību nepieņēma, jo, kā sapratis Normunds, nebija samaksājis valsts nodevu par tiesāšanos pirmajā instancē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Par iepriekšējo tiesu man lūdza samaksāt 261 eiro valsts kasē. To es izdarīju. Man, lūk, ir kvīts, ko iesniedzu tiesā. Ir arī tiesas zīmogs par saņemšanu,” stāsta Normunds, uzrādot kvīts oriģinālu.

Sūdzība apelācijas instancē jau izskatīta, bet pēc vairākiem mēnešiem saņem sveicienu no tiesu izpildītājas Baibas Baltās – parāda piedziņas rēķinu. Vīrietis ir neizpratnē, jo spēj pierādīt to, ka ar tiesāšanos saistīto ir samaksājis. Parāda piedzinēja rēķinā summa kāpusi līdz 417 eiro.

“Kad es viņai [tiesu izpildītājai Baibai Baltajai] teicu, ka mums ir maksājuma uzdevums, kas pierāda, ka valsts nodeva ir samaksāta pirms diviem mēnešiem, viņa atbildēja, ka mums ir jāvēršas tiesā un jāmeklē, kur kļūda radusies.

Es viņai piedāvāju atsūtīt maksājuma uzdevumu, lai redzētu, ka summa ir samaksāta. Viņa atbildēja, ka nevar neko atcelt,” par komunikāciju ar tiesu izpildītāju stāsta Normunda dzīvesbiedre Kristīna.

Starp citu, tiesu izpildītāja parāda piedziņas rēķinā minēts, ka, “ja Jūs esat izpildījis savas saistības pirms paziņojuma par pienākumu izpildīt saņemšanas, Jums ir jāiesniedz zvērinātam tiesu izpildītājam šo darbību apstiprinoši dokumenti”.

Nesagaidot termiņu, pielieto “efektīvās metodes”

Tāpat tiesu izpildītājas Baibas Baltās dokumentā noteikts termiņš, kurā parāds jāatmaksā. Tomēr, termiņa beigas nesagaidot, bloķēts Normunda konts un arestēti īpašumi.

Zvērināta tiesu izpildītāja Baiba Baltā Bez Tabu skaidro, ka drīkst izmantot šādas metodes, paralēli komunicējot ar klientu, jo “tas ir viens no efektīvākajiem sprieduma izpildes veidiem”.

“Mēs nevaram samaksāt par bērnudārzu! Nevaram sagatavot bērnu skolai, jo ir arestēts konts!” dusmīga ir Normunda dzīvesbiedre.

Šādas piedziņas metodes tiek lietotas, par spīti tam, ka vīrietis ar dzīvesbiedri neizvairās no komunikācijas ar parādu piedzinēju, un cenšas saprast, par ko ir parādā, sazinoties ar viņu telefoniski.

Baiba Baltā
tiesu izpildītāja

Šīs tiesības [bloķēt kontus un izmantot citas parāda piedziņas metodes] es savā praksē ļoti bieži izmantoju, jo prakse ir pierādījusi, ka tas ir viens no efektīvākajiem sprieduma izpildes veidiem.

Vienmēr labākā izvēle ir sazināties ar tiesu izpildītāju klātienē vai noformēt rakstveida iesniegumus tādā formā, lai mēs tos varam uzskatīt par juridiskiem dokumentiem.

Ja personai būtu elektroniskais paraksts un viņa varētu iesniegt iesniegumus elektroniski, ja persona nāktu klātienē, varētu pārliecināties par personas identitāti, mēs noteikti varētu veiklāk un veiksmīgāk atrisināt situāciju.

Kā norāda B. Baltā, viņa ieteikusi vērsties tiesā ar jautājumiem, kā izveidojies parāds un kā tiesas izdevumu apmaksa nav fiksēta. Tiesu izpildītāja teic, ka viņa vien saņem tiesas rīkojumu un to pilda.

Misēklis! Neizpratne vai neveiksmīga komunikācija?

Rīgas rajona tiesā Bez Tabu uzzina, ka noticis misēklis, patiesībā bija nepieciešams maksāt divreiz: gan pirmās instances tiesas spriedumā noteikto valsts nodevu, gan nodevu par sūdzības iesniegšanu apelācijas instancē. Apjukumu radījis fakts, ka abas summas ir vienādas.

“Varbūt cilvēks nav sapratis, jo valsts nodevas summa ir līdzvērtīga apelācijas sūdzības apmaksājamai summai. Šīs summas bija vienādas. Varbūt tas radīja kādu nesaprašanos. Ja cilvēks būtu piezvanījis, domāju, ka situācija būtu atrisināta un saprotama,” stāsta Diāna Vilhovika, Rīgas rajona tiesas pārstāve.

D. Vilhovika iesaka rūpīgi izlasīt tiesas sprieduma dokumentāciju, kur norādīts, cik un par ko jāmaksā, kā arī atrodami tālruņa numuri saziņai ar tiesu. Tāpat aicina reģistrēties interneta vietnē “manas.tiesas.lv”, kur iespējams uzzināt par tiesu procesiem, kuros katrs bijis vai ir ierauts.

Uzzinot par to, ka patiesībā bija jāmaksā divreiz, parādnieka Normunda dzīvesbiedre Kristīna stāsta, ka, komunicējot ar tiesu izpildītāju, prasījusi viņai, vai iespējams, ka figurē divas summas.

“Viņa man atbildēja, ka nē, tas nav iespējams. Tad būtu vismaz cita summa. Tās esot divas dažādas kancelejas. Teica, ka tāda varbūtība nepastāv.”

Tagad Bez Tabu B. Baltā atzīst, – var būt situācijas, kad ir vienādas summas.

TOP komentāri

 • Gatis Kauliņš
  +57 +57 0

  Gatis Kauliņš

  Tie tiesu izpildītāji ir šakāļi un visa tā piedzīšanas procedūra ir aizgājusi nekontrolējamā caurejā.
 • žiks
 • Labais
  +48 +48 0

  Labais

  MAn liekās, ka tā ir viss melnākā rīcība ,ar pēdējo likuma piegajienu. Oficiāli atļauta ņirgāšanās.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl