Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

3 komentāri

Līdz jaunā mācību gada sākumam atlicis vien skaitītas dienas, un šo brīdi Rīgas pašvaldības policija izmanto, lai pārbaudītu, cik viegli vai grūti nepilngadīgajiem galvaspilsētas bodēs ir tikt pie aizliegtā augļa. Cigaretes, alkohols, enerģijas dzērieni. Bez Tabu piedalījās vienā no šādiem reidiem.

Pirmais Bez Tabu un Rīgas pašvaldības policijas apmeklējuma punkts atrodas klusā Sarkandaugavas rajonā. Neliels pārtikas veikals. Uz to dodas meitene, kurai tiešām ir 16 gadu un viņa piedalās likumsargu reidā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Mērķis ir pārbaudīt, vai šajā bodītē nepilngadīgajiem pārdod kāroto aizliegto augli. Pāris minūtes nākas nemierīgi trīties, sēžot auto, jo rezultāts var būt jebkāds. Un tad… Meitene iznāk no veikala ar cigarešu paciņu rokās. Ir.

Nu iekšā veikalā dodas policijas darbinieki. Ar televīziju pārdevēja runāt nevēlas, bet dzirdam, ko viņa saka pašvaldības policijas darbiniekiem. Skaidrojums triviāls, esot nepareizi aprēķinājusi gadu skaitu.

”Šī ir jau sestā reize, kad piedalos šādā pasākumā. Man ir izdevies nopirkt visu. Cigaretes, alkoholu, enerģijas dzērienus.

Es vienmēr pārdevējiem parādu pasi. Nav grūti aprēķināt, cik veca esmu. Esmu dzimusi 2000.gadā. Ja šobrīd ir 2017. gads, tad cik man maksimums ir gadu???”

Stāsta meitene, kura gatava doties iekšā jaunā bodē. Savukārt Rīgas pašvaldības policijas pārstāve pastāsta, ka neuzmanīgu pārdevēju ir daudz, bet tas neatbrīvo no atbildības.

Naudas sods par aizliegtās preces pārdošanu nepilngadīgajam pārdevējam piemērojams līdz 350 eiro, papildu soda naudas var nākties maksāt arī uzņēmumam.

Līdz 1400 eiro. Ja grēkos pieķer atkārtoti gada laikā, tad soda naudas summas ir krietni lielākas.

Toms Sadovskis

Toms Sadovskis
RPP pārstāvis

Līdz 20. augustam ir uzsāktas 56 administratīvās lietvedības. Pērn tādā pat laika periodā šādu lietvedību bijis par trim mazāk.

Šogad likumsargi vētī ne vien mazos veikaliņus, bet arī lielos tirdzniecības centrus. Bez ievērības nepaliks arī kafejnīcas, klubi un restorāni.

Pārbaudes ilgs vēl krietnu laika sprīdi gan pirms, gan pēc 1. septembra

TOP komentāri

 • Roberts Markovs
  +1 +1 0

  Roberts Markovs

  Pieteikt karubun reali kautko darit ir divas dazadas lietas . Asv pieteica karu narkotikam pirma 40 gadiem - rezultati ir fascinejoshi 🤣🤣🤣
 • hmmm
  0 0 0

  hmmm

  Tas tik padara alkaholu un tabaku nepieejamāku, toties narkotikas un spaisus pieejamākus. Labāk, lai 17 gadīgais iedzer aliņu un pīpē cigareti, nekā šņaucas, duras un pīpē visādus draņķus...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl