Neuzķerieties! Pa telefonu dūmu detektoru piedāvā četras reizes dārgāk nekā veikalā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

1 komentārs
Neuzķerieties! Pa telefonu dūmu detektoru piedāvā četras reizes dārgāk nekā veikalā

Rinalds saņēmis telefona zvanu no kompānijas, kas pārdod dūmu detektorus. Iegādājies un tad, esot būvniecības preču veikalā, ieraudzījis tādu pašu dūmu detektoru, tieši tādu pašu modeli. Grib visus brīdināt, lai neuzķeras! “Veikalā dūmu detektors maksā četras reizes lētāk, nekā piedāvā pa telefonu,” secina Rinalds.

Sākot ar  2020. gada 1. janvāri dzīvokļos obligāti jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājās jābūt arī ugunsdzēsības aparātam. Telemārketinga kompānija to izmanto, un, kamēr pircēji nav paguvuši saprast, cik maksā dūmu detektors, piedāvā to par 23 eiro 50 centiem, bet veikalos tas maksājot vien 6 eiro un ir sertifikāts, nepieciešamais marķējums un atbilst visām prasībām.. Rinaldam izdevies no dārgākā detektora atteikties, jo vēl nebija par preci samaksājis un nosūtīja to pārdevējam.

VUGD pārstāvis norāda, ka dūmu detektoru var iegādāties dažādās tirdzniecības vietās, elektropreču un saimniecības preču veikalos, kā arī specializētajos ugunsdrošības aprīkojuma veikalos un pat pārtikas veikalos. Autonomā ugunsgrēka detektora cena svārstās no 5 līdz 10 eiro, bet vien labākiem modeļiem cena ir nedaudz augstāka.

Galvenais, kam jāpievērš uzmanība, ir dūmu detektora korpuss. Proti, uz tā jābūt izvietotam CE marķējumam un informācijai par atbilstību Eiropas standartam, jābūt arī lietošanas instrukcijai. Vēl, pērkot dūmu detektoru, jāpievērš uzmanība ne tikai cenai, bet arī – vai tie paredzēti piestiprināšanai pie sienas vai griestiem. Ja piestiprināsim pie sienas to, kas paredzēts griestiem, signāls pienāks ar nokavēšanos. Ja mājā ir divi vai trīs stāvi, dūmu detektoram jābūt katrā stāvā.