Neuzķeries! Eksperti brīdina par interneta portālu, kas ar viltu pamatīgi ”uzvārās”

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

8 komentāri

Strauju popularitāti iemantojis interneta portāls, kurā publicēti raksti par it kā bezmaksas “iPhone”, prāvas naudas summas uzdāvināšanu un pat privātmājas atdošanu. Tūkstošiem Latvijas sociālo tīklu lietotāju uzķeras uz šā āķa un padara sevi par apsmieklu.

Dažiem rakstiem pievienots arī video. Bez Tabu uzmanību pievērsa raksts, kas portālā ievietots jau 4. oktobrī. Tajā minēts, ka Talsos 5. oktobrī uzsnidzis sniegs. Iespējams, varētu uzskatīt, ka portālā darbojas sava veida gaišreģi, taču aptaujātie talsinieki, kā arī šā raksta autors, var apgalvot, ka video nav filmēts Talsos. Nelielajā Ziemeļkurzemes pilsētiņā nav atrodams video redzamais pagalms.

Rolands Tjarve

Rolands Tjarve
Latvijas Universitātes mediju un žurnālistikas pasniedzējs

Tikko jūs ticat mistiskiem stāstiem par sniegu Talsos vai tehniku, ko kāds atdod, jūs, pašiem nemanot, pārdodat sevi reklāmdevējiem. Šāda veida portāli piedāvā intriģējošu virsrakstu, kas var likt apmeklēt mājaslapu.

Portāls darbojas pēc vienas un tās pašas shēmas. Katrs raksts, ja to tā var nosaukt, sadalīts divās lapās. Atverot nākamo lapu, jūs izdarāt tā saucamo klikšķi, kas portāla uzturētājiem ļauj nopelnīt.

Elmārs Āboltiņš

Elmārs Āboltiņš
Digitālā mārketinga gids

Pēc mājaslapas statistikas datiem spriežot, viņiem ir aptuveni 350 000 apmeklētāju mēnesī. Jo lielāks ir lapas apmeklējums, jo lielāka iespēja nopelnīt vairāk naudas.

Pieredze liecina, ka 1% lapas apmeklētāju spiež uz reklāmas baneriem. Varam pieņemt, ka šīs lapas uzturētāji mēnesi var nopelnīt tuvu pie 2 000 eiro.

Teju pie katra raksta norādīts, ka tas jāpārpublicē savā Facebook profilā, līdz ar to jūs popularizējat mājaslapu, kas papildina lapas veidotāju maciņu.

Valsts policijā norāda, ka šādas aktivitātes nevar uzskatīt par krāpniecību, jo nav noticis noziegums. Likumsargi aicina neizplatīt šāda veida mājaslapas, tādējādi nepalielinot to popularitāti.

TOP komentāri

  • .
    +15 +15 0

    .

    Trakākais ir tas, kas ieraugi it kā pieaugušu cilvēkus savā draugu lokā, kas cer, ka nu tagad dabūs 500 eiro vai jaunu telefonu utt! Uzreiz mainās viedoklis par cilvēku.
  • Guntis Vilguts
  • Uldis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl