12 komentāri

Raidījuma “Bez Tabu” skatītāja uzzinājusi, kā Rīgas domnieki, sākot ar janvāri, aprēķinās nekustamā īpašuma nodokli dzīvojamai platībai Rīgā. Raksta: nodokļu iekasētāji un aprēķinātāji mūsu valstī ir caur un caur ir zagļi.

Par pazeminātu nodokļu likmi (ja esi deklarēta persona), varēsi dzīvot tikai 40 kvadrātmetros (šogad bija 50). Par katru nākamo kvadrātmetru dabūsi maksāt pat 8 reizes vairāk!

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Raidījums “Bez Tabu” noskaidro, ka tiešām uzreiz pēc Jaunā gada nepatīkams pārsteigums sagaida aptuveni sešus tūkstošus rīdzinieku, kas mīt gan senajos namos, gan jaunbūvēs, kas nav sadalītas dzīvokļu īpašumos.

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes vadītājs Ilmārs Ziedonis stāsta, ka Rīgā tādi esot aptuveni divi tūkstoši. Par katru dzīvojamās platības kvadrātmetru, kas vienai deklarētai personai būs virs 40 kvadrātmetriem, tiks piemērota paaugstināta nekustamā īpašuma nodokļa likme. Kopumā sadārdzinājums varētu būt aptuveni par 20 procentiem.

Rīdzinieki par to gan ir sašutuši un pauž viedokli, ka domnieku pieņemtie noteikumi ir netaisnīgi, jo liekot maksāt arī par kaimiņa tā saucamo lieko platību:

Ja tu dzīvo mājā, kurā tev pieder kāda domājamā daļa un tev uz vienu deklarēto personu sanāk pat mazāk nekā 40 kvadrātmetru, bet kaimiņam, piemēram, visi simts, tad tev jāmaksā par kaimiņa lieko platību, jo nodokli aprēķina no kopējās mājas kvadratūras.

Pašvaldības ieņēmumu pārvaldes vadītājs atzīst, ka tā ir, bet likums esot ieviests, lai būtu skaidrība ar deklarēto personu skaitu, platību un veicinātu ēkas sadalīt dzīvokļu īpašumos. Namos, kuros katram pieder kāda domājamā daļa, bieži vien rodas dažāda rakstura problēmas.

Starp citu, par Rīgas domes ieviesto kārtību, kā iekasēt Nekustamā īpašuma nodokli, sūdzības saņēmis arī Tiesībsarga birojs, kas pašlaik izskata, vai rīdzinieku tiesības nav pārkāptas.

Foto

TOP komentāri

 • Rita
  +4 +4 0

  Rita

  Būs, būs tikai neaizmirsti nākošajās vēlēšanās nobalsot par Ušakovu.
 • ***
  +4 +4 0

  ***

  Kas tas par sviestu?! Neviens nevar īpašnieku piespiest veidot dzīvokļu īpašumu.
  Domājamās daļas arī mierīgi var eksistēt. Kas tās par padomju laika normām!?
  Darīt nav ko...
 • Ispolkomam
  +4 +4 0

  Ispolkomam

  maksāsiet meslus par to, ka vispār eksistējat. Mirstiet, vai brauciet prom - tad problēmu nebūs!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl