Nepaspējot 5 minūšu laikā piereģistrēt automašīnu bezmaksas stāvvietā, māmiņa saņem 30 eiro lielu sodu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

44 komentāri

Māmiņa ar diviem bērniem ieradusies T/C “Minska”, lai iepirktos. Noteikumi paredz, ka automašīna bezmaksas stāvvietai jāreģistrē piecu minūšu laikā. Māmiņa sākusi ģērbt atvases, lai dotos ieejas durvju virzienā un meklētu reģistrācijas automātu. Piecu minūšu laikā viņai neizdevās to atrast, tāpēc pie automašīnas sagaidījis “Cityparks” darbinieks, kurš izrakstījis 30 eiro lielu sodu.

Elīna nav regulāra T/C “Minska” apmeklētāja, tāpēc nezināja, kur tieši atrodas reģistrācijas automāts. Sākumā devusies uz tām ieejas durvīm, kas atradās vistuvāk vietai, kur novietojusi automašīnu. Saprotot, ka tur automāta nav, lūgusi palīdzību darbiniecei, kura paskaidrojusi, ka tas atrodas pie veikala “Rimi” ieejas. Tiklīdz izgājusi ārā no veikala un vēlējusies doties īstajā virzienā, pamanījusi, ka viņai jau tiek izrakstīta soda kvīts.

Elīna
divu bērnu māmiņa

Šis darbinieks mani redzēja. Viņš redzēja, ka es fiziski nevarēju tik ātri aiziet līdz aparātam.

Autostāvvietas apsaimniekotājs problēmu ar atvēlētajām piecām minūtēm nesaredzot. Tāda prakse esot arī citās galvaspilsētas stāvvietās. Tāpat atklāj, ka bezmaksas stāvvieta vienas stundas garumā paredzēta tikai tiem apmeklētājiem, kuri ieradušies uz veikalu “Rimi”. Cilvēkiem, kuri vēlas apmeklēt blakus esošos veikalus, par autostāvvietu jāmaksā vai jāizmanto autostāvvieta ēkas otrajā pusē.

Māris Priednieks
“Cityparks” valdes loceklis

Es nepiekrītu, ka tas ir maldinoši. Pie ieejas ir uzstādīta zīme, kur tieši norādīts, kādiem klientiem bezmaksas laiks ir pieejams. Tāpat arī iespējamās vietās pie fasādes mēs esam uzstādījuši papildu izkārtnes. Tas ir pavisam cits centrs, kas atrodas blakus.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne norāda, ka šajā gadā centrs saņēmis 143 sūdzības un sniedzis 545 konsultācijas par situācijām, kurās iesaistīts konkrētais autostāvvietas apsaimniekotājs. Daudzas no tām saistītas tieši ar to, ka klients nevar paspēt piecu minūšu laikā piereģistrēt automašīnu. Tāpat patērētāju tiesību aizsardzības centrs norāda, ka piespriestā summa – 30 eiro – ir pārlieku augsta. Šobrīd centrs lūdzis autostāvvietas apsaimniekotājam to mainīt.