“Neoficiāla” elektrība un ciemiņi no “zonas”. Bezsaimnieka īpašumā Čiekurkalnā iedzīvojusies jaunā ģimene.

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

Pievienot komentāru

Kāda divstāvu nama iedzīvotāji Čiekurkalnā ilgāk vairs klusēt nespēj, viņi dzīvojot bailēs un diskomfortā otrā stāva kaimiņu dēļ. Pirms daudziem gadiem dzīvokļa saimnieks devies mūžībā, citu radinieku viņam neesot bijis, bet, vēloties nopelnīt, īpašumu izīrējusi viņa civilsieva. Vēlāk īrnieki sapratuši, ka sieviete nemaz nav dzīvokļa īpašniece, un pārstājuši maksāt.

“Cilvēki ar zemu dzīves līmeni sāka tur dzīvot, narkomāni sāka te dzīvot, alkoholiķi, visa iela zināja, ka mūsu mājā ir “točka”, kurā tirgo narkotikas. Visi narkomāni šeit nepārtraukti nāca, pirka narkotikas. Uz mūsu sūdzībām policija atbildēja, lai savācam pierādījumus,” stāstu iesāk viena no iedzīvotājām, kas ziņojusi “Bez Tabu”.

Kādu dienu dzīvoklī ieradusies pat specvienība, tomēr kaimiņi pēc pāris dienām turpinājuši iesākto, tikai vairs ne tik atklāti. Iedzīvotāji nepārtraukti ziņo ne tikai policijai, bet arī “Latvenergo”, jo kaimiņi nelikumīgi pieslēgušies elektrībai.

Tatjana
stāsta par dzīvokli kaimiņos

Atbrauc “Latvenergo”, nogriež vadus, aizbrauc prom, un kaimiņi uzreiz jau atkal pieslēgušies elektrībai. Piecas minūtes pat nepaiet, atkal zvanām “Latvenergo”. Viņi atbild: “Mēs neko nevaram izdarīt.”

Tomēr iedzīvotājus uztrauc vēl kāds fakts: tajā pašā dzīvoklī šobrīd aug divi mazi bērni. Vecākajam dēlam būs trīs gadi, meita esot vien gadu veca. “Visi kopā ziņojām bāriņtiesai, policijai, rezultāta nekāda nav, sociālais dienests ierodas reizi pusgadā, kad mājā viss ir kārtībā un aizbrauc,” stāsta mājas iedzīvotāja Signe.

“Bez Tabu” izdodas satikt arī bērnu māti Olgu, kura dzīvojot šeit apmēram piecus gadus, no sākuma maksājuši rēķinus, jo bijusi vienošanās ar mirušā saimnieka brāli, tad arī viņš devies mūžībā, un neviens ārā neesot dzinis, arī rēķini netika sūtīti. Jaunā sieviete nikna uz kaimiņiem, jo regulāri tiek saukta gan policija, gan sociālais dienests, bet viņa par bērniem rūpējas.

Olga
noliedz kaimiņu teikto

Aizvakar atbrauca jaunais īpašnieks un teica, ka mums ir apmēram mēnesis laika, lai izvāktos. Kur problēma? Īrēsim kaut kur dzīvokli. Es viņus (kaimiņus) neaiztieku, es drīzāk pati izsaukšu policiju, ka viņi man neliek mieru. Pirmā stāva kaimiņiene uzskata, ka bērniem ir jāiet gulēt deviņos, bet manējie iet vienpadsmitos gulēt, tad viņa sit ar koku pa griestiem. Vai tas ir normāli?

Rīgas namu pārvaldnieks  atzīst, ka situācija nudien ir neordināra. Īpašums ilgu laiku bijis bez saimnieka, vairākas reizes pārvaldnieks centies tajā iekļūt, bet nesekmīgi. Nesen īpašums izlikts izsolē, un tuvākajā laikā tam būs jauns īpašnieks, tad arī situācijas apstākļi mainīsies. Dzīvoklī deklarēti četri cilvēki, un rēķini tiek izrakstīti katru mēnesi.

Krists Leiškalns
Rīgas namu pārvaldnieka pārstāvis

Apstākļos, kad dzīvokļu īpašnieki vai arī saistītās personas nesedz izdevumus, kas saistīti ar dzīvokļa lietošanu, komunālajiem maksājumiem un pārvaldīšanu, protams, pārvaldnieks vēršas tiesā un veic piespiedu piedziņu par saņemtajiem pakalpojumiem.

Rīgas pašvaldības policija dažāda veida izsaukumus uz konkrēto adresi vidēji saņem reizi mēnesī, piemēram, par koplietošanas telpu piegružošanu, smēķēšanu, miera traucēšanu, tomēr bijis arī izsaukums, kas saistīts ar bērnu dzīvesvietas apstākļiem.

Lāsma Zemene
Rīgas pašvaldības policijas pārstāve

Šajā gadījumā gan izsaucēju sniegtā informācija neapstiprinājās, bērni bija pabaroti, apģērbti, un arī vecāki nebija ne lietojuši alkoholu, ne arī kādas citas apreibinošās vielas. Tomēr RPP izsaukumus saistībā ar bērniem uztver ļoti nopietni, un nākamajā dienā mēs izsūtam vēlreiz ekipāžu uz notikumu vietu, lai veiktu neplānotu bērnu dzīvesvietas apstākļu pārbaudi.